یک سیاره عظیم و شبیه به مشتری کشف شد

اخترشناسان به تازگی یک سیاره جدید کشف نموده اند که شبیه به مشتری است و دریچه جدیدی از شکل گیری سیارات را در اختیار دانشمندان قرار داده است.

یک سیاره عظیم و شبیه به مشتری کشف شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، اخترشناسان به تازگی یک سیاره جدید کشف نموده اند که شبیه به مشتری است.

این سیاره جدید با استفاده از یک رصدخانه در جنوب اسپانیا کشف شده است؛ دانشمندان که انتظار نداشتند سیاره ای غول پیکر مانند مشتری پیدا نمایند، از رصد آن شگفت زده شدند.

اخترشناسان باور دارند که این سیاره تازه رصد شده به روش معمول با یک هسته جامد آغاز نشده است.

کشف غیر منتظره یک سیاره غول پیکر که متشکل از گاز است و حدود 31 میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد، یافته های دانشمندان را در خصوص چگونگی شکل گیری سیارات تکان می دهد.

تیم تحت راهنمایی اسپانیا گزارش داد که این سیاره به شکلی معمول و تدریجی شکل نگرفته است؛ به نظر می رسد این سیاره مستقیماً از گاز پدید آمده است.

خوان کارلوس مورالس، یک محقق از انستیتوی مطالعات فضایی کاتالونیا گفت: این سیاره ممکن است تقریباً به اندازه ستاره میزبانش باشد؛ یک سال در آنجا حدود 200 روز طول می کشد.

مورالس در یک ایمیل نوشت::یافتن این سیاره بسیار هیجان انگیز بود زیرا کاملاً غیرمنتظره بود؛ نتایج نشان می دهد که جمعیت جدیدی از سیارات عظیم نیز ممکن است در اطراف ستاره های کم توده وجود داشته باشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 18 آبان 1398 شناسه مطلب: 436

به "یک سیاره عظیم و شبیه به مشتری کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سیاره عظیم و شبیه به مشتری کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید