واکنش فرمانده سنتکام به سوالی درباره تنش با ایران

به گزارش مجله رویای کره ای، فارس نوشت: فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در غرب آسیا در گفت وگو با یک مرکز مطالعات عربی نتوانست توجیه منطقی برای ماندن آمریکا در منطقه بیاورد.

واکنش فرمانده سنتکام به سوالی درباره تنش با ایران

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

رئیس سازمان تروریستی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا مستقر در غرب آسیا در گفت وگوی اینترنتی با مرکز مطالعات و تحقیقات امارات نتوانست دلایل منطقی برای حضور آمریکا در منطقه بیان کند.

ژنرال کنت مک کنزی در این گفت وگو ادعا کرد: حضور(آمریکا) در تنگه هرمز با همکاری کشورهای حاشیه خلیج (فارس) انجام شده است و سطح درگیری ها را کاهش می دهد.

فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در غرب آسیا مدعی شد که این نیروها با هدف جلوگیری از هر گونه حمله تروریستی در کوشش برای تقویت پدافند موشکی در منطقه هستند.

وی ادامه داد: بعضی در کوششند ما را مجبور به عقب نشینی از منطقه نمایند، در حالی که ما عقب نشینی نخواهیم کرد، زیرا ما به وظیفه خود در قبال تأمین امنیت آن(منطقه) متعهد هستیم.

ژنرال مک کنزی همچنین گفت که امنیت و ثبات منطقه فقط به نیروهای آمریکایی بستگی ندارد، بلکه شرکای مهمی نیز وجود دارد.

فرمانده سنتکام در ادامه درباره دلیل حضور آمریکا در منطقه گفت: آمریکا از بودن در منطقه دو نفع می برد؛ اول اینکه از تهدیدهای تروریستی که ایالات متحده را از سمت خاورمیانه تهدید می نماید، خلاصی می یابد و دوم اینکه آمریکا از دریانوری در منطقه و ذخایر نفتی آنجا حفاظت می نماید، زیرا این موضوع برای اقتصاد بین المللی مهم است.

فرمانده نیروهای سنتکام همچنین گفت که در حال حاضر کار برای تقویت سامانه های دفاعی ضد موشک های بالستیک کشورهای حوزه خلیج (فارس) در جریان است.

از سوی دیگر مک کنزی در توجیه ادامه حضور نظامیان آمریکایی در عراق مدعی شد: بقای نیروهای آمریکایی در عراق هرگز به افزایش تنش با ایران منجر نمی گردد، بلکه هدف آمریکا در عراق، مبارزه با داعش است، زیرا داعش هنوز یک تهدید مستمر است و نبرد با آن ممکن است تا چند نسل دیگر ادامه یابد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1278

به "واکنش فرمانده سنتکام به سوالی درباره تنش با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فرمانده سنتکام به سوالی درباره تنش با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید