لایحه اصلاح قانون حمایت از بازسازی و احیای بافت های تاریخی و فرهنگی تصویب شد

به گزارش مجله رویای کره ای، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، به موجب لایحه مذکور، در راستای حمایت از مالکان و متصرفان قانونی خصوصی آثار غیرمنقول و بافت های تاریخی و فرهنگی ثبت شده در لیست آثار ملی، تاریخی، فرهنگی و با ارزش کشور، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مکلف است برای اعطای تسهیلات کم بهره به مالکان، متصرفان قانونی و بهره برداران خصوصی آثار و بافت های تاریخی و فرهنگی به منظور تعمیر، بازسازی، احیا و بهره برداری آن ها، بودجه و تسهیلات لازم را پیش بینی نموده و با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، نسبت به پیش بینی اعتبار لازم در این باره اقدام کند.

لایحه اصلاح قانون حمایت از بازسازی و احیای بافت های تاریخی و فرهنگی تصویب شد

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

بعلاوه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می تواند برای حمایت از تشکل های مردم نهاد فعال در حوزه میراث فرهنگی و طبیعی، املاک در اختیار از جمله فضاهای مناسب در آثار تاریخی را به صورت کوتاه مدت در اختیار این تشکل ها قرار دهد.

هرگونه بهره برداری تبلیغی و تجاری از تصویر، فیلم یا نماد بناهای تاریخی ثبت شده بدون رضایت مالک یا قائم مقام قانونی او مجاز نیست و اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت استفاده از آن ها با رضایت مالک یا قائم مقام قانونی، باید به طور سالانه به همان اثر یاری اقتصادی نمایند.

بعلاوه به استناد لایحه مذکور، در صورتی که بناها و مستحدثات در حریم بناها و بافت های تاریخی و فرهنگی ثبت شده در لیست آثار ملی تاریخی، فرهنگی و با ارزش کشور، با محدودیت های قانونی از جمله در ساخت و ساز روبه رو شده باشند، با تأیید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می توانند از اعتبارات، تسهیلات و امتیازات موضوع قانون حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری برخوردار شوند.

هیئت وزیران در ادامه جلسه امروز خود بعلاوه با لایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پرتغال در حوزه های زبان، آموزش، فرهنگ، ورزش، جوانان، گردشگری و رسانه های جمعی موافقت کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1757

به "لایحه اصلاح قانون حمایت از بازسازی و احیای بافت های تاریخی و فرهنگی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه اصلاح قانون حمایت از بازسازی و احیای بافت های تاریخی و فرهنگی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید