کتاب پایکوبی مضراب شاملِ 22 قطعه برای شیوه ی سنتورنوازی معاصر منتشر شد

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرگزاری خبرنگاران- به تازگی کتاب پایکوبی مضراب شاملِ 22 قطعه برای سنتورنوازی معاصر با قلم سیاوش کامکار، مهیار طریحی و مصطفی مومنیان توسط انتشارات هستان منتشر شده است.

کتاب پایکوبی مضراب شاملِ 22 قطعه برای شیوه ی سنتورنوازی معاصر منتشر شد

به گزارش خبرنگاران،کتابی که خالقانش درباره آن می گویند: حس زیبای یادگیری و یاددادنِ هم زمان، انگیزه اصلی انتشار این کتاب است. از روزی که با افتخار در محضرِ استاد اردوان کامکار شاگردی کردیم و شیوه سنتورنوازی معاصر را آموختیم بیش از یک دهه می گذرد. از آن زمان تا به امروز اشتیاقِ آموزش آنچه فرا گرفته ایم در وجود ما جای گرفته و آموزش بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت های حرفه ای ما شده ست. پس از گذراندنِ فراز و فرودهای فراوان و همدلی هایی که در دوره آموزش پدید آمد، همچنین اجرای کنسرت های تریو برای سنتور و همکاری در مستر کلاس های استاد کامکار، بر آن شدیم تا از آنچه اندوحته بودیم، بهره گیریم و در کنسرت های مختلف قطعات یکدیگر را اجرا کنیم و پس از هر اجرا، پیشنهادها و نقدها درباره آن قطعات را با همراهی یکدیگر بررسی کنیم. این کار در فضایی محبت آمیز از یک سو و سخت گیری ها و نکته سنجی های استادمان، از سوی دیگر انجام می پذیرفت. هم زمانی این دو حس و فضا، تجربه ای بی مانند برای ما رقم زد تا علاوه بر به کارگیریِ نقدهای سازنده و تمیز نهادن بین سره و ناسره، با سلیقه آهنگ سازی یکدیگر بیش تر آشنا شویم. حاصلِ آن تجربه دل چسب، که به دست آوردنِ آن به هیچ روی آسان نبود - این مجموعه قطعات از سه آهنگ ساز به شیوه سنتورنوازی معاصر است.

نویسندگانِ این اثر تلاش کرده اند تا این کتاب برای علاقه مندانِ شیوه سنتورنوازی معاصر که تا به حال فقط کتاب استاد اردوان کامکار را در اختیار داشته اند، به عنوانِ یک منبع درنظر گرفته شود و در اشاعه این شیوه قدم بردارند. در این میان نویسندگان این نکته را لحاظ کرده اند که ضرورتی ندارد تا آثار به ترتیب اجرا شوند و این قطعات بر اساس دشواری در اجرا و نکاتِ تکنیکی ای که خاصِ این شیوه است مرتب نشده اند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1428

به "کتاب پایکوبی مضراب شاملِ 22 قطعه برای شیوه ی سنتورنوازی معاصر منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب پایکوبی مضراب شاملِ 22 قطعه برای شیوه ی سنتورنوازی معاصر منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید