پیغام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگارخبرنگاران در یزد، مجید جوادیان زاده؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در پیغامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مهدی آذریزدی، روز ملی ادبیات کودک و نوجوان را گرامی داشت که متن این پیغام به توضیح زیر است؛

پیغام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان

18 تیر سالگرد درگذشت پیر نیک اندیش ادبیات کودک و نوجوان که به اسم روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نامگذاری شده، فرصت درخوری است تا جامعه فرهنگ و هنر این سرزمین به یک عمر کوشش و مجاهدت این شخصیت برجسته فرهنگی و ادبی بیاندیشد و حاصل خدمات وی را پاس دارد.

در زمانه ای که توجه به نیازهای فکری و معنوی بچه ها و نوجوانان شکلی جدی و اساسی به خود نگرفته بود، مرحوم مهدی آذریزدی با بهره گیری از منابع کهن و فاخر زبان فارسی و باز آفرینی متون کلاسیک، کوشش کرد که مجموعه ای از آن ذخایر بزرگ فرهنگی و ادبی برای بچه ها و نوجوانان این دیار برگیرد، حاصل این جستجو و همت بلند فرهنگی، آثار متعددی بود که بعدها الگوی سایر نویسندگان حوزه کودک و نوجوان در کشور باشد. در استان یزد هم با بهره گیری از این تجربه و سوابق تاریخی نخستین جشنواره بازآفرینی متون کلاسیک ادبیات فارسی یادمان مرحوم آذر یزدی طراحی و اجرا شد.

امید است که این جشنواره و سایر رویدادهای فرهنگی که با موضوع شخصیت و آثار مرحوم مهدی آذر یزدی برگزار می گردد در توسعه و رشد ادبیات کودک و نوجوان موثر آید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1775

به "پیغام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید