مخالفت تیم ها با برگزاری لیگ تکواندو، انتها مسابقات را اعلام کنید

به گزارش مجله رویای کره ای، فدراسیون تکواندو به زودی برای مشخص تکلیف رقابتهای لیگ برتر جلسه ای با مسئولان تیم های مختلف برگزار خواهد نمود. در واقع سرنوشت لیگ 98 به نتیجه این جلسه بستگی دارد. تائید نشدن پروتکل های بهداشتی ارائه شده توسط سازمان لیگ نیز در ستاد کرونا در ورزش مسئولان فدراسیون را به شنیدن صدای مسئولان تیم ها مجاب کرد.

مخالفت تیم ها با برگزاری لیگ تکواندو، انتها مسابقات را اعلام کنید

اما نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد، نبود زیرساخت و امکانات لازم در تکواندو برای برگزاری مسابقات در شرایط شیوع بیماری کروناست. نمونه شاخص آن نبود هوگو ی الکترونیکی به تعداد ضروری است. در شرایط قبل از کرونا این هوگو ها با وجود مرطوب بودن ناشی از عرق بدن تکواندوکار مشاخصه به مشاخصه در اختیار تکواندوکاران قرار می گرفت. آیا قرار است پس از یک ضدعفونی، به همان شیوه قبل مورد استفاده قرار گیرد؟

اما مورد خیلی مهمتر اینکه آیا خانواده هایی که در چند ماه گذشته با ماندن در خانه خطر ابتلای فرزندان خود به کرونا را کاهش داده اند، اجازه می دهند جهت سخت و پرخطر شهرهای مختلف به تهران را طی نموده و در مسابقات لیگ شرکت نمایند؟ سازمان لیگ و مسئولان فدراسیون چه تضمینی می دهند که تکواندکاران با توجه به نوع مشاخصات و درگیری زیاد در رقابتهای لیگ با مشکل روبرو نشوند؟

در همین رابطه مجله رویای کره ای با مسئولان تیم های شرکت نماینده در لیگ برتر صحبت کرد که نتیجه آن مخالفت همه تیم ها با برگزاری ادامه این مسابقات بود.

رضا ایمانزاده مربی دانشگاه آزاد در این مورد به مجله رویای کره ای گفت: از آنجا که هدف از ورزش و هر گونه فعالیت بدنی از جمله مسابقه، ایجاد شوق و هیجان با حفظ سلامتی در جامعه است به دلایل مختلف از جمله رشد صعودی کرونا، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی چه به لحاظ فاصله اجتماعی چه به لحاظ استفاده از لوازم مشترک (هوگو و کلاه) توسط بازیکنان در حین مسابقه (طبق قوانین مسابقات)، نگرانی و بی انگیزه بودن تکواندوکاران، عدم آمادگی تکواندوکاران، به لحاظ بی تمرینی و بالا رفتن درصد آسیب دیدگی مخالف برگزار، هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بنده یکی از مبتلایان به این بیماری بودم متأسفانه آثار تخریبی این بیماری روی دستگاه تنفسی زیاد می باشد که با گذشت 3 ماه هنوز این آثار وجود دارد و ممکن است تا آخر عمر بهبود پیدا نکند. بر همین اساس خدا ننموده در صورت ابتلای ورزشکاران ممکن است زندگی قهرمانان مختل گردد.

حسن میر سرپرست شهرداری ورامین در این مورد گفت: با توجه به شرایط کشور به دلیل شیوع کرونا و تصمیمات وزارت ورزش که فعالیت در بخش مشاخصه تکواندو را منع نموده، انتظار داریم این تعامل بین مسئولان و تیم ها برقرار گردد تا بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. در شرایط فعلی امکان برگزاری مسابقات نیست و ادامه فرایند فعلی باعث می گردد زمان را برای ایجاد شرایط برگزاری رقابتهای فصل 99 از دست بدهیم.

نوری سرپرست تیم مهاجران افغان هم گفت: تیم ما شرایطی مانند سایر تیم های حاضر در لیگ را ندارد. باید تکواندوکاران از شهرهای مختلف جمع بشوند و با توجه به آنکه تمرین ندارند، مخالف برگزاری لیگ هستیم.

هومن مهیمن سرپرست تیم فرمانیه هم با بیان اینکه مخالف برگزاری لیگ در شرایط کروناست، مطرح کرد که باید امکانات لازم برای تعیین تکلیف تیم های اول تا چهارم فراهم گردد.

مرتضی کریمی مدیر فنی تیم کن هم به مجله رویای کره ای گفت: در شرایط فعلی نمی توانیم شاهد برگزاری مسابقات باشیم و کرونا مسائل زیادی برای جامعه ایجاد نموده است. ضمن اینکه تیم ها و تکواندوکاران دیگر انگیزه ای برای حضور در مسابقات ندارند. برای تصمیم گیری هم می توان تیم ها را به صورت مشترک قهرمان معرفی نمایند. بهتر است مسئولان فدراسیون به دنبال تهیه زیرساخت های لازم برای برگزاری فصل بعد باشند.

گودرزی مربی تیم نفت هم گفت: در رابطه با برگزاری ادامه مسابقات من با دوستان در سازمان لیگ هم صحبت کردم، اگر توان تیم ها را با هم مقایسه کنیم، تعیین تیم های برتر لیگ چندان سخت نیست و بعید می دانم همین رده بندی در صورت برگزاری مسابقات هم تغییر کند. بهتر است سلامتی ورزشکاران، داوران، مربیان و کادر برگزاری اولویت قرار گیرد. در صورت برگزاری شک نکنید که خیلی از تیم ها که در مسابقات حاضر نمی شوند. با تعلل سازمان لیگ در حال از دست دادن زمان هستیم و منطق آن است که با اتمام لیگ طبق همین جدول به دنبال برگزاری فصل جدید باشیم.

مرتضی سلطانی سرمربی پاس قوامین هم به مجله رویای کره ای گفت: با توجه به شرایط کنونی و صادر نشدن مجوز برگزاری مسابقات تا این لحظه، شرایط سخت و سخت تر می گردد و مسائل تیم ها نیز برای قراردادهای فصل بعد و تسویه حساب فصل قبل دو چندان شده است. به نظر می رسد فدراسیون تکواندو باید به دنبال فراهم کردن شرایط برای فصل جدید باشد. وقتی برای تیم ملی مجوزی صادر نشده، چگونه انتظار دارید مسابقات برگزار گردد.

خواجه حسنی مربی مس کرمان در خصوص برگزاری مسابقات لیگ گفت: اگر یک نفر ناقل بیماری باشد، شک نکنید که مسائل زیادی برای تیم ها و قهرمانان ایجاد می گردد. کرونا زندگی مردم را تحت تأثیر قرارداده و واقعاً برگزاری مسابقات تکواندو چه ضرورتی دارد. بیشتر بازی های که قرار است برگزار گردد، جنبه تشریفاتی دارد و هیچ تأثیری در صعود و سقوط تیم ها ندارد به همین دلیل انگیزه ای برای حضور در مسابقات وجود ندارد.

عاشوری سرپرست تیم چای زرین گیلان هم گفت: با ادامه این فرایند فصل بعد مسابقات را از دست می دهیم. وزارت ورزش تمرین و مسابقه را در تکواندو منع نموده، این تعلل باعث می گردد که تیم ها برای فصل بعد به مشکل برخورد نمایند. مسئولان فدراسیون باید تصمیم منطقی در این مورد بگیرند.

از نظرات مسئولان تیم های شرکت نماینده در لیگ برتر به نکات مؤثری می توان دست پیدا کرد. اینکه کرونا هنوز مشکل ساز است و فدراسیون شرایط برگزاری مسابقات را ندارد. اینکه با تعلل در تصمیم گیری تیم ها فصل بعد را از دست داده و باید با مسائل اقتصادی مربوط به لیگ 98 را حل نمایند و در نهایت زیرساخت های لازم برای مسابقات آینده فراهم گردد.

در لیگ برتر مردان که رده بندی تیم ها طبق جدول تعیین است و تصمیم گیری در این مورد کار چندان سختی نیست. ولی در خصوص بانوان تصمیم گیری سخت و سخت است. تیم ها هر کدام چند بازی عقب افتاده دارند و نمی توان به رده بندی فعلی بسنده کرد. شاید بهترین تصمیم لحاظ کردن رده بندی نهایی در خاتمه دور رفت هست که همه تیم ها برابر هم مشاخصه نموده و نتایج شفاف و روشن است و تیمی لطمه نمی خورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1073

به "مخالفت تیم ها با برگزاری لیگ تکواندو، انتها مسابقات را اعلام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت تیم ها با برگزاری لیگ تکواندو، انتها مسابقات را اعلام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید