صادق خرازی: می دانستیم که آقای عارف رای نخواهد آورد

به گزارش مجله رویای کره ای، دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره به رویکرد احزاب اصلاح طلب درباره انتخابات 1400 گفت: در بین اصلاح طلبانی که می خواهند در انتخابات شرکت کنند، همبستگی دیده نمی شود.

صادق خرازی: می دانستیم که آقای عارف رای نخواهد آورد

به گزارش فارس، صادق دبیرکل حزب ندای ایرانیان در نوزدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: کنشگران سیاسی اصلاحات سه دسته هستند، دسته ای معتقدند که در هر شرایطی باید در انتخابات فعال بود، دسته ای نیز به صورت مشروط در انتخابات شرکت خواهند کرد و دسته سوم نیز رسما انتخابات را تحریم کردند.

وی ادامه داد: ما با دو دسته دوم و سوم کاری نداریم و دسته اول موضوع بحث ما است. در دسته اول نیز اهتمام به همبستگی دیده نمی شود.

خرازی شرح داد: در بین علمای سیاسی که می شناسم، کم تر عالم بزرگی است که مانند رهبری دارای قدرت فهم ایدئولوژیک است. تمام زندگی انسان امروز در تحت قلمرو دانش و بینش است. بینش و دانش وقتی باهم توام شدند انقلاب و رنسانس فکری را در تکنولوژی ایجاد کردند. این انقلاب فکری باید درعلم سیاست نیز اتفاق بیفتد. بنده اولین کسی هستم که مصاحبه کردم که فصل الخطاب رهبری است و اگر چیزی می گوید واجب الاطاعت است.

صادق خرازی: هرچیزی که رهبری می گویند واجب الاطاعت است

دبیرکل حزب ندای ایرانیان تاکید کرد: گزینه اول ما آقای روحانی نبود. بخش اصولگرایی جامعه از آقای قالیباف حمایت می کردند، بخش خاکستری جامعه و بخش اصلاح طلب نیز به دنبال آقای هاشمی بودند. آقای هاشمی در شورای نگهبان رد شد که اگر چنین نمی شد آقای روحانی اصلا مطرح نمی شد. در بین اصلاح طلبان برخی از روی نفاق، برخی از روی علاقه و ... به آقای روحانی رای دادند، اما اصل مطلب این بود که گزینه ای بهتر از آقای روحانی برای اصلاح طلبان نبود.

می دانستیم که آقای عارف رای نخواهد آورد

خرازی شرح داد: می دانستیم که آقای عارف رای نخواهد آورد، قدرت سخن و کلام بسیار مهم است و آقای عارف آن قدرت کلام را نداشت. آقای عارف تقوا و دانش بسیاری داشت و از نخبگان و متدینین کشور است. آقای فخرالدین حجازی در انتخابات مجلس شورای اسلامی نفر اول شهر تهران شد، این به خاطر این بود که فخرالدین حجازی وقتی پشت تریبون قرار می گرفت، طوری سخنرانی می کرد که انسان را به وجد می آورد و می توانست در عمیق ترین لایه های اعتقادی مردم حضور پیدا کند. اما آقای فخرالدین حجازی نه یک متفکر مثل شهید مطهری و بهشتی، نه یک شاگرد طراز اول امام، که تنها یک معلم ساده بود که با کلام و واژه و قلم بازی می کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1585

به "صادق خرازی: می دانستیم که آقای عارف رای نخواهد آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادق خرازی: می دانستیم که آقای عارف رای نخواهد آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید