مسائل خرید خودرو از فیس بوک مارکت

به گزارش مجله رویای کره ای، در گذشته اگر می خواستید یک مشتری برای اتومبیل خود پیدا کنید باید از روزنامه های محلی می خواستید تا خودرو شما را آگهی نمایند، یا آنکه با تکه نوشته کوچکی پشت شیشه عقب از قصد خود برای فروش اتومبیل خبر می دادید؛ برای مثال تویوتا کرولا مدل 1983 فروشی.

مسائل خرید خودرو از فیس بوک مارکت

امروزه خرید اتومبیل صرف نظر از مسائل مربوط به امور اقتصادی و بیمه، می تواند کمی پیچیده تر از گذشته باشد. فیس بوک مارکت (Facebook Market Place) و ترید می (Trade Me) از جمله ابزارهای پیش رو برای خرید خودرو هستند.

امروزه بخش تجاری وب سایت رسانه های اجتماعی، هدف بسیاری از کلاهبرداران قرار گرفته است. یکی از آخرین اتفاقات، مربوط به یک مرد اوکلندی به نام تونی بینگ می گردد.

دو قیمت متفاوت برای یک خودرو یکسان

او در مصاحبه با استاف اظهار می دارد که خودروی بی ام و 335i مدل 2008 خود را که در سایت ترید می قرار داده بود، در فیس بوک مارکت هم با همان مشخصات ولی تحت عنوانی دیگر و با نصف قیمت در معرض فروش قرار گرفته بود.

بینگ می گوید: مشتری با من تماس گرفت و خواهان مذاکره درباره قیمت تا 6000 دلار شد. این موضوع کمی مرا گیج کرد زیرا آن را با قیمت 15000 دلار در سایت ترید می قرار داده بودم.

در نهایت متوجه شدم که مشتری درباره لیست آگهی درج شده در فیس بوک صحبت می نماید که من هیچ اطلاعی راجع به آن نداشتم.

کمی نا امید نماینده است که تا الان کسی نتوانسته در این رابطه اقدامی نماید. نگرانی من بیشتر مربوط به افرادی است که ممکن است از این طریق متضرر شوند و برای خرید خودروی من پولی پرداخت نمایند.

کلاهبرداری بی بازگشت

در واقع در صورت کلاهبرداری، مبلغ پرداختی آن ها هیچ برگشتی نخواهد داشت و تنها راه تماسی که می توانند با من داشته باشند مربوط به صفحه من در سایت ترید می یا ثبت نام خودرو است.

اگرچه وب سایت های طبقه بندی شده ای همچون ترید می و ای بی (eBay) دارای شبکه ایمنی گسترده برای خریداران و فروشندگانی هستند که هدف کلاهبرداری قرار می گیرند، فیس بوک مارکت به آن اندازه منظم و پیچیده نیست.

برای مثال، بینگ حتی پس از تماس با سیف نت، پلیس و فیس بوک، همچنان در حال کوشش برای حذف آگهی جعلی وسیله نقلیه خود بود.

راه های فرار از کلاهبرداری در فیس بوک مارکت

برخلاف فیس بوک، سایت هایی مانند ترید می، دارای سیستم ثبت بازخورد و گزینه های مربوط به پرداخت، مانند خدمات پس از پرداخت هستند که در صورت رضایت نداشتن مشتری از محصول، می تواند به صورت اتوماتیک باز پرداخت را انجام دهد.

البته اگرچه فیس بوک مارکت کاملا عالی نیست ولی دارای راه هایی برای کسب اطمینان از خرید بدون کلاهبرداری است.

به طور کلی در روبرو با آگهی های مجازی بهتر است در هنگام خرید خودرو از صحت عملکرد اتومبیل مطابق توضیحات، اطمینان حاصل نمایید. همچنین مطمئن شوید که صاحب آگهی خودرو و خودرو بهم مرتبط هستند . قبل از اقدام به خرید، درباره وسیله مذکور تحقیق کنید تا بدانید دنبال چه نوع خودرویی هستید و هرگاه دچار کوچکترین سوء ظن شدید از خرید آن صرف نظر کنید.

منبع: AUTOCAR

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1257

به "مسائل خرید خودرو از فیس بوک مارکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل خرید خودرو از فیس بوک مارکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید