دریافت سه طرح پژوهشی برای همکاری دانشگاه امیرکبیر با آموزشگاه علوم چین

به گزارش مجله رویای کره ای، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از دریافت 3 گرنت برای سه طرح پژوهشی برای همکاری این دانشگاه با آموزشگاه علوم چین اطلاع داد.

دریافت سه طرح پژوهشی برای همکاری دانشگاه امیرکبیر با آموزشگاه علوم چین

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مورد همکاری علمی با چین به اقداماتی که در این زمینه انجام داده اند اشاره نمود و گفت: این موارد شامل تشکیل کارگروه داخلی همکاری با چین از مهرماه سال گذشته، تهیه نقشه راهبردی همکاری با چین، همتایابی و شبکه سازی اولیه بین اعضای هیئت علمی دانشگاه با محققین دانشگاه های برتر چین، شناسایی دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی، شناسایی همتای چینی و برقراری ارتباط با آنان، برگزاری جلسات همتایابی در بستر نرم افزار های دانشگاه، انتخاب نوع همکاری علمی آموزشی، پژوهشی و فناورانه بود.

وی با اشاره به آنالیز و انتخاب سازمان حامی اقتصادی، تشکیل گروه تحقیقاتی شامل اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اساتید چینی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی امیرکبیر و چینی، شروع همکاری با نگارش پروپوزال پروژه مشترک اظهار کرد: در شناسایی دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی، دانشگاه های برتر چین به تفکیک کمیته های تخصصی کارگروه ایران چین در زمینه هایی چون؛ هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، محیط زیست، حمل و نقل، فناوری، انرژی و منابع طبیعی، فناوری سلامت و محاسبات پیشرفته فعالیت کردند.

وی اضافه نمود: همچنین در شناسایی همتای چینی 109 پژوهشگر و عضو هیئت علمی ایرانی در چین یا چینی با سابقه همکاری با پژوهشگران ایرانی در 8 حوزه تخصصی احصا شد و برای برقراری ارتباط اولیه با استفاده از متن ایمیل نمونه در بستر نرم افزار های ارتباطی دانشگاه نوع همکاری علمی با اولویت بندی همکاری های تبیین شده در جلسه همتایابی بر اساس سه حوزه فناورانه، پژوهشی، آموزشی شروع شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در فعالیت های آموزشی بین المللی؛ دوره اجرای مشترک، درس فشرده، تبادل اساتید، سخنرانی کلیدی، مسابقه بین المللی، مدرسه فصلی، کارآموزی و درس مشترک، کارگاه تخصصی، تبادل دانشجو، هدایت و داوری سرانجام نامه داشتیم.

معتمدی گفت: همچنین در فعالیت های پژوهشی بین المللی؛ پروژه های اتحادیه اروپا، تشکیل کنسرسیوم های بین المللی، مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاه مشترک، کارگاه همتایابی، پروژه تحقیقاتی و آزمایشگاه مجازی مشترک، میزبانی اساتید خارجی، تشکیل گروه تحقیقاتی، فرصت مطالعاتی کوتاه مدت، تجهیز آزمایشگاه، کنفرانس مشترک، فرصت تحقیقاتی، کتاب مشترک، جوایر بین المللی مشترک، بازدید علمی، اختراع مشترک و داوری پروژه تحقیقاتی به اجرا در آمده است.

وی همچنین به فعالیت های فناورانه بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره نمود و گفت: در این خصوص هم پروژه های صنعتی مشترک، همکاری شرکت های دانش بنیان، تاسیس مراکز رشد مشترک، انتقال فناوری، تجاری سازی محصول، همکاری با شتاب دهنده های خارجی، همکاری در فراوری محصول یا خدمت، فروش محصول در خارج، استفاده از نیروی کار ایرانی از جمله فعالیت ها بود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از همکاری این دانشگاه با آموزشگاه علوم چین، وزارت علم و فناوری چین و همچنین بنیاد ملی علوم طبیعی چین اطلاع داد و گفت: توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از طرح پژوهشی، کارگاه پژوهشی و تبادل پژوهشگر طرفین حمایت شده و ایران نیز با همکاری وزارت علوم و فناوری چین و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تبادل دانشمندان جوان حمایت نموده است.

وی توضیح داد: تا به امروز سه گروه تحقیقاتی پیروز به دریافت 3 گرنت برای 3 طرح پژوهشی شده اند و با حمایت های لازم از اعضای کارگروه ایران - چین که اهداف معین شده را به مرحله اجرا رسانده اند؛ اختصاص مشوق، گرنت و امتیاز در فرآیند ارتقا، تبدیل شرایط و ترفیع پایه و اقتصادی، اختصاص گرنت شروعین برای شروع همکاری از اعضای هیئت علمی برای شروع همکاری در پروژه های پژوهشی مشترک، حمایت از تبادل محققین ونیروی کار غیرهیات علمی پروژه را هم داشتیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سرانجام اعلام نمود: برنامه راهبردی همکاری با کشور چین در زمان حال و به صورت کوتاه مدت عبارتند از برگزاری کارگاه همتایابی، تبادل اساتید، فرصت کوتاه مدت و هدایت مشترک، در میان مدت همکاری در فراوری محصول یا خدمت و همچنین پروژه های صنعتی مشترک، تاسیس مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد و شعبه مشترک از برنامه راهبردی همکاری با کشور چین در آینده و به صورت بلند مدت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1688

به "دریافت سه طرح پژوهشی برای همکاری دانشگاه امیرکبیر با آموزشگاه علوم چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت سه طرح پژوهشی برای همکاری دانشگاه امیرکبیر با آموزشگاه علوم چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید