9 نکته امنیتی برای سفر اولی ها!

به گزارش مجله رویای کره ای، نکات ایمنی برای افرادی که اولین سفرشان را تجربه می نمایند

با توجه به اینکه اکنون بیش از هر زمان دیگری افراد جوان و بی تجربه به مسافرت می فرایند، هشدارهای امنیتی کلی نیز مطرح می گردند. در اینجا نگاهی می اندازیم به بحث ایمنی در طی سفر. با خبرنگاران همراه باشید.

9 نکته امنیتی برای سفر اولی ها!

1. از بیمه مسافرتی برخوردار شوید

می دانم که ممکن است این مورد بدیهی به نظر برسد، ولی تعجب خواهید کرد اگر بدانید چه تعداد زیادی از مردم از داشتن بیمه مسافرتی اکراه دارند. اگر در حال حاضر همچین بیمه ای ندارید، مسلم بدانید که به آن احتیاج پیدا خواهید کرد؛ چرا که با استفاده از آن می توانید خودتان را در برابر گم شدن وسایل یا پروازهای لغو شده بیمه نمایید و در هزینه های گزاف صرفه جویی داشته باشید و بدین ترتیب برای خودتان آرامش روح و روان فراهم سازید.

2. وسایل الکترونیکی زیادی به همراه نداشته باشید

جوانانی که از سواد تکنولوژی بالایی برخوردارند، شاید تمایل داشته باشند همه جور وسایل الکترونیکی با خودشان همراه ببرند؛ اما بهتر است بدانید که هرچه کمتر وسایلی از این دست با خودتان داشته باشید، بهتر است. اصلا لازم نیست هر جایی که می روید، یک دوربین دیجیتالی خیلی بزرگ هم با خودتان ببرید. واقع بین باشید! چرا که حتی این احتمال وجود دارد که شما اوقات فراغتی در سفر پیدا نکنید که با لپ تاپ کارهای روزمره تان را انجام دهید! از این گذشته، گوشی ها این قابلیت را دارند که عکس های باکیفیت بگیرد و ایمیل هم ارسال نمایند. حمل تعداد زیادی از وسایل الکترونیکی نه تنها چابکی شما را می گیرد، بلکه شما را به یک هدف برای دزدان تبدیل می نماید. به استثنای گوشی، باقی وسایل الکترونیکی را در گاوصندوق اتاق هتل نگهداری کنید؛ یا در صورت امکان، سفرتان را بدون وسایل الکترونیکی شروع کنید.

3. سرتان را بالا نگه دارید

طوری راه بروید که گویی می دانید کجا می روید. در صورتی که چابک و هشیار باشید، احتمال خیلی کمی وجود دارد که دیگران به شما نزدیک شوند. به جای استفاده از نقشه های گوگل روی گوشی در یک شهر غریب، می توانید یک گوشی در گوش تان قرار دهید و به راهنمای صوتی گوش فرا دهید! در این صورت منظره ها بیشتری خواهید دید و از آنها لذت خواهید برد

4. برنامه های امنیتی را دانلود کنید

با توجه به اینکه امروزه مسافرت تک نفره خیلی معمول است، این احتمال وجود دارد که در شهری تنها سرگردان باشید. به لطف برخی از برنامه های رایگان موجود در بازار، خانواده و دوستان تان می توانند حتی از راه دور هم به ردیابی شما بپردازند. برخی از ضروری ترین این برنامه ها عبارتند از:

  • اوبر (Uber): اکنون برخی از گوشی ها این برنامه را روی خودشان دارند. بد نیست بدانید که این برنامه قابلیت های بسیار زیادی دارد. اگر سیستم حمل و نقل عمومی شما را پاک گیج نموده است، اصلاً نگران نباشید و در طی سفر، برای برخورداری از خدمات اوبر با آن تماس برقرار کنید.
  • bSafe: اگرچه دوستان یا اعضای خانواده شما هم بهتر است این برنامه را هم دانلود نمایند، اما در صورت مسافرت تک نفره هم کاربرد زیادی دارد. اگر در موقعیتی قرار دارید که احساس ناامنی می کنید، این برنامه مکان شما را به دوستان تان اطلاع خواهد داد و از آنها می خواهد تا همزمان که در راستا خود مشغول حرکت هستید، شما را تعقیب نمایند. گزینه دیگر این است که در هنگامی که ترس وجود شما را فرا گرفته، به آنها یک پیغام SOS بفرستد. اگرچه آنها قادر نخواهند بود شما را نجات دهند، اما می توانند به پلیس اطلاع دهند.
  • Drunk Mode: درانک مود، برنامه دیگری است که احتمالاً روی گوشی تان دانلود نموده اید، اما در کمال تعجب و برخلاف نامش، در زمان هوشیاری شما کار می نماید. پیش از مشغول شدن به انجام کارهای روزانه، این برنامه را روشن کنید و اگر تصمیم گرفتید که از گروه خود جدا شوید و راستا جداگانه ای در پیش بگیرید، به سادگی خواهید توانست مکان دوستان تان را پیدا نمایید. علاوه بر این، نکته جالبی که دارد اینست که در خاتمه روز می توانید بنشینید و ببینید که در طول روز به چه جاهایی رفته اید!

5. حواستان به پولتان باشد

همواره اندازه کمی پول نقد با خودتان همراه داشته باشید.کپی هایی از جلو و پشت کارت اعتباری و نیز گذرنامه یا کارت شناسایی تان تهیه کنید. بعلاوه، از قلم نیاندازید که به بانک تان خبر بدهید که در مسافرت هستید؛ زیرا در غیر اینصورت، ممکن است در بدترین زمان ممکن کارت شما را بلوکه نمایند.

6. لباس معمولی بپوشید

زیاد سعی نکنید در چشم باشید؛ ببینید افراد محلی معمولاً چه پوششی دارند. شاید لباسی که معمولاً افراد در تابستان در آمریکا به تن می نمایند، در برخی از کشورهای دیگر نامناسب تلقی شود. اما بهتر است خانم ها و آقایان تا آنجا که ممکن است در مکان های ناآشنا ظاهری معمولی داشته باشند. خودتان را همرنگ جماعت کنید! در این صورت احتمال خیلی کمی وجود دارد که هدف جیب برها قرار بگیرید. این مطلب، من را به نکته بعدی می رساند:

7. اجازه ندهید دیگران حواس شما را پرت نمایند

جیب بری چیزی است که واقعا اتفاق می افتد؛ به ویژه در اماکن گردشگری. برخی از خانم هایی که ظاهر معصوم دارند یا بچه هایی که یک علامت یا کاغذ را جلوی صورت شما قرار می دهند، اغلب کوشش می نمایند حواس تان را پرت نموده و کیف تان را بزنند. خودتان را در معرض آسیب پذیری قرار ندهید. اگر کسی ناگهان به شما نزدیک شد، هشیار باشد که ممکن است نمایشی ترتیب داده باشد تا حواس تان را پرت کند. همواره مطمئن باشید که وسایل قیمتی شما از امنیت لازم برخوردار باشند.

8. مراقب سلامت خود باشید

اگر به طور اتفاقی به وسیله حشرات گزیده شدید یا در طی سفر بدن شما دچار خراش شد، حتما خیلی زود آن را بشویید و پاک کنید. نادیده گرفتن حتی کوچکترین زخم ها می تواند منجر به ناراحتی های جدی و مشکلاتی در خصوص شرایط سلامت شود. درنظر داشته باشید که بیشتر شرکت های بیمه مسافرتی و بیمه سلامت، زیر بار هزینه های پزشکی بین المللی نمی فرایند. هرچند ممکن است شرکت بیمه در آینده پول را به شما بازگرداند، اما خودتان را برای پرداخت صورت حساب بیمارستانی هم آماده کنید.

9. اطلاعات سفارت خانه کشور خودتان را داشته باشید

در بسیاری از موارد غیرمترقبه، سفارت خانه یا کنسولگری کشور شما در کشورهای خارجی می توانند بسیار مفید واقع شوند. اطلاعات تماس و مکان آنها را داشته باشید.

منبع: الی گشت
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2016

به "9 نکته امنیتی برای سفر اولی ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 نکته امنیتی برای سفر اولی ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید