سردار باقری: امنیت سایبری در برخی دستگاه ها ضعیف است

به گزارش مجله رویای کره ای، معاون ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات سازمان پدافند غیرعامل کشور، گفت: با وجود اینکه تفکیک کار در حوزه امنیت سایبری در سازمان فناوری اطلاعات، مرکز افتای ریاست جمهوری و پدافند سایبری اجرا شده اما شرایط امنیت سایبری در برخی دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی مناسب نیست.

سردار باقری: امنیت سایبری در برخی دستگاه ها ضعیف است

به گزارش گروه سیاسی مجله رویای کره ای، سردار حسین باقری، معاون ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات سازمان پدافند غیرعامل کشور، در مراسم صدور گواهی امنیتی محصولات بومی حوزه فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت امن سازی در این حوزه، گفت: با وجود اینکه تفکیک کار در حوزه امنیت سایبری در سازمان فناوری اطلاعات، مرکز افتای ریاست جمهوری و پدافند سایبری اجرا شده اما شرایط امنیت سایبری در برخی دستگاهها و نهادهای حاکمیتی مناسب نیست.

**غفلت از تشکیل گروه های گوهر در دستگاه های اجرایی

وی افزود: قرار بود در هر دستگاه اجرایی و حاکمیتی یک گروه واکنش هماهنگی رخداد (گوهر) ایجاد شود اما پیگیری های ما نشان می دهد که تنها دو دستگاه اجرایی این تشکیلات را دارند و سایر دستگاهها به این موضوع توجهی نکردند.

سردار باقری تاکید کرد: برای مبارزه با تهدیدات و شناخت آسیب های دستگاه ها و مصون سازی در برابر تهدیدات فضای مجازی باید مرکز ماهر، مرکز افتا، سازمان پدافند غیرعامل کشور، گروه های گوهر و بخش خصوصی کار مشترک انجام دهند تا شاهد تحول اساسی در این بخش باشیم.

** شبکه ملی اطلاعات آسیب پذیری سایبری را کاهش می دهد

معاون ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات سازمان پدافند غیرعامل کشور، ادامه داد: اگر شبکه ملی اطلاعات به معنای کامل راه بیافتد و شاهد داشتن سیستم عامل بومی، مرورگر بومی و جستوگر بومی و مواردی از این دست داشتیم آسیب پذیری سایبری حتما کمتر خواهد شد.

وی گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور در چند کمیته برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به وزارت ارتباطات کمک می کند که یکی از این کمیته ها به بحث امنیت می پردازد و امیدوارم با همکاری مشترک حداکثری شاهد رفع دغدغه های این بخش باشیم.

سردار حسین باقری گفت: امنیت سایبری در برخی دستگاه ها ضعیف است و باید کمک کنیم تا این مشکل حل شود. البته هر دستگاه باید مسئول امن سازی فضای سایبر خود باشد و مراکزی مانند افتا، ماهر و سازمان پدافند غیرعامل کشور نقش نظارتی داشته باشند. در این مورد می توان از توانمندی های بخش خصوصی نیز برای حل مسائل کمک گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1083

به "سردار باقری: امنیت سایبری در برخی دستگاه ها ضعیف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار باقری: امنیت سایبری در برخی دستگاه ها ضعیف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید