انتقال کرونا از راه چشم چگونه است؟

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرنگاران : هرمز شمس، متخصص چشم، گفت: انتقال کرونا ممکن است از راه مخاط ها و سطح چشم صورت می گیرد، اما گیرنده های ویروس کرونا در سطح چشم، کمتر از بینی و قسمت های انتهایی حلق است.

انتقال کرونا از راه چشم چگونه است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، هرمز شمس، متخصص چشم اضافه نمود: راستا های اشکی ما با دهان و بینی یکی هستند؛ یعنی زمانی که دست آلوده را به چشم بزنیم، این آلودگی از راه گوشه چشم به بینی و از بینی به دهان انتقال پیدا می نماید و این ویروس، وارد بدن و موجب بروز مسائل در بدن می گردد.

متخصص چشم، گفت: ویروس کرونا می تواند با ورود به سطح چشم و از راه مجرای اشکی، خود را به بینی و حلق و از آن جا به گیرنده های قابل انتقال ویروس برساند و فرد را آلوده کند.

شمس، گفت: جهت کاهش سرایت کرونا علاوه بر رعایت و استفاده از وسایل محافظتی شخصی، باید سعی کنیم از حضور در مکان های پر ازدحام خودداری کنیم.

او اضافه نمود: بهتر است فاصله فیزیکی را رعایت کنیم؛ در صورت امکان، در فضا های باز حضور داشته باشیم و به عنوان مثال، اگر قرار است در صف یا مکان های شلوغ حضور داشته باشیم، بهتر است تا رسیدن نوبت، در خودروی شخصی یا فضای باز بمانیم.

متخصص چشم، گفت: اگر نشانه های کرونا مانند تب، خستگی و نشانه های سرماخوردگی داریم، خود را قرنطینه کنیم و با حضور در جامعه، افراد دیگر را آلوده نکنیم؛ اگر آزمایش ما مثبت شد، حداقل زمان قرنطینه 14 روز است، اما بهتر است یک تا دو نوبت آزمایش pcr انجام دهیم تا مطمئن شویم که ویروس را به دیگران انتقال نمی دهیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1649

به "انتقال کرونا از راه چشم چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال کرونا از راه چشم چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید