کاخ کوئیرینال ایتالیا؛ نگینی پنهان بر تپه های روم باستان

به گزارش مجله رویای کره ای، کاخ کوئیرینال (Quirinal Palace) با تاریخ اسرارآمیز، باغ های زیبا و شکوه معماری همچون نگینی بر روی تپه های روم باستان قرار گرفته است. این کاخ که در قرن 19 ام میلادی محل 4 گردهمایی برای انتخاب رهبر کاتولیک های دنیا بوده، کمتر برای گردشگران شناخته شده است. با خبرنگاران همراه باشید تا به این کاخ سری بزنیم.

کاخ کوئیرینال ایتالیا؛ نگینی پنهان بر تپه های روم باستان

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

تا چند ماه گذشته فقط قسمت کوچکی از کاخ کوئیرینال برای بازدید عموم آزاد بود که این موضوع می تواند مهم ترین دلیل برای کمتر دیده شدن این کاخ باشکوه باشد. اما سرجیو مارتالا (Sergio Mattarella) رییس جمهوری جدید ایتالیا که فارغ التحصیل حقوق دانشگاه پالرمو است و اکنون ساکن این کاخ شده، می گوید که کاخ کوئیرینال متعلق به همه مردم ایتالیا است و بازدید از کاخ برای همه امکان پذیر است. بدین ترتیب از اواخر ماه ژوئیه امسال، گردشگران می توانند اقامتگاه کهن پاپ ها و پادشاهان ایتالیا در اعصار مختلف را ببینند. بازدید از لوازم سلطنتی داخل کاخ، ظروف گران قیمت، کارد و چنگال های سلطنتی و ست کامل ماه عسل پادشاهی برای ساعت ها گردشگران را مجذوب خود می نماید. همچنین لوسترهای سالن پایکوبی این قصر به قدری خیره کننده هستند که یک تور کامل برای دیدن آن ها ضروری است. نگهبانانی که در قسمت های مختلف قصر ایستاده اند متعلق به گارد کورازیری (Corazzieri) هستند که نمونه جدی تر نگهبانان سویسی هستند. این نگهبانان که کلاه پالمی بر سر دارند وظیفه ای بیشتر از امور تشریفاتی بر عهده دارند. کورازیری بخش نیروهای زبده ارتش کارابینری (Carabinieri) ایتالیا است که وظیفه محافظت از رئیس جمهور این کشور را بر عهده دارند. از مهارت های ویژه نیروهای کورازیری، سوارکاری، تک تیراندازی، سنگ نوردی، هنرهای رزمی و تخصص در زمینهٔ مواد منفجره است. کاخ کوئیرینال در قرن 16ام میلادی روی باغ های انگور یک کاردینال کاتولیک که روی تپه روم باستان قرار داشت بناشده است. در قرن 4 قبل از میلاد بعضی از معابد روم باستان از جمله معبد خدای تندرستی بر روی همین تپه بناشده است. مزیت این تپه ارتفاع آن نسبت به سایر مناطق کم ارتفاع شهر است. پاپ ها با گردآوری جمعی از معماران و هنرمندان مشهور به ساخت وساز و تزیین این کاخ پرداختند و اواخر قرن 16 میلادی این کاخ مقر تابستانی پاپ کلمنت هشتم شد. یکی از کسانی که به تزئین این کاخ پرداخت پائولین چپل (Pauline Chapel) بود که با گچ کاری و آب کاری طلا سقف این کاخ را تزیین کرد.

Visitors are reflected in the mirror-patched ceilings. Source: AP

اما پیدا کردن کسانی که کلیسا کاخ را به گونه ای تزئین کند تا رقیبی برای عبادتگاه کلیسا سیستین واتیکان که سقف آن را میکل آنژ تزیین نموده بود باشد، کار دشواری بود. آن طور که مورخ هنر کاخ، لوییس گودارت (Louis Godart) می گوید هنرمندان از قبول شرکت در کاری که در رقابت با میکل آنژ بود سر باز می زدند. خاتمه در سال 1615 میلادی پاپ پل پنجم انجمنی برای ساخت کلیسا کاخ تشکیل داد و عبادتگاه کلیسایی با همان ابعاد کلیسای سیستین واتیکان بنا نهاد و نحوه قرار دریافت جایگاه های آن هم مشابه کلیسای واتیکان بود. در سال 1809 ارتش ناپلئون بناپارت رم را اشغال کرد و ناپلئون پاپ پیوس هفتم را به فرانسه تبعید کرد. ناپلئون تصمیم گرفته بود تا وقتی به رم سفر کرد به همراه خانواده اش در کاخ کوئیرینال مستقر گردد. اما کمی بعد شکست های سنگین او باعث شد تا این رویای ناپلئون همچون ارتش و ثروتش به باد رود. پاپ پیوس هفتم به رم بازگشت اما دیری نپایید که با اتحاد ایتالیا، حکومت مطلق پاپ روی این سرزمین از میان رفت و طبقه سلطنتی ایتالیا جایگزین پاپ در این کاخ شدند. پس از جنگ جهانی دوم مردم ایتالیا در همه پرسی ساختار حکومت را از سلطنتی به جمهوری تغییر دادند و از سال 1948 تاکنون بسیاری از روسای جمهور ایتالیا ساکن این کاخ کوئیرینال بوده اند. اگر قصد بازدید از این کاخ را دارید تورهایی به زبان انگلیسی، فرانسه و ایتالیایی برای تشریح وقایع و سرگذشت این کاخ برگزار می گردد. به خاطر داشته باشید که روزهای دوشنبه و پنج شنبه، تمام ماه آگوست و تعطیلات کریسمس امکان بازدید از کاخ وجود ندارد. تور 80 دقیقه ای این کاخ رایگان است و تنها برای ورودی کوئیرینال باید 1/5 یورو بپردازید. همچنین تور 2/5 ساعته 10 یورو هزینه دارد که شامل بازدید از باغ های کاخ، سالن غذاخوری سلطنتی و مجموعه کالسکه های پادشاهی می گردد. برای بازدید از کاخ کوئیرینال باید پنج روز زودتر بلیط ورودی کاخ را رزرو کنید. منبع : newsمنبع: کجارو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 634

به "کاخ کوئیرینال ایتالیا؛ نگینی پنهان بر تپه های روم باستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ کوئیرینال ایتالیا؛ نگینی پنهان بر تپه های روم باستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید