اولین جشنواره منطقه ای زیلو در میبد برگزار می گردد

به گزارش مجله رویای کره ای، اولین نمایشگاه و جشنواره منطقه ای زیلو از 23 تا 27 خردادماه امسال در شهرستان میبد برگزار می گردد.

اولین جشنواره منطقه ای زیلو در میبد برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ محمدرضا دهقان مهرجردی معاون صنایع دستی این استان در نشست هماهنگی اولین جشنواره منطقه ای در شهرستان میبد، اظهار کرد: اولین جشنواره و نمایشگاه زیلو با هدف توسعه فروش و بازاریابی در قالب های مختلف با حضور هنرمندان 10 استان کشور در شهرستان میبد برگزار می گردد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به وجود پتانسیل های خوب شهرستان میبد برای برگزاری جشنواره زیلو اضافه نمود: این جشنواره با حضور غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و دعوت از ده استان اصفهان، فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، بوشهر، خوزستان، تهران و کرمان در شهرستان میبد برگزار خواهد شد.

دهقان مهرجردی توضیح داد: این اولین جشنواره منطقه ای است که در یک شهرستان برگزار می گردد و با توجه به جهانی شدن شهرستان میبد در حوزه زیلو، این فرصت برای معرفی شهرستان میبد به وجود آمده است که می تواند یک بازاریابی جدید با تولیدات بالا برای هنرمندان این صنعت رقم بخورد و نوید بخش اتفاقات خوبی برای شهرستان میبد است.

اولین دورهمی هنرمندان با غدا هیجاوی، تبلیغات گسترده اولین جشنواره منطقه شهرستانی در شهرستان یزد و میبد، حضور بازدیدکنندگان شهرستان های استان در این جشنواره از دیگر مواردی بود که دهقان در این نشست به آن اشاره نمود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 283

به "اولین جشنواره منطقه ای زیلو در میبد برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جشنواره منطقه ای زیلو در میبد برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید