فرمول دانشمندان جوان ایرانی برای شلوغی ایستگاه های مترو

به گزارش مجله رویای کره ای، تدین گفت: ما طرحی برای افزایش ظرفیت ایستگاه های مترو داشتیم اما مسئولان یک شرکت فرانسوی را به ما ترجیح دادند.

فرمول دانشمندان جوان ایرانی برای شلوغی ایستگاه های مترو

آرمان تدین فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حمل و نقل ریلی دانشگاه علم و صنعت در گفت و گو با خبرنگار گروه اظهار کرد: با توجه به این که در ایستگاه های مترو و ایستگاه های راه آهن روزانه در ساعات شلوغی جمعیت زیادی در ایستگاه ها در حال رفت و آمد هستند، طرحی را در راستای افزایش ظرفیت ایستگاه ها ارائه کردیم .

کارشناس ارشد حمل و نقل ریلی در ادامه بیان نمود: راه چاره پیشنهادی ما در ایران این است که جهت سهولت رفت و آمد مسافران در زمان ازدحام جمعیت ظرفیت ها را افزایش دهیم .

او بیان نمود : در جهان جمعیت را مدیریت می نمایند و پیش از ساخت ایستگاه مطالعات جمعیتی انجام می دهند تا بتوانند نظارت دقیق تری داشته باشند و با سهولت بیشتری به ارائه خدمات برای مسافران بپردازند.

تدین بیان کرد: در ایستگاه راه آهن تهران مطالعاتی را انجام دادیم به شیوه ای که تلفن هوشمند افراد را رهگیری کردیم و حجم رفت و آمد مسافران را به دست آوردیم و در یافتیم که در چه ساعتی مسافران بیشترین تردد را دارند و چه فضایی برای آنها مورد احتیاج است، همینطور با شبیه سازی هایی که انجام دادیم برآورد کردیم که چه تعداد تونل با چه میزان مساحت می تواند جوابگوی این حجم از این جمعیت باشد.

توسعه حمل و نقل ریلی احتیاجمند حمایت کارفرمایان

او بیان نمود: ما این پروژه را 5 بار خدمت مدیران ارشد راه آهن ارائه کردیم و قرار شد که به ما درباره اجرای آن خبر بدهند تا بتوانیم با همکاری یکدیگر به حل این معضلات بپردازیم اما متاسفانه تا به امروز خبری از آنها نشده است.

این کارشناس ارشد حمل و نقل ریلی گفت: در همه جهان با انجام تحقیقاتی در خروجی اضطراری ایستگاه های مترو برآورد می نمایند که اگر اتفاق ناگهانی رخ دهد چگونه می توانند جمعیت را خارج نمایند.

او بیان نمود : متاسفانه باید از این طرح حمایت جدی گردد تا به مرحله عملیاتی برسد، اخیرا متوجه شدیم که در همین مورد با یک شرکت فرانسوی قرار دادی منعقد نموده اند اما نکته جالب این است که همین شرکت فرانسوی برای تامین نیروی انسانی خود به سراغ ما آمد تا با ما همکاری داشته باشد اما قبول نکردیم چرا که ما همین طرح را با هزینه بسیار کمتر در کشور خودمان می توانیم انجام دهیم اما متاسفانه مدیران ما بی تدبیری می نمایند.

تدین اضافه کرد : این پروژه تحقیقاتی ما به صورت یک مقاله آی اس آی منتشر شده و حتی پیشنهاد برای پذیرش در مقطع دکتری در خارج از کشور داشتیم چرا که در داخل این رشته مقطع دکتری ندارد اما رویکرد ما این است که مسئله ای از مسائل کشور را کم کنیمپ، در کشور ما نیروی انسانی هست که مسائل روز جهان را دنبال می نماید اما تمام ترس ما این است که نتایج تمام تحقیقاتمان در نهایت به کاغذ هایی خاک خورده تبدیل گردد و تنها خواسته ما جوانان این سرزمین این است که قدر زحمات ما را بیشتر بدانند .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 777

به "فرمول دانشمندان جوان ایرانی برای شلوغی ایستگاه های مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمول دانشمندان جوان ایرانی برای شلوغی ایستگاه های مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید