غلامرضا محمدی: کار سخت و زمان کمی تا المپیک پیش رو داریم

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ضمن بیان این مطلب گفت: راستای را که ما پس از رقابت های دنیای 2019 قزاقستان طی می کنیم منتهی به المپیک 2020 توکیو می گردد. در این راستا ما مسابقات متخلفی را در برنامه داشتیم که از جمله آن می توان به رقابت های قهرمانی کشور، انتخابی جام تختی، لیگ داخلی و جام باشگاه های دنیا، و حضور در دو تورنمنت جایزه بزرگ مسکو و جام آلانز روسیه اشاره نمود.

غلامرضا محمدی: کار سخت و زمان کمی تا المپیک پیش رو داریم

وی توضیح داد: اولین اردوی رسمی ما بعد از رقابت های دنیای از روز 4 دی ماه در آموزشگاه ملی المپیک شروع شده و در این اردو که به مدت 10 روز طول خواهد کشید کشتی گیران اعزامی به رقابت های بین المللی رنکینگ ایتالیا و چند کشتی گیر جوان که تمایل حضور در این اردو را داشتند، حضور دارند. این مرحله از اردو تا روز 13 دی ماه ادامه خواهد داشت و پس از چند روز استراحت فعال از روز 17 دی ماه اردوی ما مجددا شروع می گردد و تا روز اعزام به این رقابت ها که روزهای 25 تا 27 دی ماه در شهر رم ایتالیا برگزار می گردد، ادامه خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص این تورنمنت توضیح داد: این رقابت ها جزو مسابقات رنکینگ المپیک است و امتیازات آن در جدول و گروه بندی المپیک تأثیرگذار است، البته هدف اصلی ما این بود که به کشتی گیرانی که بعد از رقابت های دنیای هیچ میدان خارجی نرفته بودند و تغییر وزن نیز دادند فرصت حضور در یک تورنمنت خارجی را بدهیم چراکه این مسابقات بر سر وزن قانونی برگزار می گردد.

محمدی در خصوص ترکیب اعزامی به این مسابقات گفت: بهنام احسان پور و یونس امامی در این مسابقات در اوزان جدید به میدان می فرایند و با توجه به مصدومیتی که برای علیرضا کریمی پیش آمد، احتمالا در صورت فراهم شدن شرایط و اخذ ویزا، محمدحسین محمدیان جایگزین وی خواهد شد. امیر حسین زارع نیز پس از کسب مدال طلای امید های دنیا در وزن 125 کیلوگرم و برای کسب تجربه بیشتر و محک خوردن با حریفان بزرگسال به این رقابت ها اعزام خواهد شد.

دارنده 2 مدال نقره دنیا در خصوص برنامه های پیش روی تیم ملی توضیح داد: رقابت های بین المللی جام تختی را پیش رو داریم، بی شک این مسابقات مهمترین مسابقات ما محسوب می گردد و یکی از مراحل مهم انتخابی تیم ملی خواهد بود. از همین جا اعلام می کنم که تمامی نفرات اعلامی می بایست در این رقابت ها شرکت نمایند و در صورت غیبت کشتی گیری، عذری پذیرفته نخواهد شد و عملا آن کشتی گیر از راستا انتخاب تیم ملی برای المپیک 2020 توکیو خارج خواهد شد.

وی اضافه کرد: رضا اطری، حسن یزدانی و علیرضا کریمی که سهمیه المپیک و مدال دنیای را کسب نموده بودند از این مسابقات معاف بودند که یزدانی و کریمی باید فرایند درمانی خود را طی نمایند و رضا اطری نیز در لیگ به میدان رفته بود و حضور در یک تورنمنت دیگر را برای وی در نظر خواهیم گرفت.

محمدی در خصوص سهمیه داده شده به نفرات برای حضور در جام تختی گفت: سعی کردیم که تمامی موجودیت کشتی ایران در این مسابقات حضور یابند و مراحلی مختلفی را برای کسب سهمیه معین کردیم. ضمن اینکه نفرات اول رقابت های پهلوانی قهرمانی کشور نیز سهمیه حضور در این مسابقات را بدست می آورند. بهرحال علاوه بر اینکه در این مسابقات تیم های خارجی حضور خواهند داشت اما این مسابقات از نظر داخلی نیز اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت چراکه تقریبا تمامی موجودیت کشتی ایران و نفرات مطرح در آن به میدان خواهند رفت و پس از این مسابقات ترکیب تیم اعزامی ما به مسابقات قهرمانی آسیا که اواخر بهمن و اوایل اسفندماه در هند برگزار می گردد، اعلام خواهد شد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص نفرات اعزامی به رقابت های گزینشی المپیک توضیح داد: پس از مسابقات بین المللی ایتالیا و قهرمانی آسیا در هند، ما نفرات منتخب خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا که اوایل فروردین ماه سال 99 در شهر شیان چین برگزار می گردد، انتخاب می کنیم و امیدوارم که بتوانیم در این رقابت ها تمامی سهمیه های لازم را کسب کنیم و اگر اینچنین نشد، مسابقات دنیای کسب سهمیه المپیک در بلغارستان که در اردیبهشت ماه سال 99 برگزار می گردد، آخرین شانس کسب سهمیه برای المپیک 2020 توکیو خواهد بود.

وی اضافه کرد: آخرین مسابقات بین المللی تدارکاتی ما برای حضور در المپیک 2020 توکیو، حضور در جام زیلکوفسکی لهستان در سال آینده خواهد بود.

محمدی در خصوص اهمیت حمایت از تیم ملی در سال المپیک توضیح داد: ما درک می کنیم که شرایط خاصی به لحاظ اقتصادی در کشور حاکم است، اما چشم امید همه، به کشتی بعنوان پرافتخارترین رشته ورزشی کشور در المپیک ها است و انتظارها از ما بالا و به حق است، چراکه اگر کشتی در المپیک پیروز باشد، کاروان ورزش ایران پیروز خواهد بود.

وی ادامه داد: ما جلساتی را به همراه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با سلطانی فر وزیر ورزش و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برگزار کردیم و از نکات مهم این جلسات بحث حمایت از ورزش ملی کشور و برطرف مسائل اقتصادی بوده خواسته زیادی نداریم. فقط می خواهیم از فدراسیون حمایت اقتصادی گردد و مسائل اقتصادی کشتی گیران و کادر فنی حل گردد و در این زمینه نیز هم وزیر ورزش و جوانان و هم رئیس کمیته ملی المپیک اشراف دارند و مسائل ما را درک نموده و به دنبال حل آن هستند.

محمدی در خاتمه ضمن قدردانی از مردم کشتی دوست کشور و حمایت های معنوی آن ها گفت: واقعا کار بسیار سختی را پیش رو و زمان کمی برای کسب سهمیه المپیک داریم. در این زمینه تمام کوشش خود را خواهیم کرد. اولین هدف ما کسب سهمیه و هدف نهایی ما افتخارآفرینی در المپیک است، اما در این راه نیازمند آرامش و حمایت همه جانبه و همچنین همدلی و انسجام در خانواده کشتی هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 703

به "غلامرضا محمدی: کار سخت و زمان کمی تا المپیک پیش رو داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامرضا محمدی: کار سخت و زمان کمی تا المپیک پیش رو داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید