شکست 7 مربی استقلالی مقابل فرهاد مجیدی

به گزارش مجله رویای کره ای، اولین برد مجیدی مقابل مربیان استقلالی در تاریخ 16 اسفندماه سال پیش رقم خورد؛ جایی که او در اندک زمانی بعد از نشستن روی نیمکت استقلال به مصاف فولاد رفت و پیروز شد با یک گل برنده از آن میدان خارج گردد. دیداری که فرهاد را در روز های نخست بازگشت به مصاف یکی از مدعیان نیمکت می فرستاد؛ تقابل با جواد نکونام. مردی که شاید اگر همین حالا فرهاد به هر علت دیگر مربی استقلال نباشد، گزینه اصلی تصمیم گیران این باشگاه برای نشستن جای مجیدی خواهد بود.

شکست 7 مربی استقلالی مقابل فرهاد مجیدی

سرمربی آبی ها اولین قدم در مقابل رقبای خود در نیمکت استقلال را بسیار محکم برداشت و پیروز شد تا حدی کفه ترازو را به سمت خود سنگین کند، اما شاید همان روز ها هرگز تصور نمی شد مجیدی پیروز گردد یکی بعد از دیگری مربیان استقلالی را هم کنار بزند و رکوردی بی نظیر را از خود بجا بگذارد. بخصوص اینکه بحران اصلی از 31 خرداد ماه آغاز می شد؛ جایی که مجیدی را در یک زمان نزدیک به 40 روزه مقابل انبوهی از مربیانی قرار می داد که پیش از او در استقلال سابقه فعالیت داشتند. مجیدی در این بازه اتصالاً به مربیان استقلالی برخورد کرد.

او ابتدا به مصاف مهدی رحمتی رفت و پیروز شد با دو گل پدیده را مغلوب کند. بازی بعدی او با امیر قلعه نویی بود. حریفی نام آشنا که سال ها سابقه مربیگری در استقلال را دارد و هنوز هم یکی از مدعیان بازگشت محسوب می گردد. مجیدی در تقابل با امیر قلعه نویی هم پیروز بود و توانست امیر را هم با 2 گل شکست دهد.

فرهاد بعد از این دو پیروزی به تنها تساوی خود مقابل مربیان استقلالی دست یافت و نتوانست بیش از یک امتیاز از جدال با علیرضا منصوریان که سکان راهنمایی آلومینیوم را در دست دارد، به چنگ آورد. استقلال با مجیدی، اما بلافاصله بعد از این بازی هم مقابل یک استقلالی دیگر نهاده شد. چهره ای که شاید دیگر حتی گذرش به باشگاه استقلال هم نیفتد، اما به هر حال جزو همین دسته مربیانی محسوب می شد که سابقه سرمربیگری در استقلال را دارد.

برد بعدی مقابل فیروز کریمی رقم خورد و فرهاد در استادیوم آزادی با نتیجه 2 بر یک از سد تراکتور هم عبور کرد. پیروزی بعدی استقلال، اما مقابل یک نام ویژه رقم خورد و فرهاد این بار مچ فراز کمالوند را هم خواباند. مربی ای که تا همین چند ماه قبل در لیگ قهرمانان آسیا همکارش بود. شاید خیلی ها فرهاد را وابسته به فراز می دانستند، اما مجیدی لااقل در این بازه خط بطلان کشید بر روی این استدلال ها و یک برد دیگر را مقابل استقلالی های سابق در کارنامه اش به ثبت رساند. هر چند که فراز را بسیاری یک پرسپولیسی دو آتشه می دانند، اما به هر حال فراز با حضور در استقلال خود را در دایره استقلالی ها هم قرار داده است و این اتفاقی نیست که در آینده هم بتوان ساده از کنارش عبور کرد.

برد مقابل سایپا، اما خاتمه شیرین چالش مجیدی و مربیان استقلالی نبود. فرهاد بعد از اینکه پیروز شد در ضربات پنالتی پرسپولیس را در جام حذفی کنار بزند، در لیگ دوباره مقابل مربیان استقلالی نهاده شد و این بار توانست فکری را با شکست به سمت مسجد سلیمان بدرقه کند.

مجیدی هرچند با بردی خفیف، اما برنده این جدال هم لقب گرفت تا با این عقبه پررنگ در برابر مربیان سابق استقلال به آخرین پیکار خود با این دایره از مربیان برود. فرهاد در ایستگاه خاتمهی ساکت الهامی را در برابر خود می دید. رقیبی که قبل از بازگشتش به استقلال و تأیید سرمربیگری اش تنها گزینه اعضای هیأت مدیره محسوب می شد.

ساکت الهامی که با حضور در باشگاه استقلال و انجام مذاکرات برای تصدی جایگاه مربیگری استقلال اعتبار تازه ای در حرفه خود تجربه می کرد، اما به همان سرنوشتی دچار شد که پیش تر نکونام، رحمتی، قلعه نویی، فیروز کریمی، فراز کمالوند و محمود فکری تجربه نموده بودند. ساکت هم در هفته بیست و نهم لیگ برتر در خانه با 3 گل مغلوب فرهاد مجیدی شد تا سرمربی استقلال در جدال با مربیان سابق استقلال و یا مدعیان کنونی این نیمکت به تنهایی صاحب 22 امتیاز گردد. فولاد، پدیده، گل گهر، تراکتور، سایپا، نفت مسجد سلیمان و نساجی تیم هایی بودند که مجیدی در مقابل آن ها 3 امتیاز به دست آورد و یک امتیاز هم از آلومینیوم گرفت تا در نهایت صاحب 22 امتیاز از جدال با رقبای اصلی خود گردد.

مجیدی حالا با اتکا به این کارنامه به پیروزیت در جام حذفی هم می اندیشد. جامی که دو مربی استقلالی در آن مدعی هستند و احتمالاً دیگر دوست ندارند در برابر فرهاد بازنده باشند و بعید نیست با چهره ای متفاوت گام به این بازی بگذارند.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1776

به "شکست 7 مربی استقلالی مقابل فرهاد مجیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست 7 مربی استقلالی مقابل فرهاد مجیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید