تمهیدات ترکیه برای بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی

به گزارش مجله رویای کره ای، هم زمان با شروع سال تحصیلی تازه در ترکیه، ورود به مکان های عمومی و تفریحی در شهرهای این کشور بدون همراه داشتن کارت واکسن یا گواهی جواب منفی آزمایش کرونا ممنوع اعلام شد.

تمهیدات ترکیه برای بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی

به گزارش خبرنگاران، تا به امروز بیش از 79 درصد جمعیت کشور ترکیه دز اول واکسن کرونا را دریافت نموده اند و حدود 62 درصد هم با تزریق دز دوم به طور کامل واکسینه شده اند و در روز گذشته (دوشنبه 15 شهریور) دانش آموزان ترکیه ای پس از حدود یک سال و نیم دوری از کلاس های درس، سال تحصیلی نو را با حضور در مدارس شروع کردند.

18 میلیون دانش آموز ترکیه ای در حالی به استقبال از سال تحصیلی نو رفتند که از ماه پیش واکسیناسیون بچه ها بالای 12 سال هم در این کشور در دستور کار قرار گرفته است. با این حال، آموزش و پرورش ترکیه یک کتابچه 24 صفحه ای آماده نموده و در اختیار مدارس قرار داده است که راهنمای پیشگیری از اوج گیری کووید-19 پس از بازگشایی مدارس است.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، دولت ترکیه برای حدود 58 هزار مدرسه در این کشور بودجه ای معادل 650 میلیون لیر اختصاص داده است تا مدارس بتوانند ماسک و موادضدعفونی نماینده و بهداشتی تهیه نمایند. بعلاوه برای اطمینان از موارد ایمنی و بهداشتی، 113 هزار نیروی خدماتی استخدام شده اند.

وزارت آموزش و پرورش ترکیه بعلاوه خاطرنشان کرد که با وجود بازگشایی مدارس، معلمان و دانش آموزان نمی توانند در کلاس ها و حیاط مدرسه تجمع نمایند. هم زمان با بازگشایی مدارس در ترکیه، اقدام های دیگری هم در جهت پیشگیری از اوج گیری کرونا در این کشور در حال اجرا است.

بر اساس اعلام دولت ترکیه از روز دوشنبه ششم سپتامبر در سراسر ترکیه برای ورود به مراکزی مثل سینماها، سالن های تئاتر و کنسرت و وسایل حمل ونقل عمومی مثل اتوبوس، کشتی و هواپیما، همراه داشتن کارت واکسن یا آزمایش منفی کرونا الزامی است. در این گزارش آمده است که از ورود افرادی که هنوز دوره بیماری آنان به خاتمه نرسیده است یا واکسینه نشده اند یا آزمایش منفی کرونا ندارند به وسایل حمل ونقل عمومی جلوگیری خواهد شد.

پیش از این هم ورود به وسایل حمل ونقل عمومی در ترکیه به شرط داشتن کد حس امکان پذیر بود. این کد نشان دهنده شرایط ابتلای فرد به کرونا با توجه به مراجعه او به مراکز درمانی است.

به گزارش ایندیپندنت، با وجود اقدام های سریع دولت ترکیه برای واکسیناسیون عمومی، جریان ضدواکسن در این کشور همچنان دست از تبلیغ برنداشته است. وزارت بهداشت ترکیه واکسیناسیون عمومی را از دی ماه 1399 شروع کرد و مقام های ترکیه می گویند پس از اطمینان از واکسیناسیون مردم، واکسن داخلی این کشور هم به فراوری انبوه می رسد و در اختیار دیگر کشورها قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1806

به "تمهیدات ترکیه برای بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات ترکیه برای بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید