اقتصاد انگلیس مثبت شد

به گزارش مجله رویای کره ای، اقتصاد انگلیس از رشد منفی رهایی پیدا کرد.

اقتصاد انگلیس مثبت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی خاطرنشان کرد که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه منتهی به آگوست امسال به هشت درصد رسیده است که بهترین رشد فصلی ثبت شده 10 سال اخیر محسوب می شود. این رشد نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل 0.9 درصد کمتر شده است.

رشد اقتصادی در بسیاری از بخشهای مهم اقتصادی این کشور در حال حاضر در سطح مثبت قرار گرفته است. این رشد بیش از همه تحت تاثیر رشد 18.5 درصدی بخش ساخت و ساز قرار گرفته است. در بین سایر بخش ها، رشد بخش تولید 9.3 درصد و رشد بخش خدمات 7.1 درصد اندازه گیری شده است.

طبق پیش بینی موسسه رتبه بندی مودیز، اقتصاد انگلیس امسال 10.1 درصد کوچک خواهد شد اما سال بعد رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و 7.1 درصد بزرگ می شود.

پیش از این دیگر موسسه رتبه بندی مطرح یعنی فیچ پیش بینی کرده بود اقتصاد انگلیس امسال 9 درصد کوچک شود.

متوسط رشد اقتصادی انگلیس در بازه زمانی 1997 تا 2019 معادل 0.51 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر 1999 با دو درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 2008 با منفی 0.2 درصد بوده است.

پیش از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با بیان اینکه انگلیس یکی از بدترین شرایط ها را در بین کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیش بینی کرده بود رشد اقتصادی امسال این کشور به منفی 11 درصد برسد که در سناریوی بدبینانه و شیوع موج دوم همه گیری این رقم ممکن است تا منفی 14 درصد نیز به ثبت برسد.

جاناتان اثو- قائم مقام مرکز آمار انگلیس در همین رابطه گفت: رکود ایجاد شده توسط ویروس کرونا، ما را دچار بدترین شرایط اقتصادی خود کرده است. با این حال رفته رفته اقتصاد در حال احیا است و کارخانه ها تولیدات خود را از سر گرفته اند. با این حال فاصله زیادی تا بازگشت به شرایط قبل از بحران داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1267

به "اقتصاد انگلیس مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد انگلیس مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید