وجود بیش از 3هزارجلد کتاب در کتابخانه سیار قصرشیرین، کتابخانه سیار منطقه ها عشایری را پوشش می دهد

به گزارش مجله رویای کره ای، یحیی قاسمی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری کتاب در کرمانشاه گفت: این کتابخانه به بیش از سه هزار نفر خدمت ارائه می دهد که حدود 15 درصد از این مقدار، عضو کتابخانه سیار روستایی هستند.

وجود بیش از 3هزارجلد کتاب در کتابخانه سیار قصرشیرین، کتابخانه سیار منطقه ها عشایری را پوشش می دهد

وی با بیان اینکه این کتابخانه سیار یک کتابدار و بیش از سه هزار و 500جلد کتاب دارد و تعداد هفت روستای این شهرستان را تحت پوشش قرار داده، گفت: این روستاها شامل روستای سید خلیل، سید سهراب، سید سعید، گراوه تازه آباد، امام حسن و... است.

قاسمی ادامه داد: این کتابخانه درهمه ایام سال، هر روز هفته به جز روزهای پنجشنبه در یک یا دو روستای شهرستان حضور یافته و برای ساکنان روستا به ویژه بچه ها و نوجوانان روستایی، فعالیت های ویژه فرهنگی از جمله نشست های کتابخوان، مسابقات نقاشی، قصه گویی و.. اجرا می کند.

قاسمی یادآور شد: فعالیت کتابخانه سیار با تعطیلی مدارس وارد فاز تازه شده و علاوه بر اجرای فعالیت های فرهنگی و کتاب محور، برنامه های اوقات فراغت مشترک با کانون های مساجد روستایی را نیز برگزار می کند.

این مسئول با تاکید براینکه طرح کتابخانه سیار روستایی در خدمت عشایر یکی دیگر از وظایف کتابخانه های روستایی پوشش جمعیت عشایری ساکن شهرستان در فصل قشلاق است، اضافه نمود: باتوجه به اینکه شهرستان قصرشیرین یک شهرستان گرمسیری است در فصل پاییز و زمستان میزبان عشایر کل استان است و این فرصت در اختیار کتابخانه سیار واقع شده است که در این فصول خدمات مناسبی به جمعیت عشایری شهرستان و به ویژه بچه ها و نوجوانان عشایر ارائه کند.

مسئول کتابخانه سیار روستایی شهدای بازی دراز شهرستان قصرشیرین اضافه نمود: از دیگر فعالیت های کتابخانه سیار در شهرستان حضور در منطقه ها کم برخوردار و حاشیه نشین شهر است که این موضوع نیز استقبال چشمگیری داشته است چراکه بنا به گفته مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی کشور، امروز یکی از سیاست های اصلی نهاد، توجه به کتابخانه های سیار است. کتابخانه های سیار با توجه به عملکردی که از خود نشان دادند، بعد از کتابخانه های مرکزی کارآمدترین و پرکاربردترین کتابخانه ها هستند.

وی اضافه نمود: کتابخانه سیار فرصتی برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای فرهنگ عمومی است و با بیشتر شدن این واحدها عدالت فرهنگی در زمینه کتاب و کتابخوانی برای منطقه ها کمتر پیشرفته تحقق می یابد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 تیر 1402 بروزرسانی: 21 تیر 1402 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2287

به "وجود بیش از 3هزارجلد کتاب در کتابخانه سیار قصرشیرین، کتابخانه سیار منطقه ها عشایری را پوشش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود بیش از 3هزارجلد کتاب در کتابخانه سیار قصرشیرین، کتابخانه سیار منطقه ها عشایری را پوشش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید