صدور کیفرخواست برای قلعه نویی و پسرش به خاطر شکایت پرسپولیس

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، مهدی خواجه وند گفت: باشگاه اقدام های حقوقی در ارتباط با دو تن از مجریان تلویزیون را انجام داده است و البته انتظار این بود و هست که مسوولین صدا و سیما با چنین مواردی به شکل مناسب برخورد کنند.

صدور کیفرخواست برای قلعه نویی و پسرش به خاطر شکایت پرسپولیس

وی در ارتباط با حاشیه های پیش آمده در روزهای اخیر از ناحیه دو مجری تلویزیون در شبکه های اجتماعی و روی آنتن زنده تلویزیون و اقدام های باشگاه گفت: انتظار این است که به احترام مردم، به باشگاه پرسپولیس، به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا، محبوب ترین و البته پرافتخارترین باشگاه ایران، احترامی در خور شان آن گذاشته شود. فارغ از این مساله توقع نمی رود که برنامه سازان در تلویزیون، با نشر مطالب کذب و نادرست، سلامت روانی و امنیت جامعه را با مخاطره روبرو کنند.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس ادامه داد: شوخی های سخیف و مطالبی که سهوی یا به عمد مطرح می شود و مصداق توهین، افترا و نشر اکاذیب است نه در شان پرسپولیس و جامعه ورزش است و نه از برنامه های صدا وسیما چنین انتظاری می رود. وقتی چنین مسائلی روی می دهد مردم می خواهند ببینند که با این مساله برخورد می شود. اگر این برخورد متناسب باشد می تواند جلوی تکرار این موضوع را بگیرد. در روزهای اخیر، اگر نهادهای ذیربط در سازمان صدا و سیما با مورد اول برخورد لازم را انجام می دادند کار به مورد دوم و نشر کذب روی آنتن نمی کشید.

خواجه وند خاطر نشان کرد: مواردی که این روزها با همین مضامین از سوی بعضی در فضاهای مختلف مطرح می شود، دارای وصف مجرمانه است. بر همین اساس باشگاه پرسپولیس بر اساس تکالیف خود نسبت به هواداران، اقدام به طرح شکایت در مراجع رسمی کرده است و این پیگیری قضایی حق و وظیفه باشگاه است و این جدای از مسوولیت هایی است که بر عهده نهادهای ذیربط در صدا و سیما و در دیگر عرصه ها وجود دارد. مساله این است که بعضی مواردی که طرح می شود می تواند تبعات بسیار سنگینی را برای کشور، جامعه و فوتبال به بار بیاورد و متاسفانه مسببین به این مساله توجه ندارند. باشگاه پرسپولیس بر اساس مسئولیت های اجتماعی خود نیز مکلف به حساسیت روی این موارد است. طرح بعضی مسائل با ایجاد باورهای نادرست باعث کینه در میان جامعه فوتبال می شود و این با گذر زمان تبعات اجتماعی و امنیتی خواهد داشت. از جمله این که باعث تشدید تنش ها در ورزشگاه ها و حتی به خطر افتادن جان مردم در پی درگیری ها و منازعات شود.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس، در ارتباط با دیگر پرونده هایی که در همین زمینه مطرح بود از جمله در ارتباط با امیرقلعه نویی و فرزند وی، شرح داد: از طرف باشگاه شکایاتی در ارتباط با توهین، افترا و نشر اکاذیب علیه باشگاه پرسپولیس در مراجع قضایی دنبال می شود که دو مورد مذکور هم جزو آن هاست. با پیگیری اجرا شده و صدور کیفرخواست، وقت جلسه رسیدگی به شکایت مطروحه علیه آقای امیر قلعه نویی هم از سوی مرجع قضایی تعیین شده است و در حال پیگری دیگر موارد در جهت صیانت از حقوق باشگاه و هواداران هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1160

به "صدور کیفرخواست برای قلعه نویی و پسرش به خاطر شکایت پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کیفرخواست برای قلعه نویی و پسرش به خاطر شکایت پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید