معاون عبدالله: دولت در شمال افغانستان جنگ سرد به راه انداخته است

به گزارش مجله رویای کره ای، معاون اول شورای عالی مصالحه و عضو ارشد حزب جنبش ملی افغانستان گفت که دولت این کشور در شمال افغانستان جنگ سرد به راه انداخته است.

معاون عبدالله: دولت در شمال افغانستان جنگ سرد به راه انداخته است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عنایت الله بابر فرهمند معاون اول شورای عالی مصالحه افغانستان و عضو ارشد حزب جنبش ملی گفت که دولت برای معرفی کردن محمدداوود لغمانی به عنوان والی فاریاب جنگ سرد جدیدی را در حوزه شمال این کشور شروع نموده است.

بابر فرهمند با انتشار پیامی در فیس بوک نوشت که مقامات ارگ برای انتقال محمدداوود لغمانی به این ولایت، راهنمایی لازم سپرده و با این اقدام تحمیلی آرامش نسبی ساکنین میمنه را برهم زده است.

وی اضافه نمود که مردم ولایت های فاریاب و شمال کشور طی گردهمایی ها و راه پیمایی های وسیع به صراحت موضع خود را در این باره اعلام نموده اند.

این عضو ارشد حزب نادیده دریافت خواست مردم در شرایط حساس کنونی و اعزام افراد نامؤثر فرمایشی به عنوان حاکم مردم، به خلاف اهداف اصلی یک نظام مردم سالار و اعلام جنگ علیه آرای ملت محسوب می گردد.

فرهمند با عجولانه خواندن این اقدام نیز تأکید کرد که مسئولیت بعدی آن در شرایط کنونی بر دوش دولت مرکزی است.

در پی این اعتراضات، هواپیمای حامل محمدداوود لغمانی که قرار بود، امروز (شنبه 25 اردیبهشت) به عنوان والی فاریاب معرفی گردد، بدون آنکه فرود بیاید از فرودگاه بازگشته است.

هشت صبح نوشت که ساکنین شهر میمنه صبح روز شنبه پس از اعلام برنامه معرفی والی جدید فاریاب که حکم وی مورد اعتراض حزب جنبش و هوادارانش است، مقابل ساختمان فرمانداری ولایت فاریاب تجمع کردند، ورودی را بسته شعار دادند که نمی گذارند محمدداوود لغمانی به عنوان والی معرفی شوند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1676

به "معاون عبدالله: دولت در شمال افغانستان جنگ سرد به راه انداخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون عبدالله: دولت در شمال افغانستان جنگ سرد به راه انداخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید