چند میلیون دلار می گیری غُر نزنی؟

به گزارش مجله رویای کره ای، شفاف سازی وزارت ورزش و جوانان در مورد پرداختی هایش به فدراسیون فوتبال برای آماده سازی تیم ملی رنگ دیگری به انتقادهای کارلوس کی روش می دهد.

چند میلیون دلار می گیری غُر نزنی؟

به گزارش مجله رویای کره ای، آنچه محمدرضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد یاری های اقتصادی به تیم ملی مطرح نمود، مسائل جدیدی را به میان می آورد. مسائلی از این دست که چرا کارلوس کی روش همه چیز را زیر سؤال برده و در مصاحبه هایش اشاره می نماید که وزارت ورزش و جوانان هیچ یاریی به تیم ملی ننموده و حتی یک پِنی به تیم ملی نداده است. سرمربی تیم ملی که در مدت زمان حضورش در ایران بیشترین درآمد را داشت و جزو گران ترین مربیان ملی جهان بود، انگار از یک سری یاری ها بی خبر است یا یاری های میلیارد تومانی و میلیون دلاری وزارت ورزش را یک پنی هم حساب نمی نماید.

بر اساس اعلام محمدرضا داورزنی از ابتدای سال 97 تاکنون، وزارت ورزش و جوانان 27 میلیارد تومان و 4.5 میلیون دلار به فدراسیون فوتبال و تیم ملی یاری نموده است. از ابتدای سال که تیم ملی باید در جام جهانی شرکت می کرد و 11 میلیارد از این یاری ها نیز فقط برای جام ملت ها بوده است. این مسئله ای بود که پیش از این از سوی مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال مدت ها پیش از جام ملت ها به صورت رسمی اعلام و گفته شد مبالغی از سوی وزارت ورزش و جوانان تقبل شده است و به همین دلیل صحبت های کارلوس کی روش عجیب به نظر می رسید. اینکه کی روش پیش از جام ملت ها به شدت علیه وزیر ورزش و جوانان موضع گیری کند و وزارتخانه یک کشور را زیر سؤال ببرد، آن هم در شرایطی که بیشترین یاری ها اجرا شده، فقط یک مسئله را نشان می دهد؛ اینکه کی روش غُر زدن را دوست دارد و البته توجیه برای ناکامی احتاقتصادی اش را.

یاری های میلیاردی و میلیون دلاری وزارت ورزش به تیم ملی، پرداخت پاداش دلاری به کادرفنی و بازیکنان پس از بازی های مرحله گروهی، پشتیبانی اقتصادی از برنامه های تیم ملی و... همه در حالی اجرا شده که علاوه بر سرمربی تیم ملی، مسئولان فدراسیون فوتبال هم یاری های وزارت ورزش را زیر سؤال بردند. علی کفاشیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال در یکی از مصاحبه های خود به این موضوع اشاره نموده بود که فدراسیون فوتبال در چند سال گذشته به وسیله پاداش های تیم ملی از فیفا و AFC حدود 40 میلیارد تومان درآمدزایی داشته و نیازی به یاری های وزارت ورزش و جوانان نداشته است. حال سؤال اینجاست اگر فدراسیون درآمدزایی داشته و نیازی هم به این یاری ها نداشته، چرا چنین مبالغی را از وزارت ورزش و جوانان دریافت نموده است؟ در حالی که رئیس فدراسیون فوتبال پیش از جام ملت ها دریافت یاری از وزارت ورزش را تأیید کرد، سرمربی تیم ملی چگونه علیه وزارت ورزش موضع گرفت و از قول مهدی تاج گفت وزارتخانه یک پِنی هم به تیم ملی یاری ننموده است. البته که مسائل اقتصادی همیشه وجود دارد و ممکن است پرداخت ها با تأخیر صورت گیرد اما اینکه چنین واکنشی از سوی یک مربی علیه مقام های بالادستی صورت گیرد، قطعا در جهان بی سابقه یا حداقل کم سابقه است.

این موارد در حالی مطرح شده که اخیراً موجی هم بین قهرمانان سایر رشته های ورزشی علیه بازیکنان تیم ملی فوتبال به راه افتاده است. نه قهرمانان می توانند ایرادی به بازیکنان فوتبال بگیرند و نه برعکس؛ اینکه ورزشکاران به جان هم بیفتند، مورد تأیید هیچ کس نیست، اما چنین مواردی نشأت گرفته از کجاست؟ دقیقاً آنجایی که کارلوس کی روش با بدترین الفاظ علیه مدیران عالی ورزش کشور موضع می گیرد، یاری های اقتصادی آنها را نادیده می گیرد. مسلماً بازیکنانی هم که از این موارد بی خبر هستند، مجبور به باور صحبت های سرمربی خود هستند. از طرفی وقتی تعیین می گردد که به فوتبال یاری اقتصادی اجرا شده است، قهرمانان رشته های ورزشی غُر زدن های کادر فنی و بعضی بازیکنان درباره مسائل اقتصادی را کنار این یاری ها می گذارد و حالا به غلط واکنشی نشان می دهد. واکنشی که به دنبال این یاری های عظیم اقتصادی و کسب نکردن موفقیت بوده است تا جنجال آفرین گردد.

اینکه کی روش میلیون دلار بگیرد و برای آماده سازی تیم ملی یاری های میلیاردی صورت بگیرد، اما بازهم نارضایتی وجود داشته باشد، عجیب است. با این حال این اتفاقات ما را یاد داستان کی روش با شرکت آل اشپورت پیش از جام جهانی 2014 برزیل می اندازد. لباس هایی که کی روش به کیفیت آنها بارها ایراد گرفت و حتی موضوع به رسانه های خارجی کشیده شد، اما پس از قرارداد با این شرکت و دریافت مبلغی که گفته شد حدود 100 هزار دلار است، به یکباره سکوت کرد و انگار کیفیت این لباس ها نیز خوب شد. شاید کی روش انتظار داشته پاداش هایش بیشتر گردد یا مبالغ بیشتری به او تعلق بگیرد. از کی روش باید پرسید چند میلیون دلار می خواست تا دیگر غُر نزند؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 144

به "چند میلیون دلار می گیری غُر نزنی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند میلیون دلار می گیری غُر نزنی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید