تولید سه اثر توسط شوالیه آواز ایران

به گزارش مجله رویای کره ای، گروهی متشکل از 600 نفر از تنبورنوازان کرمانشاه با هدف ثبت و شناساندن تنبور سه اثر فاخر مقامی را با صدای شهرام ناظری در محوطۀ تاریخی و جهانی بیستون اجرا می کنند.

تولید سه اثر توسط شوالیه آواز ایران

به گزارش گروه فرهنگی مجله رویای کره ای، فرزاد شهسواری، رییس انجمن موسیقی استان کرمانشاه در مورد تازه ترین فعالیت این انجمن گفت: انجمن موسیقی کرمانشاه به پیشنهاد استاد شهرام ناظری و همکاری هنرمندان فعال تنبورنواز و سرپرستان گروه های تنبورنوازی استان، اقدام به تشکیل گروهی با حدود 600 نوازنده تنبور کرده است. قرار است با هدف ثبت و شناساندن تنبور که خاستگاه آن پهنۀ جغرافیای کرمانشاه است سه اثر فاخر مقامی را با صدای استاد شهرام ناظری در محوطۀ تاریخی و جهانی بیستون اجرا کرده و آن را در قالب ویدئو منتشر کنیم این پروژه که به دلیل فراهم نبودن مسائل مالی و زیرساختی با تأخیر اجرا می شود، اکنون در مراحل نهایی تمرین است. پیش بینی برای اجرای آن نیز در صورت مساعدبودن شرایط جوی اسفند سال جاری و در غیر این صورت اردیبهشت سال آینده است.

شهسواری درباره حمایت مالی از این برنامه گفت: رایزنی های انجمن موسیقی کرمانشاه برای تأمین منابع مالی در جریان است و اگر بخش دولتی از عهدۀ تأمین آن برنیاید برنامه هایی برای جذب اسپانسر در بخش خصوصی در دست است. به هر حال این گروه مراحل انتهای تمرین را پشت سر می گذارند، اما بحث اصلی هزینه سنگین گروه است؛ برای هر وعده یک آب معدنی و یک ناهار جزیی حداقل 2 میلیون تومان هزینه می شود. تا الان از جایی کمکی نشده و تمام هزینه ها شخصی اجرا شده است.

رییس انجمن موسیقی استان کرمانشاه توضیح داد: کشور ترکیه به دنبال ثبت جهانی ساز تنبور به نام کشورش است، به همین خاطر برنامه این گروه 600 نفره سند خوبی برای منع کشور ترکیه برای ثبت این ساز در یونسکو خواهد بود.

وی در انتها در مورد تأسیس موزه موسیقی کرمانشاه توضیح داد: به دنبال یکی از خانه های تاریخی برای تأسیس موزۀ موسیقی در کرمانشاه هستیم. نامه نگاری ها اجرا شده و قرار است هفته های آینده جلساتی با استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی و مدیرکل اداره ارشاد در این رابطه داشته باشیم. بنیان گذار و مؤسس این پروژه انجمن موسیقی استان کرمانشاه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 679

به "تولید سه اثر توسط شوالیه آواز ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید سه اثر توسط شوالیه آواز ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید