منشور حقوق گردشگر مطابق با برنامه ششم توسعه تدوین شد

به گزارش مجله رویای کره ای، منشور حقوق گردشگر در 15 محور بر اساس مبانی نظام و سیاست های دولت مبنی بر اطلاع گردشگران از حقوق مربوط به خرید خدمات و تکریم ارباب رجوع تهیه شده است.

منشور حقوق گردشگر مطابق با برنامه ششم توسعه تدوین شد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ترکیبی ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه پنج برابر شدن تعداد گردشگران سیاست تکلیفی برنامه ششم توسعه است، گفت:

این منشور به تمامی آژانس ها و شرکت های خدمات مسافرتی ابلاغ شده است و باید در مقابل دید عموم مسافران و ارباب رجوع قرار گیرد. برای تدوین این منشور با همکاری و همفکری تمامی فعالان صنعت گردشگری کشور اعم از دانشگاهیان، اصحاب رسانه و اعضای تشکل ها، دو سال زمان صرف شده است.

مرتضی رحمانی موحد، با بیان اینکه چارچوب منشور حقوق گردشگر بر مبنای کد اخلاق سازمان جهانی گردشگری و مستندهای قانونی و آیین نامه دولت است، گفت:

کارت اعتباری با ظرفیت پنج هزار دلار و به نرخ روز به گردشگران خارجی ارائه می گردد. این کارت توسط شعبه بانک ملی در فرودگاه امام ارائه می گردد و در صورت کسر مبلغ به همان میزان قابل شارژ است. در روزهای گذشته بانک سپه نیز کارت اعتباری برای گردشگران خارجی رونمایی نموده است که توزیع آن گسترده تر خواهد بود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در رابطه با ارائه سیم کارت های گردشگری گفت:

محتواهای گردشگری و خدماتی به منظور اطلاع رسانی به گردشگران خارجی در سیم کارت های گردشگری گنجانده می گردد. مثلا در این سیم کارت ها جاذبه های گردشگری، مسیرها و مراکز اقامتی گنجانده شده و گردشگران از پشتیبانی محتوایی این سیم کارت نیز بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک این سیم کارت ها در شعبه های همراه اول با ارائه گذرنامه تحویل داده می گردد، ادامه داد:

در مراحل بعدی کوشش می گردد این سیم کارت قبل از ورود به کشور به گردشگران تحویل داده شده و در زمان حضور در کشور فعال سازی شوند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه پنج برابر شدن تعداد گردشگران سیاست تکلیفی برنامه ششم توسعه در حوزه گردشگری است. خاطر نشان کرد:

یک سری برنامه های کیفی و محتوایی نیز از جمله در بحث قوانین و مقررات، تسهیل فعالیت بخش خصوص، کاهش زمان ارائه مجوزها و ایجاد حس اعتماد و حمایت واقعی در حرکت بخش خصوصی نیز در برنامه ششم توسعه مدنظر است.

وی با اشاره به اینکه هشت موضوع به عنوان موضوع های خاص برنامه ششم است که یکی از این محورها گردشگری است، اضافه کرد:

گردشگری موتور محرکه اقتصاد و فرهنگ در کشور است و باید احکام و سیاست های متناسب با آن در برنامه ششم توسعه دیده گردد.

رحمانی با اشاره به رکود صنعت گردشگری کشور طی سالیان گذشته ابراز امیدواری کرد:

10 سال در حوزه گردشگری در کشور هیچ گونه فعالیتی انجام نشد اما اکنون با وجود موانع و مسائل بودجه ای، فضاهای خوب و افق های روشنی پیش روی صنعت گردشگری کشور قرار گرفته است.

منبع: irna

منبع: کجارو
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 690

به "منشور حقوق گردشگر مطابق با برنامه ششم توسعه تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منشور حقوق گردشگر مطابق با برنامه ششم توسعه تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید