تور ایتالیا ارزان: پیروزی رئال مقابل اینتر، شکست میلان برابر لیورپول، صعود اتلتیکو با شکست پورتو، برد پرگل دورتموند مقابل بشیکتاش

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرگزاری خبرنگاران- رئال مادرید، اینتر را رفت و برگشت کرد و به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد.

تور ایتالیا ارزان: پیروزی رئال مقابل اینتر، شکست میلان برابر لیورپول، صعود اتلتیکو با شکست پورتو، برد پرگل دورتموند مقابل بشیکتاش

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، در نیمه اول ملاقات، اینتر چند حمله انجام داد و حتی مارسلو بروزوویچ توپ را به تیر دروازه کورتوا کوبید اما با شوت دیدنی تونی کروس، رئال مادرید بازی را در نیمه اول برد. در نیمه دوم پس از برخورد نیکولو بارلا و ادر میلیتائو، بارلا به زمین افتاد و از فرط عصبانیت مشتی به سوی مدافع رئال مادرید پرتاب کرد که پس از آنالیز VAR او با کارت قرمز جریمه شد. شوت مارکو آسنسیو هم کار را تمام کرد و رئال مادرید با این پیروزی، صدرنشین گروه D شد.

توضیح گل ها:

رئال مادرید 1-0 اینتر؛ تونی کروس 17`: پاس عرضی رودریگو در میانه میدان به تونی کروس رسید و او با شوتی دیدنی و سر کش، دروازه هندانوویچ را به شکلی عالی باز کرد.

رئال مادرید 2-0 اینتر؛ مارکو آسنسیو 80`: مارکو آسنسیو پس از دریافت پاس کارواخال، با یک شوت فنی دیدنی، دروازه اینتر را گگردد. شوت آسنسیو پس از برخورد به تیر دروازه، به زیبایی درون دروازه اینتر آرام گرفت.

- نه پورتو و نه میلان، اتلتیکو مادرید به عنوان تیم دوم صعود کرد. کار روسونری در اروپا به سرانجام رسید. دو تیم میلان و لیورپول، در چارچوب آخرین هفته رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، در استادیوم سن سیرو به مصاف هم رفتند که لیورپول به راحتی توانست با استفاده از انرژی جوانانی که داشت، از سد میلان عبور کند. اشتباهات بزرگ توموری و مایک منیان و البته بازی ضعیف کسیه، از چشم دور نماند.

در دقایق ابتدایی اتفاق خاصی رخ نداد و اولین موقعیت روی ارسال اوکسیلد چمبرلین از روی نقطه کرنر برای لیورپول ایجاد شد، اما ضربه سر ابراهیما کوناته دقیق نبود و از بالای دروازه میلان به بیرون رفت. اما در اواسط نیمه اول این میلان بود که به گل اول دست یافت. ارسال براهیم دیاز از روی نقطه کرنر با دفع توپ اشتباه آلیسون بکر همراه بود و روی ریباند این فیکایو توموری بود که از این اشتباه بهره برده و با ضربه ای دقیق دروازه لیورپول را باز کرد.

اما لیورپول در صدد جبران برآمده و خیلی زود می توانست به گل تساوی دست یابد، اما ورود دیوویک اوریگی به محوطه و ضربه محکم او با عکس العمل تماشایی دروازه بان روسونری همراه شد. اما در ادامه لیورپول به گل تساوی دست یافت. ضربه اوکسیلد چمبرلین از سمت راست با مهار مایک مایگنان همراه شد، اما در ریباند محمد صلاح در رجحانن منطقه حاضر بوده و با ضربه ای دقیق به طاق دروازه پیروز شد کار را در خانه میلان به تساوی بکشاند. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد و دو تیم با قبول تساوی 1-1 راهی رختکن شدند.

لیورپول نیمه دوم را بهتر شروع کرد و در همان دقیقه 53 فرصت داشت به وسیله محمد صلاح به گل دوم هم دست یابد، اما ضربه ستاره مصری از زاویه ای سخت با عکس العمل مایگنان همراه شد. اما دقایقی بعد لیورپول به گل دوم دست یافت. روی اشتباه عجیب توموری، سادیو مانه در سمت چپ صاحب فرصت شده و ضربه او را مایک مایگنان دفع کرد، اما در ریباند این اوریگی بود که با ضربه سر دروازه میلان را باز کرد.

در دقیقه 69 این بار و روی پاس نبی کیتا باز هم دیووک اوریگی در گوشه محوطه صاحب فرصت خوبی برای گلزنی شد، اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد باز هم دیووک اوریگی فرصت بسیار خوبی برای باز کردن دروازه داشت، اما ضربه سر او با حداقل اختلاف راهی بیرون زمین شد. در اواخر مسابقه فرانک کسیه در موقعیتی تک به تک مغلوب آلیسون بکر شد و در سوی دیگر چمبرلین موقعیتی بسیار خوب را به آسمان زد تا لیورپول با همان نتیجه 1-2 در سن سیرو میلان را مغلوب کند.

- پورتو و اتلتیکو مادرید برای صعود به مرحله حذفی با هم رقابت کردند و در شبی که اتلتی تنها با یک مدافع میانی تخصصی به دراگائو آمده بود، سیمئونه دوباره ثابت کرد مرد روزهای سخت است. تیمی که شانس کمتری نسبت به میلان و پورتو داشت، حالا به عنوان تیم دوم گروه همراه با لیورپول به مرحله حذفی رسیده است.

پورتو در ملاقاتی معین کننده برای معین شدن تیم دوم گروه، میزبان اتلتیکو مادرید بود. لوییس سوارز همان ابتدای بازی مصدوم شد و به نظر رسید شانس کم اتلتیکو مادرید برای صعود، کمتر هم شده باشد اما این گونه نشد. تیم سیمئونه که تنها یک دفاع وسط تخصصی داشت، به خوبی زیر فشار حملات پورتو مقاومت کرد تا آنتوان گریزمان در نیمه دوم، سیمئونه را به آنچه می خواست رساند. اتلتیکو مادرید باید کاری را انجام می داد که در انجامش تخصص دارد: دفاع از رجحان. روخی بلانکوس به خوبی دفاع کرد و طی دو ضدحمله دو بار دیگر دروازه حریف را باز کرد تا در نهایت به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله یک هشتم نهایی گردد.

- بروسیا دورتموند بشیکتاش را در وستفالن با 5 گل در هم کوبید. در دور آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، بروسیا دورتموند و بشیکتاش در سیگنال ایدونا پارک مقابل یکدیگر قرار گرفتند. بر خلاف بازی رفت، زنبور ها با ارائه یک نمایش کم نقص و بی نظیر جشنواره گل راه انداختند و پیروزی 5 بر 0 مقابل بشیکتاش به پیروزی قاطعانه ای رسیدند. هر چند ولینتون در دقیقه 43 اخراج شد و بشیکتاش تقریبا یک نیمه را ده نفره بازی کرد. با اینحال این پیروزی پر گل تغییری در جایگاه دورتموند در گروه C ایجاد نکرده و بروسیا دورتموند به عنوان تیم سوم این گروه به لیگ اروپا خواهد رفت.

- لایپزیش با شکست دادن منچسترسیتی، گروه A لیگ قهرمانان اروپا را در رده سوم به سرانجام رساند. لایپزیش که پس از قطع همکاری اخیر با جسی مارش در ایده آل ترین شرایط ممکن سراغ این بازی نیامد، نه تنها اولین باخت سیتیزن ها مقابل حریفان اروپایی در 15 تقابل اخیرشان در لیگ قهرمانان اروپا را رقم زد، بلکه نوار پیروزی های پیاپی آن ها را پس از 7 برد پاره کرد. با این حال منچسترسیتی توانست به عنوان صدرنشین از این گروه صعود کند تا بزرگ ترین جنبه منفی این شکست برای آن ها، اخراج کایل واکر در دقیقه 82 بوده باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1984

به "تور ایتالیا ارزان: پیروزی رئال مقابل اینتر، شکست میلان برابر لیورپول، صعود اتلتیکو با شکست پورتو، برد پرگل دورتموند مقابل بشیکتاش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا ارزان: پیروزی رئال مقابل اینتر، شکست میلان برابر لیورپول، صعود اتلتیکو با شکست پورتو، برد پرگل دورتموند مقابل بشیکتاش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید