وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس

به گزارش مجله رویای کره ای، اتاق پذیرایی و نشیمن هر خانه ای بخش مهمی از آن خانه است. معمولا در این اتاق غذا خورده می گردد، مهمانی ها برگزار می شوند و معمولا بیشتر وقت خود را در آن می گذرانیم. بنابراین، باید شرایط و امکانات آن طوری طراحی شده باشند که زندگی ما را راحت تر نمایند. انتخاب وسایل جهیزیه عروس هم از همین قاعده پیروی می نماید. در این مقاله، فهرستی از وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس و نکاتی که باید برای انتخاب آن ها در نظر بگیرید را می خوانید.

وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس

انواع وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس

محدوده اتاق پذیرایی و نشیمن در هر خانه ای ممکن است کمی متفاوت باشد. بنابراین، وسایلی که برای این بخش از خانه انتخاب می شوند ممکن است کمی متفاوت باشند. در خانه های کوچک تر، معمولا فضای اتاق نشیمن و پذیرایی یکی است و در برخی از آن ها این فضا با فاصله کمی از ورودی خانه آغاز می گردد. در نتیجه، برای انتخاب وسایل چوبی مهم اتاق پذیرایی و نشیمن این خانه ها باید به چیدمان بخش ورودی هم توجه داشت. بر این اساس، وسایل چوبی که باید انتخاب کنید، به 3 نوع اصلی تقسیم می شوند.

1. وسایل بخش ورودی خانه

وسایلی که در بخش ورودی خانه قرار می گیرند جزو پرکاربردترین وسایل جهیزیه هستند. این وسایل از همان روز اول و به محض ورود زوج جوان به خانه تازه مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین وسایل چوبی در بخش ورودی خانه عبارت اند از:

 • جاکفشی: برای مرتب شدن خانه به خصوص در خانه های کوچکتر باید از جاکفشی استفاده کرد. جاکفشی که برای عروس و داماد انتخاب می کنید باید متناسب با مقدار ورودی خانه آن ها باشد. جاکفشی ها معمولا از جنس چوب راش، ام دی اف یا چوب هایی مانند آن ساخته می شوند که مقاومت بیشتری دارند. برای خرید جاکفشی باید به امکانات آن هم توجه کنید. برخی از انواع جاکفشی چوبی کمد بزرگ و کشوهای فراوان برای آویزان کردن لباس ها و نگهداری کفش ها دارند. جاکفشی های چوبی معمولا در مقایسه با جاکفشی های فلزی، پلاستیکی و حتی پارچه ای گزینه های بهتری هستند چون رنگ طبیعی دارند و می توانید آن ها را با هر دکوراسیونی هماهنگ کنید.
 • رخت آویز یا کمد چوبی: زوج جوان در بخش ورودی خانه به رخت آویز یا کمد چوبی هم احتیاج خواهند داشت. این رخت آویزها را می توانید بر اساس احتیاجها و ترجیحات نوعروس در مقدار ها و شکل های متفاوت بخرید. برخی از نوعروس ها هم ترجیح می دهند به جای آویزان کردن لباس ها در بخش ورودی آن ها در اتاق خواب یا اتاق مهمان آویزان نمایند. بنابراین، باید پیش از خرید این گونه وسایل از زوج جوان نظر بخواهید.

2. وسایل بخش یا اتاق نشیمن

مهم ترین بخش از جهیزیه هر نوعروسی را وسایلی تشکیل می دهند که قرار است در اتاق نشیمن از آن ها استفاده گردد. در اتاق نشیمن ممکن است وسایل مختلفی به کار روند که تشخیص اهمیت خرید آن ها به سبک زندگی و ترجیحات عروس و داماد بستگی دارد.

میز تلویزیون

انتخاب و خرید میز تلویزیون هم به سلیقه و احتیاجهای زوج جوان بستگی دارد. برخی از زوج های جوان ترجیح می دهند تلویزیون را روی دیوار نصب نمایند تا از فضای اتاق نشیمن بهتر استفاده گردد. اگر فکر می کنید که میز تلویزیون یکی از وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی و نشیمن نوعروس شما است، باید برای خرید آن 4 نکته مهم را نظر بگیرید:

 • ارتفاع میز: ارتفاع میز تلویزیونی که برای جهیزیه خریداری می کنید، باید متناسب با مبل ها و صندلی هایی باشد که در اتاق قرار دارند. برای اینکه کسانی که در اتاق نشیمن تلویزیون می بینند راحت باشند، میزی انتخاب کنید که موقع نشستن روی مبل یا صندلی ها مجبور نباشید سر را بسیار رو به بالا یا بسیار رو به پایین بگیرید.
 • پهنای میز: پهنای میز تلویزیون باید متناسب به اندازه فضایی باشد که در اختیار دارید. اگر خانه زوج جوان برای قرار دادن تلویزیون روی میز بسیار کوچک است، شاید بهتر باشد که تلویزیون را روی دیوار نصب کنید. در صورتی که میز تلویزیون را وسیله ای ضروری برای اتاق نشیمن می دانید، آن را در مقدار ای انتخاب کنید که نه چندان کوچک و نه چندان بزرگ باشد. به علاوه، پهنای میز باید به مقدار ای باشد که تلویزیون فقط روی 80 درصد از آن قرار بگیرد. به این ترتیب، مطمئن خواهید شد که در طولانی مدت به تلویزیون آسیبی وارد نمی گردد.
 • اندازه مقاومت میز: شاید میز تلویزیون با طرح فانتزی که انتخاب نموده اید به نظرتان زیبا باشد اما تا زمانی که این میز توان نگهداری از تلویزیون را نداشته باشد کاربردی ندارد. بنابراین، خرید میز تلویزیون را به بعد از تهیه تلویزیون جهیزیه موکول کنید و آن را طوری انتخاب کنید که بتواند وزن تلویزیون مورد نظر شما را تحمل کند.
 • امکانات جانبی: این ویژگی به خصوص در خانه های کوچکتر یا دارای فضای محدود اهمیت بیشتری دارد. به طور مثال، اگر میز تلویزیونی که انتخاب می کنید قفسه و کشو برای نگهداری از وسایل جانبی تلویزیون یا اتاق نشیمن را داشته باشد، با یک تیر دو نشان می زنید و وسیله ای کاربردی برای یک عمر زندگی عروس و داماد تهیه خواهید کرد.

پاف و عثمانی

برای اتاق نشیمن می توانید از مبل راحتی یا پاف و عثمانی بهره ببرید. پاف برای خانه های کوچکتر یا کسانی که سرویس مبلمان آن ها تقریبا کامل است کاربرد دارد. این قطعه از مبلمان در خانه هایی که مهمانی های بسیاری در آن ها برگزار می گردد، وسیله ای کاربردی خواهد بود و در برخی از مواقع می تواند جایگزین صندلی یا مبل ها گردد.

عثمانی هم ظاهری مانند پاف دارد اما محکم تر و کاربردی تر است. عثمانی ها اغلب تحمل وزن بیشتری را دارند و برخی از مدل های آن ها طوری طراحی شده اند که محفظه ای برای نگهداری از وسایل اتاق هم داشته باشند. پاف و عثمانی جزو وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی و نشیمن نیستند اما می توانند تکمیل نماینده یا حتی جایگزین مبلمان شوند.

میز ناهارخوری

خرید میز ناهارخوری به سبک زندگی عروس و داماد بستگی دارد. اگر آن ها اهل برپایی مهمانی و دورهمی در هر فرصتی هستند، بهتر است میز را کمی بزرگتر انتخاب کنید. در غیر این صورت، خرید یک میز ناهارخوری چهار یا دو نفره برای آغاز زندگی آن ها کفایت می نماید. انتخاب جنس میز ناهارخوری هم به سبک زندگی عروس و داماد بستگی دارد. اگر آن ها مرتب پشت این میز غذا می خورند، باید میزی انتخاب گردد که سطح صافی دارد و تمیز کردن آن ساده تر است. در صورتی که زوج جوان اهل مهمانی و دورهمی هستند هم باید میز از چوبی محکم و بادوام ساخته شده باشد و در طولانی مدت دوام بیاورد.

برای خرید میز ناهارخوری باید معماری اتاق و اندازه فضایی که در اختیار دارید را هم در نظر بگیرید. این وسیله کاربردی باید هماهنگ با سایر وسایل و مبلمان اتاق انتخاب گردد.

وسایلی که خرید آن ها اولویت ندارد

برخی از وسایل چوبی هستند که می توانید از خرید آن ها برای اتاق نشیمن یا پذیرایی عروس و داماد صرف نظر کنید. این موضوع به عوامل مختلفی مانند اندازه فضای خانه و سبک زندگی آن ها بستگی دارد. مهم ترین وسایل چوبی که گاهی اوقات و در برخی شرایط، جزو ضروریات اتاق نشیمن یا پذیرایی می شوند عبارت اند از:

 • صندلی اپن: صندلی اپن را همواره نمی توان جزو وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی و نشیمن دانست. در واقع، خرید و انتخاب این وسیله به معماری خانه زوج جوان و اندازه فضایی که در اختیار دارند بستگی دارد. اگر خانه آن ها نسبتا کوچک و دارای آشپزخانه اپن است، می توانید به جای خرید میز و صندلی ناهارخوری به خرید صندلی اپن فکر کنید.
 • میز تلفن: میز تلفن هم جزو وسایل غیرضروری در خانه عروس و داماد به شمار می رود. گاهی اوقات، عروس و داماد از تلفن ثابت استفاده نمی نمایند یا جای دیگری را برای قرار دادن تلفن انتخاب نموده اند. در چنین شرایطی، می توان از خرید میز تلفن صرف نظر کرد.
 • کتابخانه: اگر زوج جوان اهل مطالعه هستند، وجود کتابخانه در خانه آن ها لازم است. برخی از زوج های جوان ترجیح می دهند که به جای کتابخانه از شلف ها یا قفسه های دیواری استفاده نمایند. بنابراین، تصمیم گیری درباره خرید یا عدم خرید این وسیله را هم باید به نظر آن ها موکول کرد.
 • استند گلدان: اگر زوج جوان اهل نگهداری از گیاهان هستند یا برای این کار نور کافی دارند، می توانید استند گلدان را هم در لیست وسایل جهیزیه آن ها بگنجانید.

3. وسایل بخش یا اتاق پذیرایی

در اتاق پذیرایی معمولا مبلمان و میزهای قابل استفاده در کنار آن ها به کار می رود. برای انتخاب این وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس هم باید نکات مهم مربوط به هر یک را در نظر بگیرید.

مبلمان

در اتاق پذیرایی مبلمان مهم ترین وسایل هستند. مبلمانی که به عنوان وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی و نشیمن عروس انتخاب می شوند باید این 3 ویژگی مهم را داشته باشند:

 • طرح و رنگ آن ها متناسب با فضای خانه زوج جوان باشد. اگر خانه ای که قرار است زوج جوان در آن زندگی نمایند معماری سنتی دارد، بهتر است مبلمانی که برای خانه آن ها انتخاب می کنید، با این فضا هماهنگ باشند. انتخاب مبلمان طراحی شده به سبک مدرن هم برای خانه هایی با معماری مدرن مناسب هستند. علاوه براین، باید دقت کنید که رنگ این وسایل و روکش های آن ها با رنگ سایر وسایل و لوازمی که در اتاق عروس قرار دارند هماهنگ باشند. می توانید این مبلمان را با رنگ خنثی انتخاب کنید تا موقع انتخاب لوازم دیگر آزادی عمل بیشتری داشته باشید.
 • مقدار فضای خانه نوعروس را در نظر بگیرید. خرید سرویس مبلمانی که مبل ها و صندلی های بسیار دارد برای خانه های کوچکتر یا دارای فضای محدود اصلا فکر خوبی نیست. در این صورت، احتمالا عروس و داماد مجبور خواهند شد که بخشی از وسایل سرویس مبلمان را در انباری خانه بگذارند یا در برترین حالت در فضایی محدود جایی برای رفت و آمد نداشته باشند. نکته دیگری که درباره مقدار مبلمان در نظر بگیرید مقدار درهای ورودی خانه عروس است. به هرحال، وسایلی که خریداری می کنید را باید بتوان وارد خانه کرد.
 • به جنس مبلمان و روکش آن ها هم دقت کنید. چوبی که مبلمان از آن ساخته شده باید محکم و بادوام باشد. جنس روکش آن را هم باید با توجه به سبک زندگی زوج جوان انتخاب کنید. به طور مثال، اگر آن ها به نگهداری از حیوانات خانگی علاقه دارند، باید جنس روکش مبلمان قابل شستشو باشد و بتوان آن ها را به سادگی تمیز کرد.

میز جلومبلی و عسلی ها

هنگام برگزاری مهمانی ها و مراسم های مختلف، میزهای جلومبلی و عسلی ها به وسایلی بسیار کاربردی تبدیل می شوند. می توانید از این میزها برای قرار دادن لوازم ضروری و خوراکی های پذیرایی از مهمانان بهره ببرید. برای خرید این میزها هم باید طرح و رنگ مبلمان و اندازه فضایی که در اختیار دارید را در نظر بگیرید.

نکات مهم برای انتخاب وسایل چوبی اتاق پذیرایی

اگر قصد دارید وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس را تهیه کنید، باید این نکات مهم را در نظر داشته باشید:

 • فضای اتاق نشیمن و پذیرایی را مقدار بگیرید. قبل از هر کاری باید معین کنید که اندازه فضایی که برای جا دادن جهیزیه در اختیار دارید چقدر است. مقدار گیری فضای مورد نظر می تواند به شما در مشخص اولویت ها برای خرید وسایل چوبی اتاق پذیرایی و نشیمن یاری کند.
 • بودجه جهیزیه را معین کنید. قرار است چه اندازه از بودجه جهیزیه به خرید وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی اختصاص داده گردد؟ پاسخ دادن به این سؤال بسیاری از مسائل از جمله نوع وسایل چوبی و ضروریات آن ها را معین می نماید.
 • برای خرید وسایل چوبی دقت کنید. وسایل چوبی باید از مواد محکم و بادوام ساخته شده باشند. تحقیق کردن درباره برترین برند وسایل چوبی و آنالیز محصولات فروشگاه های مختلف به شما در این انتخاب یاری خواهد نمود.
 • برای خرید وسایل چوبی وقت بگذارید. وسایلی که انتخاب می کنید باید با صبر و حوصله انتخاب شده باشند. باید وقت کافی داشته باشید و از کیفیت محصولات چوبی مطمئن گردد. این امر هم مستلزم اختصاص دادن وقت کافی برای خرید این وسایل است.
 • وسایل کاربردی بخرید. هر چند خرید محصولات زیباتر به زیبایی خانه نوعروس شما یاری می نماید اما زیبایی نباید تنها معیار شما باشد. برای انتخاب وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس راحتی و کاربردی بودن آن ها را هم در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر خانه عروس فضایی محدود دارد، می توانید از مبلمان تاشو هم برای چیدمان آن بهره ببرید.

کلام آخر

وسایل چوبی بخشی مهمی از لوازم اتاق پذیرایی و نشیمن هر خانه ای را تشکیل می دهند. برای اینکه بتوانید لیست وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی و نشیمن عروس را بنویسید، باید علاوه بر اندازه فضای خانه، اندازه بودجه جهیزیه و سبک طراحی دکوراسیون داخلی آن، به اولویت ها، احتیاجها و ترجیحات زوج جوان هم توجه کنید. با توجه به این عوامل برترین، کاربردی ترین و زیباترین وسایل چوبی را برای نوعروس خود تهیه خواهید کرد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 خرداد 1403 بروزرسانی: 14 خرداد 1403 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2328

به "وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی عروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید