غار سون دونگ ویتنام یکی از بزرگترین غارهای جهان

به گزارش مجله رویای کره ای، تصور کنید که در یک غار بزرگ وارد می شوید و در آن ناگهان یک جنگل سر سبز می بینید. این میتواند یکی از شگفت انگیز ترین تجربیات برای گردشگران باشد. برای این که از این تجربه بهره مند شوید، پیشنهاد م یکنیم حتما به ویتنام بروید و از غار سون دونگ که در مرکز این کشور واقع شده است، دیدن کنید.

غار سون دونگ ویتنام یکی از بزرگترین غارهای جهان

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

این غار شگف انگیز که بسیار بزرگ هم است در استان کوانگ بن واقع شده است. البته در اطراف آن نیز در پارک ملی پارک ملی فونگ نها-که بانگ وجود دارد. برای رسیدن به این غار البته باید دست کم حدود 500 کیلومتر از پایتخت ویتنام یعنی هانوی سفر کنید.

این غار بسیار بزرگ است به صورتی که حجم کلی آن را می توان چیزی در حدود 38،5 میلیون متر مکعب تخمین زد. اما نکته شگف انگیز مربوط به این غار این است که در وسط آن شما علاوه بر دریاچه و رودخانه می توانید جنگل هم ببینید. از آن طرف حتی آسمان ابری هم دارد.

در زیر زمین و در غار یک زندگی دیگر هم در جریان است. این غار برای میلیون ها سال از دید انسان ها به دور بوده است و حتی ساکنان محلی هم از وجود ان بی خبر بوده اند تا این که نهایتا ساکنان محلی، در سال 1991 پیروز آن را کشف کردند. در ادامه آن غارشناسان حرفه ای خارجی برای اولین بار در سال 2009 آن را کامل شناسایی کردند.

این غار علاوه بر این که جنگل دارد، پستی و بلندی های فراوانی هم دارد در بخش هایی بعضی اشکال زمین شناسی به ارتفاع 200 متر، عرض 150 متر و طول 5 کیلومتر، وجود دارد. در واقع باید گفت این غار به قدری وسیع است که رودخانه، جنگل و شرایط اقلیمی و آب و هوایی ویژه خودش را دارد. یک دنیای متفاوت از بیرون!

هم اکنون بسیاری از علاقه مندان به گردشگری و غار نوردی می خواهند به آن جا سفر کند و همین موضوع فرصتی برای دولت ویتنام به وجود آورده که در آمد فراوانی از آن داشته باشد به صورتی که ورودی این غار مبلغ 3000 دلار است.

نویسنده : فواد شمس

منبع: لست سکند
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 558

به "غار سون دونگ ویتنام یکی از بزرگترین غارهای جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غار سون دونگ ویتنام یکی از بزرگترین غارهای جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید