طرح اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد خراسان رضوی شروع شد

به گزارش مجله رویای کره ای، طرح اشتغال همزمان با تحصیل برای نخستین بار در کشور در دانشگاه آزاد خراسان رضوی با هدف فراهم کردن زمینه اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان شروع شد.

طرح اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد خراسان رضوی شروع شد

محسن مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: از جمله دغدغه های بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد اشتغال برای دانشجویان است که یکی از مولفه های ایجاد اشتغال، فراهم نمودن شرایط اشتغال است به گونه ای که آموزش، پژوهش و فناوری کاربردی باشد.

او اضافه کرد: طرح پویش اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان با هدف توأم کردن آموزش و مهارت و ایجاد ارتباط و پیوند نظام مند دانشگاه آزاد اسلامی با صنعت و جامعه تدوین شده است که در آن امکان حضور دانشجو همزمان با تحصیل در صنایع اصناف و بنگاه های تولیدی و نهاد های اجتماعی فراهم می گردد تا دانشجو با ورود به بستر های واقعی جامعه با محیط کار و صنعت آشنا گردد و صرفاً در محیط های ایزوله شده دانشگاهی نباشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس این طرح ضمن تجربه آموزی دانشجویان در محیط کار واقعی، زمینه ارتقای توانمندی ها، مهارت ها، شایستگی ها و صلاحیت های حرفه ای دانشجویان در عرصه صنعت و نیز امکان کسب عایدی و یاری هزینه تحصیلی برای آن ها فراهم می گردد.

مرادی بیان نمود: اجرای طرح پویش که مبنای آن تقویت اقتصاد دانش بنیان در کشور است، سبب تربیت دانشجویان به عنوان نیرو های ماهر و کارآفرین در صنعت و بنگاه های مالی و نیز ایجاد تحول در نظام آموزشی می گردد.

او توضیح داد: در این طرح دانشجویان علاقمند در رشته های غیرپزشکی، با اعلام تقاضای شرکت در طرح و پس از پذیرش در مصاحبه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی و صنعت (نهاد های مالی-اجتماعی)، همزمان با تحصیل در دانشگاه، در صنایع بنگاه های مالی و اصناف طرف قرارداد با دانشگاه که اعلام احتیاج کرده اند، در قالب کارآموز و کارورز بر اساس دوره های تحصیلی به نهاد مربوطه معرفی و مشغول به فعالیت می شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: در این فرایند دانشجو علاوه بر کسب پرورش و مهارت افزایی به وسیله بنگاه یا نهاد مالی-اجتماعی مربوطه، از سوی آن نهاد در اولویت استخدام قرار می گیرد.

مرادی اظهار کرد: بعلاوه با توجه به استفاده از پتانسیل نیروی انسانی دانشجو، نهاد مربوطه نیز یاری هزینه شهریه تحصیلی دانشجو را به حساب دانشگاه واریز کرده تا بعنوان شهریه برای وی در نظر گرفته گردد.

او اضافه کرد: رشته هایی که طرح پویش برای آن ها اختصاص داده شده است تنها محدود به رشته های فنی نیستند بلکه رشته های علوم انسانی، کشاورزی، علوم پایه و سایر علوم نیز در این طرح قرار دارند.

خبرنگاران خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2157

به "طرح اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد خراسان رضوی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد خراسان رضوی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید