روزهای یکپارچه سبز یا یکپارچه قرمز بورس گذشته است!

به گزارش مجله رویای کره ای، یک تحلیلگر بازار سرمایه بر این باور است که بازار بورس به روزهای منطقی خود بازگشته است. به گفته وی روزهای یکپارچه سبز یا یکپارچه قرمز بازار سرمایه گذشته است.

روزهای یکپارچه سبز یا یکپارچه قرمز بورس گذشته است!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، روزبه شریعتی با تاکید بر اینکه شاخص بورس تا زمانی که توجیه بنیادی داشته باشد و بیشتر از ارزش ذاتی خود نگردد صعود خواهد داشت، اظهار کرد: بازار در تیرماه بیش از اندازه رشد نموده بود و زمانی هم که ریزش داشت، میزان ریزشش با توجه به دلار 28 هزار تومانی غیر منطقی بود. باید به این نکته توجه داشت که همه بازارها از جمله بازار سرمایه خود را با توجه به متغیرهای تاثیرگذار در یک نقطه منطقی قرار می دهند. بازار سرمایه در حال حاضر از نظر بنیادی متعادل بوده و ممکن است تا مرز یک میلیون و 600 هزار واحد پیش برود اما بیش از این میزان با توجه به نرخ دلار قابل تصور نیست؛ مگر اینکه گشایش سیاسی یا مالی رخ دهد یا نرخ دلار بیش از حد افزایش یابد.

وی ادامه داد: همیشه ارتباط مستقیمی بین متغیرهای اصلی مانند قیمت دلار، شرایط قیمتهای جهانی و بورس وجود دارد و بر این اساس صعود بازار سرمایه تا کنون منطقی بوده است. البته نمی توان مانند گذشته شاهد روزهای یکپارچه سبز یا یکپارچه قرمز باشیم و رشد بازار روندی منطقی پیدا نموده است؛ بنابراین گزینه ها باید با دقت انتخاب شوند.

این تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه بازار به دورانی که علم و منطق در آن اهمیت داشت بازگشته است، گفت: صعود و نزول سهمها بر اساس تحلیل منطقی شرایط آنها خواهد بود.

به گفته شریعتی اگر شرایط ایران و آمریکا به سمت کاهش تنش حرکت کند، دلار روندی کاهشی داشته باشد و منابع ارزی ایران آزاد گردد، می توان شاهد رشد منطقی بازار بود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1378

به "روزهای یکپارچه سبز یا یکپارچه قرمز بورس گذشته است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای یکپارچه سبز یا یکپارچه قرمز بورس گذشته است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید