کشف نشانه هایی از وایکینگ ها در کانادا

به گزارش مجله رویای کره ای، وب سایت تک شات: دانشمندان دو روز گذشته خبر از کشف نشانه های احتمالی از زندگی وایکینگ ها در آمریکای شمالی دادند و قرار است جزییات این اکتشاف در برنامه ای مستند به نام اکتشاف وایکینگ ها از مجموعه مستندهای NOVA پخش گردد. این نشانه ها با استفاده از ماهواره و از فضا شناسایی شده اند و باستان شناسان با استناد به این نشانه ها که چندی پیش در اختیارشان قرار گرفته متوجه حضور احتمالی وایکینگ ها در آمریکای شمالی شده اند. البته هنوز محل دقیق پیدا کردن این سرنخ ها اعلام نشده است، ولی گمان می رود جایی در جنوب منطقه نیو فاوندلند در کشور کانادا باشد.

کشف نشانه هایی از وایکینگ ها در کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

تبلیغات قسمت تازه از مستند NOVA در حال حاضر از شبکه PBS پخش می گردد و نگاهی مختصر به حال و هوای این قسمت از این برنامه دارد. اما ماجرای کشف این نشانه ها از جایی شروع شد که محققان سرنخ هایی از سازه هایی که به دست انسان ساخته شده بودند را پیدا کردند. بر همین اساس، سارا پارکاک که از اعضای تیم باستان شناسان بود پیروز به یافتن محلی شد که اکنون گمان می رود دومین سکونت گاه در آمریکای شمالی باشد.

به گفته سخنگوی این تیم، اگرچه در این محل نشانه هایی پیدا شده، اما تشخیص چنین نشانه هایی توسط افراد غیر متخصص آسان نخواهد بود. الگوی رشد گیاهان در این منطقه نشان می دهد که سازه هایی چوبی و قدیمی در این محل وجود داشته که به دست انسان ساخته شده بوده اند. افزون بر این، پیداکردن منبعی از فلزها در این منطقه نیز نشانگر حضور انسان ها و ذخیره سازی آهن آلات است.

از این جالب تر، محققان اجاق بسیار قدیمی را نیز پیدا نموده اند که به احتمال زیاد برای ساخت ابزار آلات فلزی به کار می رفته است. محققان همچنان سرگرم کاوش در این منطقه هستند تا بتوانند حضور وایکینگ ها در آنجا را اثبات نمایند و اگر این موضوع تایید گردد، کشف بزرگی رقم خواهد خورد، چرا که پس از کشف نخستین نشانه ها از وایکینگ ها در دهه 1960 میلادی، این دومین بار است که سکونت گاه منصوب به وایکینگ ها در این قاره یافت می گردد.

منبع: برترین ها
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 447

به "کشف نشانه هایی از وایکینگ ها در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف نشانه هایی از وایکینگ ها در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید