طباطبایی: سال های قبل ترمز استقلال را می کشیدند

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران (پانا) - پیشکسوت باشگاه استقلال گفت استقلال اکنون به آرامش رسیده و جای امیدواری است که از لحاظ نتیجه گیری شرایط خوبی دارد و امیدوارم این صدرنشینیِ نیم فصل تداوم داشته باشد و در سرانجام فصل جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

طباطبایی: سال های قبل ترمز استقلال را می کشیدند

به گزارش خبرآنلاین، استقلال با کسب 35 امتیاز از 15 بازی و بدون حتی یک شکست نیم فصلی رویایی داشت و به عنوان قهرمانی نیم فصل رسید. نتایج استقلال با فرهاد مجیدی هواداران این تیم را امیدوار کرده که تیم محبوب شان بتواند پس از سال ها ناکامی جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرد. هادی طباطبایی، پیشکسوت باشگاه استقلال هم معتقد است خط دفاعی و دروازه استقلال شرایط بسیار خوبی دارد و عامل اصلی صدرنشینی گل نخوردن این تیم است. استقلال در نیم فصل اول فقط 5 گل خورده که رکوردی فوق العاده به شمار میرود. دروازه بان اسبق استقلال در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص شرایط این تیم صحبت کرده است که در ادامه می خوانید:

نیم فصل اول با صدرنشینی استقلال به پایان رسید و این تیم توانست عنوان قهرمانی نیم فصل را کسب کند. نظر شما در خصوص این صدرنشینی چیست؟

اول از همه به هواداران تبریک می گویم که بعد از چند سال استقلال توانست این اتفاق را رقم بزند. استقلال اکنون به آرامش رسیده و جای امیدواری است که از لحاظ نتیجه گیری شرایط خوبی دارد و امیدوارم این صدرنشینیِ نیم فصل تداوم داشته باشد و در پایان فصل جام قهرمانی را بالای سر ببرد. هواداران استقلال در چند سال گذشته خیلی اذیت شدند و امیدوارم امسال التیامی برای آن ها گردد.

در مجموع عملکرد تیم در نیم فصل اول را چطور دیدید؟

امسال کلا لیگ ما از لحاظ کیفیت بازی نسبت به سال های گذشته پایین تر است و فکر کنم هر کسی بازی ها ببیند متوجه می گردد که امسال لیگ ما آن لیگی نیست که کیفیت لازم را نسبت به سال های گذشته داشته باشد و این مربوط به یکی، دو تیم نیست و بیشتر تیم ها چنین شرایطی دارند. امسال فکر کنم تیمی که خیلی خوب فوتبال بازی می کند مس رفسنجان است و چند تیم دیگر هم هستند که البته نوسان داشتند. در مجموع فکر کنم نیم فصل دوم کیفیت بهتری را ببینیم و شرایط بهتر گردد. چون بازیکنان و مربیان به شناخت بهتری رسیده اند.

به نظر شما چه چیزی باعث شد استقلال آنقدر خوب نتیجه بگیرد و از 15 بازی 35 امتیاز کسب کند؟

استقلال در سال های گذشته با یک سری ترمزهایی روبرو می شد که سرعتش را می گرفت و به خاطر عدم هماهنگی بین مدیریت و کادر فنی، تمرکز از کادر فنی گرفته می شد و استقلال امسال آرامش و شرایط خوبی دارد و این خیلی به تیم کمک می کند که نتایج خوبی بگیرد و امیدوارم تداوم داشته باشد.

نقطه قوت فنی استقلال در نیم فصل چه بود؟

من فکر کنم چیزی که خیلی به استقلال کمک کرد به خط دروازه استقلال برمی گردد. علاوه بر کار دفاعی، تیم درون دروازه هم شرایط خوبی داشت و گل نخوردن باعث شد بتواند به حریفان گل بزند و فکر می کنم بخش دفاعی و دروازه استقلال تاثیر زیادی داشت.

موضوعی که خیلی در این مدت به چشم آمده ذهنیت قهرمانی و میل به پیروزی بازیکنان بود و تعیین است که بازیکنان با انگیزه بالایی بازی می کنند. این باعث شده تیم در روزهایی که خوب بازی نمی کند هم برنده گردد. به نظر شما این چگونه به وجود آمده و چه چیزی باعث شده ذهنیت بازیکنان نسبت به سال های قبل انقدر عوض گردد؟

به نظر من از طریق کادر فنی این اتفاق می افتد و اگر کادر فنی ذهنیت برنده داشته باشد و در پی موفقیت و بردن باشد به بازیکنان هم منتقل می گردد.

به نظر شما در نیم فصل دوم شرایط چگونه خواهد بود؟ رقبای اصلی استقلال برای قهرمانی چه تیم هایی هستند؟

در نیم فصل دوم شرایط برای همه تیم ها کمی سخت تر خواهد شد ولی به نظرم مسابقات رودررو بین 4-5 تیم مدعی مثل فولاد، سپاهان، استقلال، گل گهر و پرسپولیس خیلی تعیین کننده خواهد بود و هر تیمی بتواند در مسابقت با این تیم ها امتیاز بیشتری کسب کند شانس بیشتری برای قهرمانی خواهد داشت.

فکر می کنید ضعف استقلال کجا بود؟

استقلال باید در فاز کنترل بازی بیشتر کار کند. گاهی نیاز است تیم بازی را کنترل کند و سرعت بازی را در اختیار خودش بگیرد که هم حفظ نتیجه کند و هم فشار را از روی دروازه خودش بردارد. این خیلی به تیم کمک خواهد کرد.

بهترین بازیکن استقلال در نیم فصل اول چه کسی بود؟

من فکر کنم حسین زاده و مهدی پور خوب بودند.

در جابجایی کدام قسمت ها باید تقویت شوند؟

استقلال نیاز به جذب بازیکنان مکمل دارد. بعضی بازیکنان استقلال شبیه هم بازی می کنند. اگر بازیکن طراح و تکنیکی داشته باشد خیلی می توانند کمک کنند.

کادر فنی برای حفظ فرایند فعلی باید چه کارهایی انجام دهد؟

استقلال فرایند خوبی دارد و باید ضعف های خود را برطرف کند تا بتواند ثبات داشته باشد. خیلی مهم است که استقلال به تیم های حریف کمتر موقعیت دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2023

به "طباطبایی: سال های قبل ترمز استقلال را می کشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: سال های قبل ترمز استقلال را می کشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید