مسعود حجی زواره: تکواندو کم حاشیه ترین روزهای خود را سپری می نماید، منتظر عملی شدن قول مربیان تیم ملی هستیم

به گزارش مجله رویای کره ای، مسعود حجی زواره، کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: تیم ملی تکواندو ایران در حال حاضر کم حاشیه ترین روزهای 3، 4 سال اخیر خود را پشت سر می گذارد.

مسعود حجی زواره: تکواندو کم حاشیه ترین روزهای خود را سپری می نماید، منتظر عملی شدن قول مربیان تیم ملی هستیم

مسعود حجی زواره در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله رویای کره ای، در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو تحت راهنمایی فریبرز عسکری گفت: تیم ملی تکواندو ایران در حال حاضر کم حاشیه ترین روزهای 3، 4 سال اخیر خود را پشت سر می گذارد. در دوره مقانلو و بی باک تیم ملی تکواندو خیلی حاشیه داشت و منتقدان از تیم ملی انتقاد می کردند اما در حال حاضر دلیل سکوت منتقدان را نمی دانم.

وی در خصوص اینکه تیم ملی تکواندو در حال حاضر ضعف هایی دارد که منتقدان سکوت کردند، گفت: قطعا ضعف هایی وجود دارد و برخی نیز به بیرون درز نموده است که من نمی توانم آنها را باز کنم. اگر این ضعف ها در گذشته وجود داشت بیشتر در بوق و کرنا می شد. قطعا تیم ملی در حال حاضر روزهای کم حاشیه تری را نسبت به سالیان اخیر سپری می نماید.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو با اشاره به برخی ضعف های تکواندوکاران ایرانی مطرح کرد: برای اینکه از کوران مسابقات تکواندو دور نباشیم سعی می کنم مسابقات لیگ برتر را مشاهده و خود را به روز کنیم. به نظر من تکواندو ایران فقر تکنیکی و تاکتیکی زیادی دارد و همه بازیکنان یکنواخت بازی می نمایند. در حال حاضر کل کشورهای دنیا در حال پیشرفت هستند اما ضعف های تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان ما به چشم قابل مشاهده است.

حجی زواره توضیح داد: ما در سال 2013 نیز در افت شدیدی قرار داشتیم اما با حضور مقانلو و بی باک سیر صعود خوبی را طی کردیم. این مربیان کوشش کردند بازیکن سازی نمایند و بازیکنی مانند فرزان عاشورزاده و ابوالفضل یعقوبی را که کسی نمی شناخت به تیم ملی تزریق کردند و این بازیکنان نیز در آینده قهرمان دنیا شدند. مربیان فعلی تیم ملی نیز باید ریسک نمایند و به جوانان اعتماد نمایند.

وی درخصوص اینکه گفته می گردد همچنان نفرات المپیکی ما از زیر شوک نتایج المپیک خارج نشدند، گفت: این نفرات در حال ورزش حرفه ای هستند و غیر منتطقی است که بگوییم همچنان در شوک نتایج المپیک هستند. حمید سوریان در المپیک 2008 در حالی که 4 مدال طلای دنیا را داشت مغلوب شد اما در سال 2012 جبران کرد و قهرمان المپیک شد. سه سال از المپیک گذشته است و نباید همچنان بگوییم در شوک این مسابقات هستیم.

قهرمان سابق تکواندو دنیا در خصوص دلایل عدم بازگشت این نفرات به روزهای خوب گذشته مطرح کرد: شاید این نفرات نتوانستند با تمرینات فنی تیم ملی خود را وفق بدهند و باید هر چه سریعتر این کار را انجام بدهند تا بیشتر آسیب نبینند.

حجی زواره در خصوص شانس موفقیت تکواندو ایران در المپیک توکیو گفت: امکان موفقیت وجود دارد اما شرایط سخت است. چند سال پیش من یک مصاحبه کردم و همچنان روی حرف های خود هستم که گفتم باید از درس های گذشته استفاده کنیم. در المپیک 2008 کشتی فرنگی نتایج بدی را کسب کرد اما مجددا به محمد بنا اعتماد شد تا در المپیک 2012 لندن سه مدال طلا کسب کند. مربیان تیم ملی نیز در مصاحبه های خود برای کسب بهترین نتیجه صحبت کردند. آنها قول دادند که در مسابقات آینده بازیکنان ما دائی هون لی تکواندوکار وزن چهارم کره جنوبی را شکست بدهند که ما منتظر عملی شدن قول آنها هستیم. فریبرز عسکری: کسب مدال طلا در مسابقات فینال گرندپری دور از دسترس نیست

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 98

به "مسعود حجی زواره: تکواندو کم حاشیه ترین روزهای خود را سپری می نماید، منتظر عملی شدن قول مربیان تیم ملی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسعود حجی زواره: تکواندو کم حاشیه ترین روزهای خود را سپری می نماید، منتظر عملی شدن قول مربیان تیم ملی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید