تائید تنها 4 سهمیه ورزشکاران نابینا و کم بینا توسط کمیته پارالمپیک

به گزارش مجله رویای کره ای، نایب رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان گفت: تا امروز تنها 4 سهمیه پارالمپیک توکیو از سوی کمیته ملی پارالمپیک مورد تایید قرار گرفته که امیدوارم این تعداد سال آینده توسط ورزشکاران دوومیدانی افزایش پیدا کند.

تائید تنها 4 سهمیه ورزشکاران نابینا و کم بینا توسط کمیته پارالمپیک

علی اصغر هادی زاده در گفت و گو با مجله رویای کره ای، اظهار کرد: تا امروز 2 سهمیه در رشته دوومیدانی و 2 سهمیه در جودو برای شرکت در بازیهای پارالمپیک توکیو از سوی کمیته ملی پارالمپیک مورد تایید قرار گرفته و هنوز شرایط سایر سهمیه های کسب شده در رشته دوومیدانی نابینایان و کم بینایان تعیین نیست و منتظر تایید نهایی از سوی کمیته ملی پارالمپیک هستیم.

وی گفت: اگر حضور فوتبال پنج نفره در توکیو از سوی کمیته ملی پارالمپیک مورد تایید قرار می گرفت ما می توانستیم در رشته های دوومیدانی، جودو و فوتبال پنج نفره در پارالمپیک توکیو حضور پیدا کنیم که متاسفانه این شرایط از سوی کمیته ملی پارالمپیک فراهم نشد و ما تنها با دو رشته در توکیو شرکت خواهیم کرد.

هادی زاده افزود: دوومیدانی یکی از امیدهای ما برای افزایش سهمیه ها است و قطعا در مسابقات انتخابی که اردیبهشت سال آینده با حضور نماینده IPC در ایران برگزار می گردد، سعی داریم سهمیه های خود را افزایش دهیم.

وی پیرامون این پرسش که آیا در دوومیدانی زنان نیز امید به کسب سهمیه دارید یا خیر، گقت: هاجر صفرزاده و عذرا مهدوی کیا دو نفر از ورزشکاران نابینا و کم بینا هستند که سهمیه ورودی را کسب نموده اند اما چون رکورد ورودی آنها مطابق با سیاست کمیته ملی پارالمپیک نیست باید در انتخابی اردیبهشت شرکت نمایند و با افزایش رکورد خود سهمیه خود را برای حضور در پارالمپیک توکیو به تایید نهایی کمیته ملی پارالمپیک برسانند.

وی در خاتمه همچنین از افزایش سهمیه در جودوی نابینایان و کم بینایان اطلاع داد و اضافه نمود: خجسته یکی دیگر از جودوکاران کم بیناست که برای شرکت در توکیو باید بتواند در یکی از مسابقات بین المللی که سال آینده در انگلستان و آذربایجان برگزار می گردد، شرکت کند و با قرار دریافت در جمع 10 جودوکار برتر شانس حضورش را در توکیو افزایش دهد. امیدوارم این شرایط برای او فراهم گردد تا تعداد سهمیه های خود را در جودو نیز افزایش دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 909

به "تائید تنها 4 سهمیه ورزشکاران نابینا و کم بینا توسط کمیته پارالمپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تائید تنها 4 سهمیه ورزشکاران نابینا و کم بینا توسط کمیته پارالمپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید