روغن اکالیپتوس چگونه برای موها بسیار مفید است

به گزارش مجله رویای کره ای، روغن اکالیپتوس از برگ های تازه گونه های خاص درخت اکالیپتوس به دست می آید. این روغن دارای خواص دارویی مهم مختلفی است و رشد موها را افزایش می دهد. حدود 700 گونه درخت اکالیپتوس وجود دارد و اکثریت آن ها بومی

روغن اکالیپتوس چگونه برای موها بسیار مفید است

روغن اکالیپتوس از برگ های تازه گونه های خاص درخت اکالیپتوس به دست می آید. این روغن دارای خواص دارویی مهم مختلفی است و رشد موها را افزایش می دهد. حدود 700 گونه درخت اکالیپتوس وجود دارد و اکثریت آن ها بومی استرالیا هستند. ولی، از همه انواع درخت اکالیپتوس برای استخراج روغن استفاده نمی گردد. روغن اکالیپتوس روغن بدون رنگ و با رایحه چوبی و شیرین است که مشابه رایحه کافور است. روغن اکالیپتوس کاربردهای زیادی در بخش های دارویی و صنعتی پیدا نموده است که عمدتاً به خاطر خواص دارویی، ضد عفونی کننده و دافع حشرات آن است. جدا از کاربردهای صنعتی، روغن اکالیپتوس برای تحریک رشد موها و کاهش مسائل شایع مو و پوست سر هم مفید است.

فواید اکالیپتوس برای موها

حفظ سلامت پوست سر
روغن اکالیپتوس به خاطر خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچی خود می تواند با پیشگیری از رشد میکروب ها سلامت پوست سر را حفظ کند. این به نوبه خود می تواند رشد موها را افزایش دهد. این روغن می تواند به خلاص شدن از دست شوره سر یاری کند که یکی از علل ریزش مو به تعداد می رود. شوره بعلاوه می تواند مانع رشد موها گردد. روغن اکالیپتوس می تواند به رفع شدن مسائل دیگر ماند پسوریازیس میانه، جوش های پوست سر و خشکی پوست سر هم یاری کند.
حفظ استحکام و انعطاف پذیری موها
روغن اکالیپتوس علاوه بر از بین بردن شوره سر، می تواند انعطاف پذیری موها را افزایش دهد. این روغن می تواند موها را قوی تر کند و از آن ها در مقابل شکنندگی محفاظت کند. عطر روغن اکالیپتوس می تواند استرس ذهنی و خستگی را کاهش دهد که می تواند تأثیر زیادی در کاهش ریزش مو داشته باشد.
بهبود گردش خون
ماساژ دادن پوست سر با روغن اکالیپتوس می تواند گردش خون را بهبود بخشد. این روغن می تواند پوست خشک را مرطوب کند و گردش خون به پوست سر را بهبود بخشد که به نوبه خود می تواند به از بین بردن فراوری چربی و باکتری در فولیکول های مو یاری کند. گردش خون مناسب بعلاوه باعث تأمین کافی مواد مغذی به موها می گردد که رشد موها را تحریک می نماید.
افزایش درخشندگی موها
استفاده منظم از روغن اکالیپتوس می تواند به افزایش درخشندگی موها یاری کند. این روغن می تواند موهای شما را احیا کند و بافت موها را بهبود بخشد. روغن اکالیپتوس بعلاوه می تواند فراوری سرامید را افزایش دهد که نوعی مولکول لیپیدی طبیعی در تار مو است. سرامید به حفظ کوتیکول موها یاری می نماید و مانع از بین رفتن رطوبت و پروتئین موها می گردد. این به نوبه خود استحکام، درخشندگی و انعطاف پذیری موها را افزایش می دهد.
چگونه از روغن اکالیپتوس استفاده کنیم
از روغن اکالیپتوس به طریق مختلف می توان برای رشد و زیبایی موها استفاده کرد. برای خلاص شدن از دست شوره سر، می توانید 9 تا 10 قطره روغن اکالیپتوس را با شامپوی خود مخلوط کنید. از این مخلوط برای ماساژ دادن پوست سر برای چند دقیقه بهره ببرید و سپس، موهای خود را بشویید.

از روغن اکالیپتوس بعلاوه می توانید به طور مستقیم روی پوست سر بهره ببرید یا آن را با روغن زیتون، بادام یا روغن کرچک مخلوط کنید. میزانی از این روغن ها را با هم مخلوط کنید و مخلوط را گرم کنید. موهای خود را با آن ماساژ دهید و با حوله بپوشانید. برای حدود نیم ساعت صبر کنید و سپس، موهای خود را بشویید. بعلاوه، می توانید میزان کمی روغن گل میخک به این مخلوط اضافه کنید و تأثیرگذاری آن را افزایش دهید.

با مخلوط کردن روغن اکالیپتوس با برگ گل خطمی می توانید ماسک مو خانگی تهیه کنید که برای پیشگیری از ریزش مو مفید است. برای تهیه این ماسک، ابتدا گل خطمی را در آب بجوشانید و سپس، آب آن را جدا کنید. از گل خطمی خمیر درست کنید و چند قطره روغن اکالیپتوس به آن اضافه کنید. ماسک را روی مو ها و پوست سر خود بمالید و اجازه دهید نیم ساعت باقی بماند. سپس با آبی که برای جوشاندن گل ها استفاده نموده بودید موهای خود را بشویید.

مترجم: امین حسین پور

منبع:راسخون

منبع: راسخون
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1857

به "روغن اکالیپتوس چگونه برای موها بسیار مفید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن اکالیپتوس چگونه برای موها بسیار مفید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید