واکاوی فلسفه فکر در چرخ

به گزارش مجله رویای کره ای، شصت ونهمین قسمت فصل هشتم چرخ ساعت 19 امروز، چهارشنبه 8 دی 1400، با آنالیز موضوع فلسفه فکر و ارتباط آن با علوم شناختی روی آنتن شبکه چهار می رود.

واکاوی فلسفه فکر در چرخ

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در بخش تازه ها این قسمت از چرخ، کسری کریمی طار و امیر گلخانی، کارشناس بازی های ویدئویی، تازه ترین بازی های ویدئویی را معرفی خواهند کرد. در بخش دیگری از این قسمت چرخ هم پویا پاک نژاد، دانش آموخته علوم شناختی با دکتر احمدرضا همتی مقدم، مدیر گروه فلسفه فکر موسسه آموزشی علوم شناختی درباره فلسفه فکر مصاحبه خواهد نمود. فلسفه فکر یکی از شاخه های فلسفه است که هستی شناسی، چیستی و وابستگی اندیشه و تن و خودآگاهی را آنالیز می نماید. در واقع فلسفه فکر حوزه ای از فلسفه است که کوشش می نماید فهمی نظام مند و جامع از فکر ارائه بدهد. کوشش این نوع از فلسفه، شناختن ماهیت فکر، کارکرد و کشف راز های آن است. پرسش های اساسی که در مبحث فلسفه فکر مطرح می گردد، این هاست: آگاهی انسان چیست؟ آیا آگاهی ما در طبیعت است؟ آیا آگاهی می تواند تکثیر گردد؟ آیا فکر دیگر وجود دارد؟

در بخش دیگری از این قسمت چرخ گفت وگوی پویا پاک نژاد با دکتر جهانفر ابویی، مدیر پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان روی آنتن خواهد رفت.

فصل هشتم مجله تصویری چرخ مهم ترین رویداد های علم و فناوری و مسائل روزمره زندگی را با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان آنالیز و واکاوی می نماید.

چرخ چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به صورت زنده و به مدت 50 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می گردد. مجری چرخ محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی چرخ را بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1964

به "واکاوی فلسفه فکر در چرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکاوی فلسفه فکر در چرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید