داوری کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت شروع شد

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران به نقل از دبیرخانه کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت، این برنامه هفتم و هشتم بهمن ماه سال جاری در ایران برگزار می گردد تا برای نخستین بار رویکرد معنوی گردشگری را فراتر از سفرهای زیارتی و مذهبی به بحث و آنالیز بگذارد.

داوری کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت شروع شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط ویزای دانش آموزی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

براساس آمارها، در حدود یک میلیارد و 160 میلیون نفر در سال 2014 در مسافرت های بین المللی به شکلی، گردشگری با آمیزه های معنوی را تجربه نموده اند.

معنویت در حقیقت ارتباطی آگاهانه بین درون فرد با محیط بیرونی برقرار می سازد که زمینه ساز تعمق و تفکر در کلیه اجزا و عناصر در سفر است. از این منظر، مقصد گردشگری از یک فضا و مکان صرف، به فضایی برای سفر و تجربه روحی ـ روانی ناب ارتقاء می یابد، جایی که در آن شاهد شکوفایی و برقراری ارتباط با نیروی برتر بوده و شرایط فرهنگی، مذهبی و اتقادی عامل جهت دهنده فرد به حساب می آید.

تا کنون 115مقاله به دبیرخانه این کنفرانس رسیده که هیأت داوران، 60 مقاله را برای داوری در مرحله بعد، واجد شرایط دانسته اند.

این کنفرانس توسط اساتیدی از دانشگاه های بین المللی لانکاشایر انگلستان، فلوریدای آمریکا و مالایا و همچنین دانشگاه های علامه طباطبایی، تهران، تربیت مدرس، علم و فرهنگ، امام صادق(ع)، آزاد اسلامی، پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی در مشهد و موسسه تحقیقاتی و آموزشی امام خمینی(ره) با همراهی انجمن علمی گردشگری ایران داوری خواهد شد.

کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت به انگیزه توجه و تمرکز بر مؤلفه معنویت که عنصری جدایی ناپذیر از ماهیت گردشگری است و تا کنون در صنعت گردشگری ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است، برگزار می گردد و در جریان آن موضوع گردشگری با محورهای فلسفه و دین، روانشناسی و اخلاق، فرهنگ و جامعه، مدیریت و اقتصاد، بحث خواهد شد.

مهلت ارسال مقاله به این کنفرانس 4 دی ماه معین شده بود و نتایج داوری ها 15 دی ماه اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 738

به "داوری کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید