فرایند صعودی نرخ بیکاری انگلیس متوقف شد

به گزارش مجله رویای کره ای، پس از چهار دور افزایش متوالی، نرخ بیکاری انگلیس کاهش پیدا کرد.

فرایند صعودی نرخ بیکاری انگلیس متوقف شد

به گزارش خبرنگاران، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشور در 12 ماه منتهی به فوریه با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 4.9 درصد رسید که 0.1 درصد کمتر از انتظار کارشناسان قبلی و کمترین بیکاری ثبت شده در این کشور طی سه ماه تا به امروز بوده است.

شمار بیکاران این کشور طی این مدت با 50 هزار نفر کاهش به یک میلیون و 670 هزار نفر رسید. به گفته کارشناسان، اصلی ترین عامل موثر بر نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به تعدیل نیرو برخی شرکت ها در نتیجه شیوع کرونا بوده است.

طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی 73 هزار نفر کمتر شده و به 32 میلیون و 430 هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به 69.8 درصد کاهش پیدا کرده است.

متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2020 معادل 6.97 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

تونی ویلسون- مدیر مرکز مطالعات اشتغال انگلیس- در همین رابطه گفت: با نگاه بلندمدت، لازم است دولت حمایت های بیشتری از بازار کار به عمل آورد در غیر این صورت با ریسک ایجاد بحران های بعدی روبرو خواهیم شد. اقتصاد سال قبل 10 درصد کوچک شد و این یعنی خسارت وارد به آن فراتر از چیزی بوده است که به دولت امکان دهد احیای آن را بدون دخالت نظاره گر باشد و کمکی نکند.

با این حال نرخ بیکاری انگلیس در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی در وضعت بهتری واقع شده است به گونه ای این کشور پس از ژاپن، پایین ترین نرخ بیکاری را در بین هفت کشور صنعتی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1624

به "فرایند صعودی نرخ بیکاری انگلیس متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند صعودی نرخ بیکاری انگلیس متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید