15 بازی استراتژی برتر اندروید که فکر تان را به چالش می کشند

به گزارش مجله رویای کره ای، سبک استراتژی (Strategy) را می تواند از قدیمی ترین سبک ها در دنیای گیمینگ دانست. این سبک هواداران بسیار زیادی در دنیای گیمینگ داشته و عناوین بسیار خوبی در آن وجود دارد. نکته اصلی اینجاست که برخلاف تصور عناوین استراتژی هرگز از دور خارج نشده و همیشه با استقبال بسیار خوبی روبرو می شوند.

15 بازی استراتژی برتر اندروید که فکر تان را به چالش می کشند

از طرفی پلتفرم موبایل نیز در حال توسعه بوده و می توان آن را پرطرفدارترین پلتفرم گیمینگ دانست. علت این محبوبیت هم دسترسی همگانی به گوشی های موبایل است. پس منطقی است که شرکت های مختلف کوشش نمایند تا بازار موبایل را بدست گرفته و حتی شرکت های بزرگ گیمینگ نیز وارد رقابت در عرصه موبایل شوند.

حال اگر سبک پرطرفدار استراتژی و پلتفرم موبایل را با هم ترکیب کنید با تعدادی از پیروز ترین عناوین تاریخ جهانی گیمینگ روبرو خواهید شد. بازی هایی که باعث شدند پلتفرم موبایل به عنوان یک پلتفرم رسمی گیمینگ شناخته شده و نادیده گرفته نگردد. عناوینی مثل کلش آو کلنز (Clash of Clans) و موارد دیگر همگی عناوین به شدت با کیفیتی بوده که از فرصت استفاده نموده و برترین استفاده را از پلتفرم موبایل کردند.

اندروید یکی از محبوب ترین سیستم عامل های موبایل است. این سیستم عامل برای سازندگان بازی نیز بسیار محبوب است. به علت اینکه محدودیت های اپل را نداشته و برای عرضه بازی لزومی ندارد که از یک فروشگاه تمامی تراکنش ها انجام گردد. از طرفی محبوبیت اپل نیز روز به روز در حال افزایش بوده و با توجه به بازه قیمتی گسترده ای که دارد، دسترسی کاربران به آن بیشتر است.

با گذشت زمان شرکت های بیشتری وارد بازار رقابت در موبایل شدند و همین باعث شد ما شاهد بازی های استراتژی زیادی در این پلتفرم باشیم. نکته اصلی اینجاست که بازی های استراتژی معمولاً عناوین طولانی ای هستند. به همین علت شما باید وقت زیادی برای آن ها صرف کنید. حال اگر شما دنبال یک بازی استراتژی نو هستید که در اوقات فراغت خود تجربه کنید، این متن مخصوص شما است. ما در این متن قصد داریم تا برترین عناوین سبک استراتژی روی اندروید را به شما معرفی کنیم.

جنگ پلی توپیا (The Battle of Polytopia)

شرکت سازنده: Midijawn AB

سال عرضه: 2016

قیمت: رایگان

بازی جنگ پلی توپیا یک عنوان استراتژی و نوبتی (Turned Based) است. از طرفی این بازی بیشتر روی تمدن و ساختن شهر تمرکز دارد. شما یک نقشه را کنترل نموده، با دشمنان مبارزه نموده و مکان های مختلف را پیدا می کنید. از طرفی شما باید دائم به فکر ارتقاء باشید تا بتوانید از شهر خود در مقابل دشمنان دفاع کنید.

نکته مثبت جنگ پلی توپیا این است که به دو حالت تک نفره و چند نفره وجود دارد. سیستم انتخاب رقیب این بازی نیز بسیار خوب بوده و شرکت سازنده توانسته بسیار بهینه آن را طراحی کند. از امکانات دیگر این بازی می توان به بخش چند نفره لوکال (Local) اشاره نمود. گیم پلی این بازی نیز به شدت روان و لذت بخش بوده که آموختن آن را بسیار راحت می نماید. البته برخلاف ظاهر آن، این بازی یک عنوان بسیار رقابتی است.

بلونز تی دی 6 (Bloons TD 6)

شرکت سازنده: Ninja Kiwi

سال عرضه: 2018

قیمت: 4.99 دلار

مجموعه بلونز تی دی سابقه بسیار زیادی در جهانی گیمینگ روی موبایل دارد. شماره 6 نیز آخرین عنوان این مجموعه بوده که بیشتر عناصر موجود در بازی های قبلی این مجموعه را با خود دارد. شما در نقش چندین میمون بازی می کنید که باید از مقر خود در برابر دشمنان مراقبت نمایند. بازی بلونز تی دی 6 دارای 19 برج مختلف است. سه راه ارتقاء متفاوت نیز برای هر برج وجود داشته و شما می توانید تجربه خود را تا حد زیادی اختصاصی سازی کنید.

یکی از نکات مهم این بازی توانایی تجربه آن به صورت آفلاین است. به همین علت شما احتیاجی ندارید تا به طور دائم به اینترنت متصل بوده و می توانید در وقت آزاد خود به راحتی بلونز تی دی را تجربه کنید. به طور کلی محتوای زیادی در این بازی وجود داشته که باعث می گردد تجربه بلونز تی دی به شدت لذت بخش باشد. به همین علت به راحتی می تواند گفت که این بازی یکی از برترین عناوین استراتژی ساخته شده برای پلتفرم موبایل است.

سارق کارت ها (Card Thief)

شرکت سازنده: Arnold Rauers

سال عرضه: 2019

قیمت: رایگان

بازی سارق کارت ها یکی از عناوین بسیار خاص استراتژی است. این بازی یک ترکیب بین سبک استراتژی و بازی کارتی است. هدف اصلی شما این است که نباید شناخته شوید. به همین علت استراتژی شما هم باید بر این پایه باشد. در بازی ابزار مختلفی وجود دارد که به شما در زمینه بی سر و صدا بودن یاری خواهد نمود. در بازی نیز گاردهای مختلف وجود دارد که شما باید از آن ها دوری کنید تا به انتهای مرحله برسید.

به طور کلی هر دور از این بازی 2 تا 3 دقیقه طول می کشد. به همین علت بازی سارق کارت ها برای افرادی که گیمر حرفه ای نیستند یک مورد بسیار مناسب است. نکته اصلی در خصوص سارق کارت ها این است که یک بازی رایگان است. با این حال نسخه رایگان نسخه کامل بازی نبوده و برای تجربه کامل آن شما باید نزدیک به 2 دلار هزینه کنید.

شطرنج به وسیله کارخانه هوش مصنوعی محدود (Chess by AI Factory Limited)

شرکت سازنده: AI Factory

سال عرضه: 2015

قیمت: رایگان

شطرنج یکی از قدیمی ترین بازی های استراتژی است. از طرفی بازی شطرنج هواداران بسیار زیادی روی پلتفرم اندروید دارد. در اصل این بازی را می توان برترین عنوان شطرنج در پلتفرم گوشی موبایل دانست. بازی به طور کلی گرافیک خاصی ندارد ولی شما شطرنج را برای گرافیک را نرخ فریم بالا تجربه نمی کنید. شما با 12 سطح سختی متفاوت روبرو هستید. این بازی قسمت آموزشی هم دارد که به شما یاد می دهد چگونه شطرنج را تجربه کنید.

این بازی در کنار آموزش و مواردی از این دسته حالت های مختلفی هم دارد. همینطور اینکه چندین ویدئوی مختلف در آن وجود داشته تا روش های مختلف بازی کردن را به شما آموزش دهد. بازی شطرنج را می توان کامل ترین تجربه این بازی روی موبایل دانست. از طرفی شرکت سازنده چندین عنوان دیگر مانند شطرنج دارد ولی هیچکدام به این میزان پیروز نبودند.

جنگاوری سیاهچال 2 (Dungeon Warfare 2)

شرکت سازنده: Valsar

سال عرضه: 2018

قیمت: 4.99 دلار

جنگاوری سیاهچال 2 یک عنوان محافظت از برج و استراتژی است. همینطور اینکه این بازی یک عنوان بسیار سطح بالا است. به این شکل که در آن سیستم بازی رایگان یا خرید درون برنامه ای وجود ندارد. پس تجربه شما خراب نخواهد شد. این بازی دارای 33 تله مختلف بوده که شما می توانید از آن ها بهره ببرید. هر تله نیز قابلیت ارتقاء داشته که باعث می گردد بازی بسیار گسترده گردد.

در کنار این موارد این بازی حدود 30 دشمن و 50 مرحله مختلف دارد. همینطور اینکه شما می توانید توانایی های مختلف را خریداری نموده تا بازی را برای خود کمی راحت تر کنید. نکته اصلی بازی جنگاوری سیاهچال این است که شما باید خودتان نهایت خلاقیت را به کار ببرید تا بازی مجذوب کننده گردد. مگرنه امکان دارد پس از مدتی از آن خسته شوید.

بازی های شرکت کایروسافت (Kairosoft Games)

شرکت سازنده: Kairosoft

سال عرضه: متنوع

قیمت: رایگان

شرکت کایروسافت یکی از سازندگان بازی روی پلتفرم گوگل پلی است. مشکل اینجاست که به این شرکت به طرز عجیبی بی توجهی شده و همین باعث شده عناوین آن نادیده گرفته گردد. این شرکت عناوین بسیار خوبی مثل داستان بازی سازی (Game Dev Story)، پاکت هاروست (Pocket Harvest) و موارد دیگر دارد که کیفیت بسیار بالایی دارند.

بیشتر عناوین این شرکت سبک شبیه سازی را با استراتژی مخلوط نموده که همین باعث شده بسیار جالب باشند. اگر به خواهیم به صورت دانه دانه آنالیز کنیم کل این فهرست از آن این شرکت می شد ولی به طور کلی شرکت کایروسافت عناوین بسیار با کیفیتی فراوری می نماید. نکته جالب هم اینجاست که بیشتر عناوین این شرکت رایگان بوده که باعث می گردد کایروسافت یک شرکت دوست داشتنی باشد.

افسانه رونترا (Legends of Runeterra)

شرکت سازنده: Riot Games

سال عرضه: 2020

قیمت: رایگان

بازی افسانه رونترا یک عنوان در سبک کارتی و دوئل کردن است. از طرفی شرکت سازنده در آن عناصر استراتژی را نیز قرار داده تا هیجان بازی چندین برابر گردد. شرکت سازنده می گوید که برد شما در این بازی بیشتر به توانایی و مهارت شما بستگی دارد. پس شانس در این بازی نقش کمی داشته و شما باید با فکر به مبارزه بپردازید.

در طول بازی، بازیکنان کارت های مختلفی را باز نموده که از آن ها در مبارزات استفاده خواهند کرد. شما باید کوشش کنید تا در مبارزات پیروز شده و سطح خود را بالا ببرید. برخلاف عناوین دیگر این سبک باز کردن کارت ها چندان طول نخواهد کشید و شما با چیدن آن ها کنار هم می توانید یک دست برنده داشته باشید. بازی افسانه رونترا دارای حالت های متنوعی است که باعث می گردد بازیکنان از آن خسته نشوند. از طرفی در صورت احتیاج شما می توانید با هوش مصنوعی بازی تمرین کنید.

موتور اسپرت منیجر ریسینگ (Motorsport Manager Racing)

شرکت سازنده: Playsport Games

سال عرضه: 2015

قیمت: رایگان

بازی موتور اسپرت منیجر ریسینگ یک عنوان استراتژی، شبیه سازی، و آنلاین است. شما در آن نقش ساخت یک تیم ریسینگ را داشته و حتی می توانید ماشین تیم را نیز طراحی کنید هدف شما رقابت با افراد دیگر بوده و باید کوشش کنید در مسابقات پیروز شوید. یکی از نکات جالب این بازی حضور متنوع رانندگان است که بعضی از آن ها نیز افراد حقیقی هستند.

در بازی جدول وجود داشته تا با آن شما بتوانید خود را در کنار دیگران ببینید. این بازی رایگان است با این حال، حالت آفلاین ندارد. به همین علت شما باید همیشه به اینترنت متصل باشید و اگر از دیتای گوشی خود بهره ببرید امکان دارد به پردازنده فشار زیادی وارد گردد. با وجود این مسائل بازی موتور اسپرت منیجر ریسینگ یکی از برترین عناوین استراتژی موجود برای موبایل است.

نورثگارد (Northgard)

شرکت سازنده: Shiro Games

سال عرضه: 2017

قیمت: 9 دلار

بازی نورثگارد از عناوین نو این فهرست است. به علت اینکه این بازی در اصل در سال 2017 برای پلتفرم کامپیوتر عرضه شد. سپس بعد از استقبال خوبی که از آن شد، شرکت سازنده تصمیم گرفت تا نورثگارد را برای پلتفرم موبایل نیز عرضه کند. نسخه موبایل تقریباً با نسخه کامپیوتر یکی است و تنها در کنترل های لمسی تفاوت دارد.

بازی نورثگارد سبک دوام آوری (Survival) را با استراتژی ترکیب نموده تا یک تجربه بسیار خاص را به کاربران ارائه دهد. در کنار این موارد شما باید یک سرزمین را خودتان بسازید که این مورد بازی را چندین برابر مجذوب کننده می نماید. شما باید منابع خود را مدیریت نموده و حتی یک ارتش بسازید. با این کار در برابر دشمنان از مقر خود دفاع نموده و در صورت بروز یک زمستان سخت می توانید دوام بیاورید. در نورثگارد قبیله های مختلف وجود دارد که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند. شما باید با توجه به سبک بازی خود یک قبیله را انتخاب نموده و وارد بازی بشوید.

کارخانه یاغی و کارخانه طاعون (Rebel Inc and Plague Inc)

شرکت سازنده: Ndemic Creations

سال عرضه: 2012 و 2018

قیمت: رایگان

هر دو بازی کارخانه یاغی و کارخانه طاعون عناوین بسیار با کیفیتی در سبک استراتژی هستند. در کارخانه یاغی بازیکنان ویروس های مختلف ساخته و در کوشش هستند تا کل جهان را آلوده نمایند. این بازی به طرز عجیبی دقیق بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد.

تصمیم های شما تأثیر بسیار زیادی روی روند هر دوبازی داشته و همین موضوع آن ها را به شدت مجذوب کننده می نماید. هر دو بازی از برترین عناوین استراتژی روی پلتفرم موبایل بوده که سبک بسیار خاصی دارند. یکی از نکات مهم هر دو بازی این است که کارخانه یاغی و کارخانه طاعون هر دو عناوین بسیار دشواری بوده که برای اتمام احتیاج به وقت و تمرکز زیادی دارند.

جنگاوری پوسیده (Rusted Warfare)

شرکت سازنده: Corroding Games

سال عرضه: 2017

قیمت: 2 دلار

بازی جنگاوری پوسیده یک عنوان استراتژی همزمان و رترو است. این بازی یک تجربه بسیار خاص استراتژی همزمان را به کاربر ارائه داده و هیچ مورد مزاحمی ندارد. به این شکل که در این بازی هیچ سیستم خرید درون برنامه یا تبلیغی وجود ندارد. شما در بازی جنگاوری پوسیده می توانید نزدیک به 40 سبک ارتش متفاوت، انواع مکانیسم های دفاعی، بخش آنلاین و آفلاین را تجربه کنید. همینطور اینکه این بازی از ماوس و کیبورد هم پشتیبانی می نماید.

بازی جنگاوری پوسیده از لحاظ گرافیکی چندان پیشرفته نیست. نکته اصلی اینجاست که شما این بازی را برای گرافیکش تجربه نمی کنید. بلکه گیم پلی آن است که اهمیت دارد و شرکت سازنده نیز در این زمینه سنگ تمام گذاشته است. اگر شما به عناوین رترو علاقه دارید، جنگاوری پوسیده یکی از برترین انتخاب ها برای شما خواهد بود.

سیج آپ آر تی اس (Siege Up RTS)

شرکت سازنده: ABUKSIGUN

سال عرضه: 2017

قیمت: رایگان

سیج آپ آرتی اس یکی از عناوین به شدت با کیفیت در سبک استراتژی در پلتفرم موبایل است. به طور کلی این بازی محتوای زیادی داشته و در آن می توان کارهای بسیاری انجام داد. بازی اصلی دارای 26 مأموریت مختلف بوده و بخش آنلاین هم دارد. بخش آنلاین بازی دارای امکانات بسیار زیادی است و به همین علت تجربه بسیار خوبی را به کاربر ارائه می دهد.

یکی از امکانات جالب بخش چند نفره بازی سیج آپ امکان تماشا مبارزات افراد دیگر است. با این کار شما می توانید از افراد دیگر نیز طریقه بازی را بیاموزید. بازی سیج آپ آرتی اس یک عنوان بسیار کامل بوده که می تواند به راحتی با عناوین استراتژی کامپیوتر رقابت کند. از لحاظ گیم پلی این بازی بسیار ساده است. شما باید یک ارتش ساخته و به مبارزه با دشمنان بپردازید. جامعه بازی سیج آپ آرتی اس نیز به شدت گسترده است. این افراد لول های خود را طراحی کردند که باعث شده سیج آپ از گذشته هم گسترده تر گردد.

بازی های سوپرسل (Supercell) شامل کلش آو کلنز، کلش رویال، براول استارز و بوم بیچ

شرکت سازنده: سوپرسل

سال عرضه: متغیر

قیمت: رایگان

سوپرسل سازنده 4 عدد از پیروز ترین عناوین استراتژی تاریخ در پلتفرم موبایل است. این بازی ها؛ کلش آو کلنز (Clash of Clans)، کلش رویال (Clash Royale)، براول استارز (Brawl Stars) و بوم بیچ (Boom Beach) هستند. کلش آو کلنز و بوم بیچ عناوین استراتژی اصلی این شرکت هستند. به این شکل که شما باید یک مقر طراحی نموده و از آن دفاع کنید.

کلش رویال مثل یک بازی کارتی بوده و شباهت زیادی به عناوینی مثل هارت استون (Hearthstone) دارد. در کنار همه این موارد بازی براول استارز یک عنوان اکشن و بزن بزن است که عناصر استراتژی نیز با خود دارد. هر بازی هواداران به شدت زیادی در جهانی گیمینگ روی موبایل داشته و یک بازی بسیار با کیفیت است.

بازی های سری توتال وار (Total War Series)

شرکت سازنده: Creative Assembly

سال عرضه: متغیر

قیمت: از 5 دلار تا 15 دلار

مجموعه توتال وار را می توان یکی از مشهور ترین مجموعه های استراتژی تاریخ دانست. حال شرکت Feral Interactive تصمیم گرفته تا آن را وارد جهانی موبایل بکند. به طور کلی 4 عدد بازی از مجموعه توتال وار روی موبایل وجود دارد. قیمت آن ها نیز از 5 تا 15 دلار متغیر بوده و شرکت سازنده نیز نهایت کوشش خود را نموده تا آن ها را برای موبایل بهینه کند.

هر 4 بازی از لحاظ هسته گیم پلی بسیار به هم نزدیک هستند. با این حال فضای آن ها با هم متفاوت بوده و همین مورد عناوین توتال وار را بسیار مجذوب کننده می نمایند. نکته اصلی اینجاست که عناوین توتال وار دارای هر دو سبک استراتژی، یعنی نوبتی و همزمان، است. همین باعث شده تا هواداران سبک استراتژی به شدت برای این عناوین احترام قائل باشند.

آنسیو (Unciv)

شرکت سازنده: Yair Morgenstern

سال عرضه: 2022

قیمت: رایگان

آنسیو در اصل نسخه منبع آزاد (Open Source) بازی تمدن 5 (Civilization 5) است. این بازی یک عنوان به شدت دوست داشتنی است. آنسیو به شدت سریع بوده و به راحتی روی دستگاه های ضعیف هم اجرا می گردد. از طرفی فضای بسیار کمی را روی دستگاه شما اشغال نموده و همین باعث شده یک عنوان به شدت پرطرفدار باشد. حتی شما می توانید این بازی را با ماد (Mod) تغییر دهید.

بازی آنسیو هم حالت آنلاین دارد و هم حالت آفلاین. به همین علت شما لزومی به اتصال به اینترنت برای تجربه این بازی نخواهید داشت. هدف اصلی شما نیز این است که کل جهان را تصرف نموده و امپراطوری خود را توسعه دهید. اگر دقت کنید این بازی از لحاظ ظاهری زیاد شبیه به تمدن 5 نیست. با این حال از لحاظ گیم پلی و هسته به شدت به این بازی نزدیک است.

مجموعه ایکس کام 2 (XCOM 2 Collection)

شرکت سازنده: Feral Interactive

سال عرضه: 2018

قیمت: 20 دلار

عناوین ایکس کام سابقه بسیار زیادی در جهانی گیمینگ داشته و منطقی است که در این فهرست حضور داشته باشند. ایکس کام یک بازی نوبتی و استراتژی بوده که شما باید کوشش کنید دشمنان خود را از بین ببرید. از طرفی این بازی دارای سیستم ارتقاء، شخصی سازی و موارد دیگر است که باعث می گردد تجربه شما تا حدی انحصاری باشد.

یکی از نکات جالب این بازی رشد در طی زمان تجربه آن است. به همین علت اگر شما بخواهید دوباره ایکس کام 2 را تجربه کنید، مانند قبل نخواهد بود. این بسته ایکس کام دارای 4 بسته الحاقی است که پس از عرضه به این بازی اضافه شدند. یکی از نکات منفی ایکس کام 2 عدم توانایی تجربه آن روی سیستم های ضعیف و قدیمی است. با این حال اگر گوشی شما توانایی اجرای آن را دارد، از تجربه آن دریغ نکنید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2265

به "15 بازی استراتژی برتر اندروید که فکر تان را به چالش می کشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 بازی استراتژی برتر اندروید که فکر تان را به چالش می کشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید