بلندپروازی زاکربرگ برای مسنجرها شروع شد: به زودی ادغام دایرکت اینستاگرام و مسنجر فیسبوک

به گزارش مجله رویای کره ای، فیسبوک طرحی که در سال 2019 برای دایرکت اینستاگرام و مسنجر فیسبوک فاش شد را شروع نموده است. فیسبوک در این طرح می خواهد روی گوشی های تلفن همراه، بخش چت اینستاگرام را با پیغام رسان مسنجر ادغام کند.

بلندپروازی زاکربرگ برای مسنجرها شروع شد: به زودی ادغام دایرکت اینستاگرام و مسنجر فیسبوک

بعضی از کاربران اندروید و iOS اینستاگرام اعلام کردند یک اعلان با عنوان a new way to message دریافت داشتند که یک آیکون اشتراک عکس را در کنار مسنجر فیسبوک نشان می دهد.

در این پاپ آپ، کاربران می توانند گزینه به روزرسانی اپلیکیشن را انتخاب نمایند تا فهرستی از ویژگی های جدید مانند طراحی رنگارنگ، ایموجی هایی با واکنش های تازه، عملیات سوایپ برای پاسخ دادن به پیغام ها (Replay) و گزینه ای برای چت با دوستان در فیسبوک برای آن ها نمایش داده گردد.

هنگامی که کلید به روزرسانی را بزنید؛ لوگوی مسنجر جایگزین آیکون دایرکت اینستاگرام در بالا سمت راست صفحه اینستاگرام می گردد. البته، سایت ورج گزارش داده هنوز قابلیت ارسال پیغام برای کاربران فیسبوک از درون اینستاگرام میسر نیست.

این اعلان نشان از ادغام چت های اینستاگرام و مسنجر فیسبوک در آینده ای بسیار نزدیک است.

بلندپروازی زاکربرگ برای مسنجرها

در ژانویه 2019 بود که سایت نیویورک تایمز گزارش داد مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک به دنبال ادغام سرویس مسنجر فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام است تا کاربران هر سرویس بتوانند به راحتی برای کاربران سرویس های دیگر پیغام بفرستند و با هم چت نمایند.

زاکربرگ در همان ایام به سه پلتفرم دستور داده بود به سوی رمزنگاری سرانجام به سرانجام (end-to-end) سراسری بروند و نقایص رمزنگاری خود را برطرف نمایند. در این گزارش اشاره شده بود این طرح در سال 2020 به اجرا درمی آید ولی زمان دقیقی برای آن معین نشده بود.

حالا، نمایش پاپ آپ به روزرسانی چت اینستاگرام می تواند به معنای شروع طرح ادغام چت سه پلتفرم اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک باشد. هنوز معین نیست تا سرانجام سال این سه برنامه با هم ترکیب می شوند یا مثلا فعلا مسنجر فیسبوک و چن ایتساگرام با هم ادغام شده و واتساپ در مرحله بعدی به آن ها اضافه می شوند.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1242

به "بلندپروازی زاکربرگ برای مسنجرها شروع شد: به زودی ادغام دایرکت اینستاگرام و مسنجر فیسبوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلندپروازی زاکربرگ برای مسنجرها شروع شد: به زودی ادغام دایرکت اینستاگرام و مسنجر فیسبوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید