چاپ مقاله محققان دانشگاه زنجان در مجله بین المللی Chemical Society Reviews

به گزارش مجله رویای کره ای، مقاله پژوهشگران دانشگاه زنجان با موضوع تاثیر ترکیبات شیمیایی معدنی در OLEDها در مجله معتبر بین المللی Chemical Society Reviews منتشر شد.

چاپ مقاله محققان دانشگاه زنجان در مجله بین المللی Chemical Society Reviews

به گزارش مجله رویای کره ای، دیودهای نور گسیل آلی (Organic Light-Emitting Diode) که تحت عنوان منابع نوری و نمایشگرهای OLED معرفی می شود، نسل جدیدی از ادوات نوری محسوب می شوند که علاوه بر اینکه زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است، سهم بزرگی از بازار تجارت جهانی را نیز به خود اختصاص داده است.

میزان فروش نمایشگرهای OLED در سال 2016، حدود 15 بیلیون دلار برآورد شده است که این رقم به حدود 42 بیلیون دلار در سال 2020 خواهد رسید. هم اکنون بیش از دو سوم صفحه نمایش های تلویزیون های بیش از 40 اینچ، برپایه تکنولوژی OLED ساخته و مونتاژ می شوند و سهم باقیمانده عمدتاً در اختیار تکنولوژی نقاط کوانتومی است. این در حالی است که بیش از 90 درصد صفحات نمایش موبایل ها، OLED هستند.

همچنین ماده فعال نشر کننده نور در OLED ، اغلب ترکیب های شیمیایی آلی و معدنی است که گران قیمت ترین و هزینه برترین جز یک نمایشگر به حساب می آید به نحوی که قسمت عمده ای از تحقیقات دانشمندان رشته های مختلف برروی جستجوی ترکیبات شیمیایی مقرون به صرفه و پربازده متمرکز شده است.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، به همین دلیل، مقاله با موضوع تاثیر ترکیبات شیمیایی معدنی در OLED ها، با همکاری دکتربابک پاشایی به عنوان محقق پسادکتری، سهیلا کریمی دانشجوی دکتری شیمی معدنی و دکترهاشم شهروس وند عضو هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه زنجان و مشارکت محققانی از کشورهای کانادا، ایتالیا و اسپانیا در مجله معتبر Chemical Society Review Chem.Soc.Rev., 2019,48, 5033 - 5139) مورد پذیرش و چاپ قرار گرفت. این مجله با ضریب تاثیر 40.026، در رده بندی JCR سال 2018 بیشترین ضرایب تاثیر مجلات علمی جهان، در رتبه 15 بعد از مجله Science قراردارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 928

به "چاپ مقاله محققان دانشگاه زنجان در مجله بین المللی Chemical Society Reviews" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ مقاله محققان دانشگاه زنجان در مجله بین المللی Chemical Society Reviews"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید