شفر: بازیکنان باید باهوش تر باشند

به گزارش مجله رویای کره ای، وینفرید شفر، سرمربی استقلال پس از کنار رفتن تیمش از جام حذفی مقابل سایپا گفت که زندگی به انتها نرسیده و تمرکز تیمش از این پس بر روی لیگ برتر خواهد بود.

شفر: بازیکنان باید باهوش تر باشند

شفر در کنفرانس خبری گفت: به سایپا برای صعود به مرحله بعدی تبریک می گویم. ما در نیمه اول خوب بازی کردیم اما زمانی که حریف 10 نفره شد، تیم ما عصبی بود و خوب بازی نکردیم. در ضربات آخر صد در صد نبودیم و دو گل دریافت کردیم و باید در کارهای دفاعی و به ویژه در تقابل یک برابر یک بهتر عمل می کردیم. روی گل دوم نیز یارگیری درست انجام نشد اما حالا باید روی لیگ تمرکز کنیم. بازیکنان در رختکن ناراحت بودند و ما همه باید ناراحت باشیم. زندگی به انتها نرسیده و تمرکز ما روی لیگ است و در تعطیلات به دنبال تغییرات خواهیم بود تا ببینیم چه کاری می توانیم انجام دهیم تا بهتر شویم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که چرا بازیکنان این تیم مرتکب خطا می شدند، گفت: توپ های بلند تیم سایپا که به رمضانی می رسید، با ضربه سر آنها همراه می شد و توپ دوم بین خط دفاع و هافبک می رفت که به خط میانی آنها می رسید. ما نباید خطا انجام می دادیم. بعد از 10 نفره شدن خیلی تحت فشار نهاده شدیم و بازیکنان مرتکب خطا می شدند. زمانی که توپ داشتیم، سریع نبودیم. گفته بودیم توپ را با سرعت به خط حمله برسانید اما این کار را نکردیم و سایپا سریع جایگیری کرد. باید توپ را به کناره ها می بردیم و به قائدی و زکی پور می رساندیم. بازیکنان باید تفکر حرفه ای داشته باشند و با خونسردی و آرامش بازی نمایند. ما موقعیت های زیادی داشتیم اما آن ها را از دست دادیم و در برگشت، خطا می کردیم. هر چه از دقایق بازی می گذشت، ما عصبانی تر می شدیم و این برای سایپا خوب بود. ما باید بازی را وقتی بسته بود، عوض می کردیم اما این کار طولانی می شد. بازیکنان باید باهوش تر و با آرامش بیشتر در این دقایق بازی نمایند و بتوانند پاس خوب بدهند. فشار برای برد ما را عصبی کرد و این صحبت درست است که خطاهای بچه گانه زیادی به حریف دادیم و باید برای بازی های بعدی بهتر و بهتر شویم.

شفر در واکنش به نگرانی و اعتراض طرفداران استقلال گفت: نمی توانم چیزی را که بارها گفتم را دوباره بگویم. خیلی از بازیکنان تیم من بازیکنان جدید هستند. وقتی همه می گویند ما باید برنده همه بازی ها باشیم، فشار زیادی را تحمل می کنیم. قبلا گفتم و باز هم می گویم ما تیم جدید و بازیکنان جدید داریم و کار می کنیم تا تیم جدید بسازیم. بازیکنان جدید مثل تبریزی، باقری و گرو بازیکنان جدید هستند. تیام وقتی به ما اضافه شد، به تیم آماده اضافه شد و به همین دلیل موفق بود. وقتی امروز برابر تیم 10 نفره هستید، همه انتظار برد دارند و کار سخت می گردد. بایرن مونیخ با شانس و با نتیجه دو بر یک تیم لیگ چهارمی را برد. سایپا وقتی 10 نفره شد، فشار روی ما مضاعف شد زیرا ما باید برنده می شدیم. هر چه از دقایق بازی گذشت، ما عصبانی تر می شدیم. این طبیعی است که ما باید برنده باشیم اما باید تمرین کنیم تا بازیکنان به هماهنگی بیشتری برسند.

او درباره تغییرات در ترکیب اصلی استقلال گفت: امروز ترکیب اصلی خوبی داشتیم. گرو امروز خوب بود و بعد از خستگی او را تعویض کردیم. اگر کریمی می توانست بازی کند، بازی می کرد و ما نمی توانستیم او را به زمین بفرستیم. آذری بازیکن جوان ما بود که بازی کرد و پشت مهاجم نهاده شد و چند صحنه به عقب آمد. باید به او شانس بازی کردن و یاد دریافت بدهیم. اگر بازیکن جوان شانس نداشته باشد، نمی تواند یاد بگیرد. باید در ضربه کرنر شماره 33 مهار می شد اما او آزاد بود. در تیم های اروپایی نیز ترکیب ها تغییر می نماید. پاری سن ژرمن نیز برابر مارسی ترکیب خود را تغییر داد. هر بازیکنی در تمرین بهتر باشد، او به زمین می رود و هیچکس تضمینی برای حضور در ترکیب ندارد. غفوری نیز محروم بود و نمی توانست به زمین بیاید و نمی توانستیم به فدراسیون بگوییم برای ثبات ما در ترکیب اجازه بازی به او بدهید.

سرمربی استقلال در انتها درباره پنالتی زن های استقلال گفت: ما همیشه در تمرینات، پنالتی تمرین می کنیم و حتی وقتی بازی درون تیمی مساوی می گردد، پنالتی می زنیم. دو بازیکن گفتند ما نمی توانیم پنالتی بزنیم و ما نمی توانستیم آنها را مجبور کنیم. برای زدن پنالتی احتیاج به شانس و اعتماد به نفس بیشتر است. دیروز در مسابقات آلمان نیز تیمی بود که خوب بازی کرد و در پنالتی حذف شد. در فینال جام جهانی آمریکا نیز پنالتی برنده را معین کرد. قائدی بسیار ناراحت بود اما او باید برگردد و ما در بازی های بعدی به او احتیاج داریم. هرروز شما می توانید تمرین پنالتی زدن ما را ببینید اما فشار پنالتی در تمرینات اصلا با چنین شرایطی قابل مقایسه نیست.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 23 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 86

به "شفر: بازیکنان باید باهوش تر باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: بازیکنان باید باهوش تر باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید