استرالیا سفارت خود را در افغانستان تعطیل می نماید

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران به نقل از ای بی سی نیوز، دولت استرالیا طی سه روز آینده سفارت خود در کابل را تعطیل خواهد نمود. این تصمیمی است که با توجه به خروج آخرین نظامیان استرالیایی مستقر در افغانستان که شمار آنها به 80 تن می رسد اتخاذ شده است.

استرالیا سفارت خود را در افغانستان تعطیل می نماید

دولت کانبرا در توجیه تعطیلی این سفارت که از سال 2006 در کابل دایر است، مدعی شد که برنامه خروج نظامیان بیگانه (شامل ناتو، آمریکا و دیگر متحدان واشنگتن) از افغانستان که تا تاریخ 11 سپتامبر (20 شهریور) نهایی می گردد؛ به ایجاد جو امنیتی ناپایدار و در نتیجه تضعیف حراست از اماکن دیپلماتیک منجر خواهد شد.

استرالیا همچنین اظهار امیدواری کرد که این شرایط موقت باشد و با رفع شدن خلاء امنیتی، سفارت این کشور در کابل دوباره بازگشایی گردد. تا آن موقع، بازدید مقامات استرالیا از افغانستان به وسیله مراکز دیپلماتیک آن در سایر کشورهای منطقه برنامه هماهنگ خواهد شد.

پیشتر وال استریت ژورنال مدعی شده بود ترکیه که سال ها مسئولیت تامین امنیت فرودگاه بین المللی حامد کرزی را بر عهده داشته است از احتمال خروج نیروهایش از افغانستان همزمان با سایر نیروهای ناتو خبر داده است. اگر این مسئله صحت داشته باشد، احتمالاً شاهد تعطیلی شمار بیشتری از سفارت خانه های غربی در کابل خواهیم بود.

این در حالی است که مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از آنالیز گزینه ها برای یاری به تامین امنیت فرودگاه کابل پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان خبر داده و می گوید این اقدام برای تضمین اینکه آمریکا و شرکای اروپایی اش بتوانند سفارت های خود را در افغانستان حفظ نمایند، لازم است.

او در این باره مدعی شد: ما در حال آنالیز جزئیات چگونگی تامین امنیت فرودگاه و ارزیابی این هستیم که چه کشورهایی مایل به مشارکت در این باره هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1679

به "استرالیا سفارت خود را در افغانستان تعطیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا سفارت خود را در افغانستان تعطیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید