نکاتی که باید پیش از سفر به سنگاپور بدانیم (قسمت دوم)

به گزارش مجله رویای کره ای، سنگاپور که گاهی با عنوان نگین جنوب شرقی آسیا شناخته می گردد، همه ساله میزبان گردشگران بسیار زیادی از اقصی نقاط دنیا است. با این حال، بعضی از قوانین عجیب این کشور، بسیار جالب توجه هستند. در ادامه همراه خبرنگاران باشید.

نکاتی که باید پیش از سفر به سنگاپور بدانیم (قسمت دوم)

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

در ادامه مقاله نکاتی که باید پیش از سفر به سنگاپور بدانیم، به بعضی دیگر از قوانین و نکات در خور توجه این کشور خواهیم پرداخت.

خدمات درمانی

مراکز پیشگیری بیماری، همیشه به گردشگران توصیه می نماید پیش از سفر به سنگاپور، واکسیناسیون های مورد احتیاج را انجام دهند. از این رو، گردشگران بایستی واکسیناسیون های هپاتیت آ و حصبه را انجام دهند تا در امان باشند. به یاد داشته باشید حتی در بهترین شرایط سلامت در بهترین کشورهای دنیا نیز، احتمال ابتلا به بیماری های مختلف به واسطه آب و غذای آلوده وجود دارد.

اگر در سنگاپور احتیاج به خدمات درمانی داشته باشید، سازمان های Travel Health Plans و International Medical Insurance به شما رسیدگی خواهند کرد. سنگاپور همیشه در میان سه کشور برتر دنیا در رابطه با ارائه خدمات درمانی بوده است. در این کشور چندین بیمارستان بسیار پیشرفته وجود دارد که کیفیت خدمات آن ها در سطوح دنیای واقع شده است. البته استفاده از خدمات این بیمارستان ها بسیار گران قیمت خواهد بود.

برخلاف دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا، بخش جداگانه و ویژه ای برای گردشگران وجود ندارد و مردم محلی، گردشگران و مهاجران همگی از یک بیمارستان استفاده می نمایند. اما گردشگران ممکن است به دلیل عدم برخورداری از دفترچه بیمه محلی، مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری برای خدمات درمانی شوند. با این حال، افرادی که دارای ویزای کار و یا اقامت دائم در سنگاپور هستند، هزینه های کمتری برای خدمات درمانی متقبل خواهند شد.

اهمیت نظم در سنگاپور

مردم سنگاپور اهمیت بسیار زیادی برای نظم و انضباط قائل هستند و تنبیه بدنی نیز در میان اکثر آنان پذیرفته شده است. در سنگاپور از چوب دستی نه تنها برای تنبیه مجرمان، بلکه برای تنبیه دانش آموزان در مدرسه، سربازان در پادگان و حتی تنبیه افراد خاطی در ملاعام نیز استفاده می گردد. اگر در سنگاپور مشاهده کردید که چوب دستی در اکثر فروشگاه ها به فروش می رسد، تعجب نکنید. این چوب دستی های باریک، معمولا از چوب ساخته شده و در بالای آن ها دستگیره ای پلاستیکی وجود دارد و قیمت آن ها 50 سنت سنگاپوری است. این چوب دستی ها دقیقا به منظور تربیت بچه ها ساخته شده اند.

پس حواستان باشد که در سنگاپور به فرهنگ مردم و قوانین سختگیرانه شان احترام گذارید!

ریختن زباله روی زمین

سنگاپور به لحاظ تمیز بودن، یکی از کشورهای معروف دنیا است. در این کشور کمپین های تبلیغاتی فعالی برای تمیز نگه داشتن شهر و نیز عدم ریختن زباله روی زمین وجود دارد. مجرمانی که برای اولین بار، زباله هایی مانند ته سیگار و بسته بندی های کوچک شکلات را روی زمین بریزند، به مبلغ 300 دلار جریمه خواهند شد. افرادی که زباله های بزرگ تر مانند قوطی و بطری نوشابه در سنگاپور روی زمین بیندازند، جرم سنگین تری را مرتکب شده و بایستی در دادگاه به عنوان متهم حاضر شوند.

معمولا، در اکثر اوقات افراد خاطی محکوم به تمیز کردن منطقه ای خاص می شوند و بایستی جلیقه ای سبز رنگ به عنوان پاکبان شهر بر تن نمایند. این قانون بدین منظور وضع شده تا شهروندان و گردشگران بدانند، تمیز نگهداشتن شهر تا چه حد کار سختی است و اینکه بدانند عمل روی زمین انداختن زباله، تا چه حد کار زشت و ناپسندی است. همچنین اینگونه محکومیت ها عمدا به منظور شرمنده کردن افراد خاطی انجام می گردد تا آنان متوجه این موضوع باشند که نباید مجددا مرتکب این خطا شوند.

استعمال دخانیات

استعمال دخانیات در بعضی از مناطق خاص سنگاپور ممنوع است. در حال حاضر، استعمال دخانیات در تمامی اماکن بسته سنگاپور ممنوع است. این قانون در سال 2009 بازنویسی شد و بدین ترتیب، استعمال دخانیات در اماکن بسته که دارای تهویه مطبوع مانند مراکز خرید، ادارات و فروشگاه ها هستند، بلامانع است.

مناطق عمومی دیگر مانند پارک های ویژه ورزش، زمین های ورزش و بازی نیز شامل این قانون می شوند. این قانون در سال 2013 بار دیگر بازنویسی شده و اماکنی مانند سالن های چند منظوره، پل های هوایی سرپوشیده، محوطه بیرونی بیمارستان ها و محدوده متری ایستگاه های اتوبوس نیز شامل آن شدند. همچنین استعمال دخانیات در مناطق مسکونی عادی نیز بلامانع است.

لایحه عدم استعمال دخانیات در مناطق عمومی، به منظور حفظ سلامت عمومی افراد جامعه و نیز تمیز نگاه داشتن محیط زیست در سنگاپور به تصویت رسیده است. خوشبختانه طبق این قانون، نشانه ها و علامت هایی در سطح شهر سنگاپور نصب شده است تا گردشگران از مناطقی که نباید در آن به استعمال دخانیت پردازند، مطلع شوند.

عدم عبور از خطوط عابر پیاده

در سنگاپور، عبور نکردن از خطوط عابر پیاده جرم محسوب می گردد. بنابراین به یاد داشته باشید همیشه به هنگام عبور از خیابان، پس از سبز شدن چراغ هدایت رانندگی برای عابرین پیاده، از روی خطوط تعیین عبور کنید.

عدم استفاده از سیفون در توالت های عمومی

عدم استفاده از سیفون در توالت های عمومی سنگاپور، کار بسیار بد و ناشایستی قلمداد شده و از دیدگاه قانون نیز جرم محسوب می گردد. اگر در توالت های سنگاپور، سیفون را نکشید، بایستی انتظار جریمه شدن را داشته باشید.

تخریب اموال عمومی و دولت

تخریب اموال عمومی در سنگاپور جرم بسیار بزرگی محسوب می گردد که طی آن، افراد خاطی علاوه بر پرداخت جریمه نقدی، محکوم به زندان شده و بایستی سه الی هشت ضربه شلاق یا چوب دستی را نیز متحمل شوند. این قانون هم شامل تخریب اموال عمومی و هم تخریب اموال خصوصی می گردد. آسیب وارد کردن، تخریب، سرقت، نقاشی کردن، خط انداختن و نوشتن اموال افراد، بدون کسب اجازه از آنان، جرم محسوب شده و با فرد خاطی برخورد می گردد.

نصب هر گونه آگهی، پلاکارد، بنر و اعلامیه نیز در سنگاپور ممنوع است.

برای نمونه، اجازه دهید یکی از پرونده های اینگونه جرائم را برایتان بازگو کنیم. جوان 18 ساله آمریکایی به نام مایکل پی فی به دلیل نقاشی کردن خودروی مردم با اسپری، محکوم به متحمل شدن ضربات چوب دستی شد. مایکل پی فی به دو فقره جرم تخریب اموال عمومی و خصوصی متهم شده و به دو ماه زندان و شش ضربه چوب دستی محکوم شد. (سه ضربه برای هر جرم)

بعضی از آمریکایی ها این اقدام سنگاپور را محکوم کردند اما گروهی دیگر از آمریکایی ها، از قوانین سنگاپور حمایت نموده و اذعان داشتند که همه بایستی به قوانین یکدیگر احترام گذارند.

مصرف و حمل مواد مخدر و داروهای مختلف

دولت سنگاپور، تمایزی بین داروها یا موادی که تاثیرشان مانند مواد مخدر است برای گردشگرانی که قبل از ورود به سنگاپور یا پس از آن مصرف نموده اند، قائل نمی گردد. پلیس سنگاپور این اجازه را دارد که به طور تصادفی از مردم محلی، خارجی ها و گردشگران آزمایش اعتیاد بگیرد. بنابراین، حتما قبل از سفر به سنگاپور حواس تان باشد داروهایی مانند کدئین یا غیره که موجب مثبت بودن آزمایش اعتیاد می گردد را مصرف نکنید تا در این کشور با مشکل خاصی روبرو نشوید.

منبع: کجارو / goabroad.com / internationalinsurance.com / roadsandkingdoms.com
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 519

به "نکاتی که باید پیش از سفر به سنگاپور بدانیم (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که باید پیش از سفر به سنگاپور بدانیم (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید