مزایای قرارداد 25 ساله ایران و چین برای حوزه ICT

به گزارش مجله رویای کره ای، علی یزدی خواه در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به مزیت هایی که قرارداد 25 ساله ایران و چین در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کشور به همراه خواهد داشت، گفت: در شرایط فعلی کشور احتیاجمند سرمایه گذاری خارجی است و چین می تواند در حوزه های مختلفی همانند توسعه ناوگان حمل و نقل، بنادر، نفت و گاز و پتروشیمی که ما احتیاج به طرف های خارجی برای سرمایه گذاری داریم، مؤثر واقع گردد.

مزایای قرارداد 25 ساله ایران و چین برای حوزه ICT

نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه نمود: از سوی دیگر چین مخالف هژمونی، تسلط و یکجانبه گرایی آمریکا است و عملکرد این کشور در حوزه اقتصادی نیز نشان می دهد که مطابق پیش بینی ها، چین تا سال 2025 از نظر توانمندی اقتصادی به قدرت بزرگ اقتصادی جهان تبدیل می گردد.

نماینده مردم تهران اضافه نمود: در همین حال کشور چین ظرفیت هایی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد که می تواند به توسعه شبکه فیبرنوری و شبکه مخابراتی کشور یاری کند. بعلاوه ایران می تواند در تسریع پروژه هایی از جمله دولت هوشمند و دولت الکترونیک از ظرفیت های این کشور استفاده کند.

یزدی خواه اعلام نمود: چین تجربیات قابل اعتنایی در حوزه اینترانت ملی دارد که ایران می تواند از این تجربیات در شبکه ملی اطلاعات بهره ببرد.

وی تاکید نمود: چین در حوزه هوش مصنوعی نیز اقدامات مهمی در دست انجام دارد که توسعه روابط با این کشور در این حوزه نیز مؤثر خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی گفت: از سوی دیگر چین به دسترسی مقرون به صرفه در بازار جهانی احتیاج دارد و کشور ما به واسطه موقعیت جغرافیایی برای دسترسی این کشور به آب های جنوب و شمال، کریدور قابل اطمینانی است؛ از این نظر این قرارداد می تواند ترانزیت دو کشور را تقویت کند.

وی گفت: به طور کلی قرارداد 25 ساله ایران و چین قرارداد برد - برد برای دو کشور محسوب می گردد و امیدواریم شاهد توسعه همکاری های دو کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2035

به "مزایای قرارداد 25 ساله ایران و چین برای حوزه ICT" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایای قرارداد 25 ساله ایران و چین برای حوزه ICT"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید