کلاهبرداری از 40 نفر با ترفند اقامت در اروپا

به گزارش مجله رویای کره ای، پلیس آگاهی تهران از دستگیری متهمی اطلاع داد که با ترفند اخذ ویزا و اقامت در کشور های اروپایی از 40 نفر کلاهبرداری نموده بود.

کلاهبرداری از 40 نفر با ترفند اقامت در اروپا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پنجم آذرماه سال گذشته پرونده ای با موضوع کلاهبرداری با ترفند اخذ ویزا و اقامت در کشور های اروپایی با شکایت 2 نفر از شهروندان به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

شاکیان پرونده گفتند که با متهم در فضای مجازی که تبلیغ تور های سفر های خارجی و اخذ ویزا را می کرد آشنا شده و پس از ارتباط و تماس تلفنی، متهم مدعی شد دارای نفوذ در سیستم اداری و حکومتی کشور بوده و توانایی اخذ ویزا و اقامت در کشور های اروپایی را دارد.

شاکیان در شکایت خود عنوان کردند که متهم ابتدا طی قراردادی 2 هزار یورو دریافت نموده و در مرحله دوم با ارسال مدارک ویزا و بلیط های هواپیمایی مبلغ 380 میلیون ریال دیگر نیز دریافت کرد که پس از مدتی متوجه شدند که بلیط و ویزای دریافتی، جعلی است.

برپایه این گزارش با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم نهاده شد که با کوشش شبانه روزی کارآگاهان و پیگیری های به عمل آمده هویت متهم به اسم شاهین شناسایی شد. در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی نیز کارآگاهان مخفیگاه متهم را در خانه ای واقع در خیابان سبلان شمالی شناسایی و پس از اخذ دستور قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه سوم این پلیس انتقال دادند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران عظیم در تبادل نظر با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با بیان اینکه متهم در آنالیز های بیشتر به 40 فقره کلاهبرداری اعتراف نموده است، گفت: کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری شده از مالباختگان را بیش از 20 میلیارد ریال اعلام نموده اند.

سرهنگ دستخال اعلام نمود: تا به امروز هر 40 مالباخته شناسایی شده و متهم با دستور قضائی، برای کشف سایر جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان این پایگاه واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1641

به "کلاهبرداری از 40 نفر با ترفند اقامت در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری از 40 نفر با ترفند اقامت در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید