هوای تهران آلوده شد

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران (پانا) - کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون (5 آذر ماه) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است. تداوم این شرایط و برقراری شرایط ناسالم برای همه گروه ها طی امروز نیز دور از انتظار نخواهد بود.

هوای تهران آلوده شد

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، براساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (5 آذر ماه) با عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با شروع تردد خودروها، آسمان بیشتر مناطق غبارآلود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس است.

تداوم این شرایط جوی طی روز باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. در اواخر وقت نیز با افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق پرتردد پیش بینی می گردد و به تبع آن کیفیت هوا در شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و عدم وزش باد مؤثر در صبح فردا (6 آذر ماه) و شروع تردد خودروها باعث می گردد در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

طی روز با افزایش ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و احتمال بارش باران احتمال می رود شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم گردد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود همچنین پیش بینی می گردد افزایش نسبی تندی باد در شامگاه فردا (6 آذرماه) و تداوم ناپایداری جوی همراه با بارش باران باعث گردد با وجود افزایش ترافیک در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 113 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 106 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1361

به "هوای تهران آلوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران آلوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید