انتقاد از لیگ 16 تیمی بسکتبال، جذب خارجی های مقرون به صرفه و قرارداد بالا

به گزارش مجله رویای کره ای، علی توفیق سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص شرایط تیمش برای حضور در فصل نو رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور گفت: با توجه به سیاست های مدیریت تیم با شرایط و ترکیبی کاملاً متفاوت نسبت به ادوار گذشته در فصل نو شرکت خواهیم کرد. ترجیح مدیریت این بود که تیم ترکیب جوان در اختیار داشته باشد و تمام تصمیم گیری ها هم بر همین اساس صورت گرفته است.

انتقاد از لیگ 16 تیمی بسکتبال، جذب خارجی های مقرون به صرفه و قرارداد بالا

وی با یادآوری جدایی بازیکنانی مانند سعید داورپناه، جواد داوری، محمد حسن زاده، امیر صدیقی و رسول مظفری از ترکیب تیم نفت آبادان گفت: اینها جزو بازیکنان با تجربه و نام آشنای تیم بودند که پیش از پیوستن من به کادر فنی و در راستای تصمیمات مدیریتی از ترکیب تیم جدا شدند. بدین ترتیب ترکیب تیم را بیشتر از بازیکنان جوان تشکیل دادیم. در میان آنها علی دورقی و مهدی اسلامی نفرات با تجربه تیم هستند. این دو نفر در ترکیب هستند تا تجربه آنها در کنار نیروی جوانی دیگر بازیکنان به کار بیاید.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان در پاسخ به این پرسش که با داشتن ترکیب جوان چه هدفی را در این فصل دنبال می کنید؟، گفت: به هر حال بعضی بازیکنان جوان تیم و به خصوص آنهایی که بومی هستند، تجربه ای از حضور در لیگ برتر ندارند و همین مسئله کار را سخت تر می نماید اما به هر حال تصمیم مدیریت مجموعه شرکت در مسابقات با چهره های جوان بوده است. قاعدتاً توجه به بسکتبال و فعال نگه داشتن این رشته در آبادان هدف اولی است که از حضور در لیگ برتر دنبال می گردد حتی با بازیکنان جوان؛ باید به این بازیکنان فرصت داد تا تجربه دیدارهای لیگ فزونی را به دست بیاورند و بتوانند از توانایی های شان استفاده نمایند.

توفیق توضیح داد: قاعدتاً تیم بسکتبال نفت آبادان به خاطر تغییرات عمده ای که با آن روبرو شده با استانداردها و تصورات همیشگی فاصله دارد اما با این اوصاف کوشش مان برای خوب بازی کردن در لیگ است و اینکه بتوانیم حداقل به جمع هشت تیم برتر صعود کنیم.

این هدف را باید در رقابت با 15 تیم دنبال کنید. در کل نسبت به برگزاری لیگ با حضور 16 تیم چه نظری دارید؟، وی در پاسخ به این پرسش گفت: استاندارد و کارایی بازیکنان داخلی به تنهایی به قدری نیست که لیگ را با حضور 16 تیم برگزار کنیم. مسابقات باشگاهی بسکتبال ظرفیت برگزاری با این تعداد تیم را ندارد. به نظرم بهتر است در خصوص لیگ 16 تیمی تجدید نظر جدی صورت بگیرد.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان در همین رابطه ادامه داد: رئیس فدراسیون اینگونه گفته که هدف از برگزاری لیگ با 16 تیم این است که به وسیله کمیت به کیفیت برسد، به نظرم ایده درستی نیست. اصلاً اگر قرار بر این شکل برگزاری مسابقه است، می توانستند درجه بندی رقابت ها یعنی لیگ برتر، دسته اول و … را بردارند تا همه تیم با هر سطح و جایگاهی با هم رقابت داشته باشند.

وی با بیان اینکه بسکتبال با این تفکر به جایی نمی رسد، توضیح داد: اصلاً اینکه تیم های شرکت نماینده در لیگ برتر برای آغاز کارشان بازیکن خارجی جذب می نمایند نشان دهنده این است که لیگ برتر ظرفیت 16 تیمی را ندارد. وقتی لیگ برتر با تعداد تیم های پایین تر برگزار می گردد، تیم ها از میانه فصل اقدام به جذب بازیکن خارجی می کردند اما حالا از یک ماه قبل از آغاز لیگ،؛همین مسئله نشان می دهد که ترکیبی که از بازیکنان داخلی دارند برای حضور در لیگ برتر مناسب نیست.

توفیق تاکید نمود: با این شرایط بازیکنان خارجی وارد لیگ می شوند که قیمت زیادی ندارند، جذب این بازیکنان مقرون به صرفه تمام می گردد و در عمل هم همه آنها نمی توانند یاری خیلی زیادی به کیفیت لیگ داشته باشند. از طرفی بالا بودن تعداد تیم ها روی رقم قرارداد بازیکنان داخلی تاثیر گذاشته و باعث افزایش بی رویه آنها شده است.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان گفت که قاعدتاً فدراسیون بسکتبال سیاست هایی را از برگزاری لیگ 16 تیمی دنبال می نماید اما این سیاست بهره ای برای این رشته نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1856

به "انتقاد از لیگ 16 تیمی بسکتبال، جذب خارجی های مقرون به صرفه و قرارداد بالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از لیگ 16 تیمی بسکتبال، جذب خارجی های مقرون به صرفه و قرارداد بالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید