افتتاح نخستین دوره کارآموزی آموزشگاه همراه

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین افتتاحیه نخستین دوره کارآموزی سازمانی همراه اول صبح چهارشنبه 12 خرداد 1400، با حضور 40 نفر از متقاضیان تأیید صلاحیت شده، قائم مقام مدیرعامل و معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی شرکت ارتباطات سیار ایران در برج ستاره ونک برگزار گردید.

افتتاح نخستین دوره کارآموزی آموزشگاه همراه

همزمان با انتشار نخستین فراخوان ثبت نام و ورود به این دوره، بیش از 3600 متقاضی با ثبت اطلاعات و ارسال رزومه برای 40 موقعیت کارآموزی گروه همراه اول، اعلام آمادگی کردند که انتها پس از آزمون های ارزیابی و مصاحبه، نهایتاً برترین افراد برای این موقعیت ها در نظر گرفته و وارد شروع دوره چهارماهه شدند.

منتخبان نخستین دوره در طول فرایند آموزش با یاری مربیان متخصص، به صورت حرفه ای با بازار کار و موقعیت مربوطه شغلی آشنا شده و پس از گذراندن آموزش های موردنیاز، حتی امکان ادامه همکاری بلندمدت برای آنان نیز در صورت توافق هر دو طرف فراهم است.

کارآموزی سازمانی یا Internship مدلی فراگیر برای شناسایی، ارزیابی، جذب، آموزش و اجتماعی سازی کارکنان جدیدالورود به سازمان ها است. این مدل به عنوان الگویی کارآمد سالیان طولانی است که در بیشتر شرکت های معتبر بین المللی پیاده سازی می گردد و علاوه بر یاری به سازمان ها برای یافتن نیروی انسانی با انگیزه و توانمند، جهت بسیار مناسبی را نیز برای کارجویان فراهم نموده که بتوانند نقشه راه شغلی خود را بر اساس الگویی مبتنی بر آموزش و شایستگی شروع نمایند.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از متقاضیان حضور در دوره اول، بالغ بر 50 درصد متقاضیان از گروه بانوان و 65 درصد کل جامعه آماری از دانشگاه های دولتی بوده اند.

طرح کلی کارآموزی آموزشگاه همراه نیز در قالب سه فاز آموزش، نظارت حین انجام وظایف و تفویض و بهره برداری و مجموعاً در مدت زمان چهار ماه به انتها خواهد رسید.

در این مراسم حمید بهروزی، قائم مقام همراه اول و جعفر بلوک آذری، معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی شرکت ارتباطات سیار ایران نیز حضور داشتند که ضمن تشریح صندلی اپراتور اول تلفن همراه از ابعاد مختلف، ساختار سازمانی جاری همراه اول را نیز برای کارآموزان توضیح دادند.

بهروزی با اشاره به تغییر روینمودهای این اپراتور در دو سال اخیر، اظهار کرد: رویکرد همراه اول با در اختیار داشتن 100 میلیون مشترک، ارائه سرویس های نوآورانه و دیجیتال با استفاده از ظرفیت و توانمندی های داخلی است.

وی ضمن اشاره به پلتفرم های بزرگی نظیر شاد که اکنون در حال بهره برداری است و توسط متخصصان داخلی توسعه یافته است، ابراز کرد: امیدواریم با تدارک دیدن فرایند جذب به وسیله کارآموزی سازمانی، بتوانیم به توانمندتر شدن هر چه بیشتر پروژه های نوآورانه کنونی یاری کنیم و بتوانیم بزرگترین سرویس ها را در منطقه داشته باشیم.

لازم به ذکر است آموزشگاه همراه با مأموریت تربیت، توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در اکوسیستم دیجیتال در تابستان 1399 شروع به کار نموده است. این آموزشگاه به پشتوانه دانش و توسعه شرکت های بزرگی مانند همراه اول می کوشد نیازهای آموزشی، عمومی، تخصصی و فاصله مهارتی میان تحصیلات دانشگاهی و فضای کار را با طراحی و اجرای دوره های آموزشی و کارآموزی سازمانی پوشش دهد.

همچنین همراه اول به عنوان لوکوموتیو پرقدرت جهت حرکتی ایران دیجیتال، سالهاست که با سرمایه گذاری بر روی تجهیزات و سرمایه های بومی، درصدد است تا هر چه زودتر چشم انداز تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمند سازی اکوسیستم دیجیتال را محقق سازد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1708

به "افتتاح نخستین دوره کارآموزی آموزشگاه همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نخستین دوره کارآموزی آموزشگاه همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید