گرم تر شدن اندونزی به دلیل افزایش فراوری روغن پالم

به گزارش مجله رویای کره ای، کارشناسان محیط زیست در اندونزی هشدار دادند که جنگل زدایی مرتبط با فراوری روغن پالم موجب گرمتر شدن این کشور شده است.

گرم تر شدن اندونزی به دلیل افزایش فراوری روغن پالم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، روغن پالم در حال حاضر پر مصرف ترین روغن گیاهی در دنیا است که در محتویات و مواد تشکیل دهنده بسیاری از کالای مصرفی از شکلات گرفته تا صابون به چشم می خورد.

اندونزی که در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده روغن پالم در دنیا است، با سرعتی بیش از برزیل جنگل های بارانی خود را از بین برده و کشت گیاه نخل روغنی را جایگزین آن نموده است.

در جزیره سوماترا که بالاترین میزان از دست دادن جنگل های بارانی بومی را در کل این کشور داشته، تغییرات در شیوه استفاده از زمین به مفهوم از دست رفتن چشمگیر تنوع گیاهی و جانوری است.

با این حال تاثیر این تغییرات بر دمای این منطقه پیش تر آنالیز نشده بود.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، در حال حاضر یک تیم بین المللی به سرپرستی دو کارشناس در آلمان مطالعه جدیدی را منتشر نموده اند که نشان می دهد گسترش کشت نخل روغنی و سایر گیاهان تجاری در سوماترا موجب افزایش دما و گرمتر شدن این منطقه شده است.

به گفته آنها تغییر در کاربری زمین نه تنها بر تنوع زیستی و کربن ذخیره شده تاثیر دارد بلکه روی گرمتر شدن دمای سطح زمین تاثیر گذاشته و به پدیده تغییرات جوی دامن می زند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 658

به "گرم تر شدن اندونزی به دلیل افزایش فراوری روغن پالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرم تر شدن اندونزی به دلیل افزایش فراوری روغن پالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید